See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kantinedrift
Beschreibung: Udbuddet vedrører den totale drift af rådhuskantinen, som betjener ca. 150 ansatte. Desuden leverer kantinen forplejning til møder og arrangementer, som hovedsageligt afvikles på samme adresse. For nærmere beskrivelse af de udbudte ydelser, herunder de krav ydelserne skal opfylde, henvises til kravspecifikationen (bilag 2), tilbudslisten (bilag 3A) og løsningsbeskrivelse (bilag 3B), samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål.
Interne Kennung: 88.20.04-G01-4-25
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Der vil blive afholdt besigtigelse på det tidspunkt, der er oplyst i tidsplanen. Besigtigelsen sker på Solrød Kommunes rådhus, Solrød Center 1, 2680 Solrød. Formålet med besigtigelsen er at give tilbudsgivere de bedste mulige betingelser for at afgive et præcist og fyldestgørende tilbud på opgaven, herunder det bedst mulige og mest detaljerede indtryk af lokaliteterne og minimal risiko for efterfølgende usikkerhed om det udbudte. Ordregiver vil samtidige orientere om status på rådhusombygningen og forventet tidsplan. Deltagelse i besigtigelsen er adgangsgivende for at kunne afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55510000 Dienstleistungen von Kantinen, 55511000 Dienstleistungen von Kantinen und anderen nicht öffentlichen Cafeterias, 55512000 Betrieb von Kantinen
5. Los
Los: LOT-0000