711917-2025 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Odbiór i dalsze zagospodarowanie odpadów, folii mix o kodzie 15 01 02 z Instalacji Komunalnej w Woli Pawłowskiej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i dalsze zagospodarowanie odpadów, folii mix o kodzie 15 01 02 z Instalacji Komunalnej w Woli Pawłowskiej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest : Sukcesywny odbiór i dalsze zagospodarowanie odpadów, folii „mix”( kod odpadu 15 01 02 ) z Instalacji Komunalnej w Woli Pawłowskiej. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku 5 wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U z 2023 r poz. 1587 z późn. zm.). 1.1. Szacunkowa ilość odpadu, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie nie więcej niż 3000 Mg (z zastrzeżeniem możliwości przekazania mniejszej ilości w okresie obowiązywania umowy, lecz nie mniejszej niż 1500 Mg ). 1.2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość przekazania mniejszej ilości odpadu w okresie obowiązywania umowy , a Wykonawca nie będzie wnosił żadnych roszczeń z tego tytułu. 1.3. Odpady przeznaczone do dalszego zagospodarowania powstają na linii sortowniczej, na której sortowane są niesegregowane odpady komunalne (kod 20 03 01) oraz odpady surowcowe ( z grupy 15 i 20). Odpady są belowane na prasie w formie kostek o wymiarach 80x100x150 cm związane stale drutem o grubości 3,2 mm. Średnia gęstość objętościowa odpadu to 480 kg/m3. 1.4. Odbiór odpadu folii „mix” będzie odbywał się w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15:00 .w ilości określonej w zamówieniu jednostkowym przesłanym mailem do przedstawiciela Wykonawcy. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie odbywało się na zalegalizowanej wadze Zamawiającego. 1.5 Wykonawca zobowiązany jest zapewnić odpowiednią ilość kursów w celu zagwarantowania bieżącego odbioru odpadów. 1.6 Wykonawca najpóźniej w przeddzień wykonania odbioru odpadów, drogą elektroniczną na adres e--mail awizaje@pukciechanow.pl wyśle awizację zawierającą: godzinę przyjazdu pojazdu, numery rejestracyjne ciągnika i naczepy, imię i nazwisko kierowcy wraz z numerem BDO transportującego. W przypadku braku awizacji we wskazanym terminie, wydanie odpadów nie będzie zrealizowane, a Zamawiający będzie uprawniony do naliczenia kar umownych zgodnie z zapisami umowy. 1.7 Każde ważenie odbieranych odpadów odbywające się na wadze Zamawiającego lub Wykonawcy, potwierdzone zostanie kwitem wagowym oraz kartą przekazania 6 odpadu. Dokument w postaci dowodu ważenia wygenerowany u Zamawiającego będzie stanowić wyłączną podstawę do określenia masy odebranych odpadów pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą. Na podstawie dowodów ważenia wygenerowanych u Zamawiającego będzie następowało rozliczanie z Wykonawcą. Każdy transport odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie ewidencjonowany w systemie wagowym oraz rejestrze BDO. Zamawiający będzie każdorazowo sporządzał Kartę Przekazania Odpadu za pośrednictwem indywidualnego konta w Bazie danych o produktach i opakowaniach (BDO) oraz o gospodarce odpadami zgodnie z art. 67 ust 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) 1.8 Wykonawca, po każdym miesiącu wykonania usługi, najpóźniej wraz z fakturą, zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu oświadczenie o sposobie zagospodarowania odpadów wraz ze wskazaniem rodzaju procesu R oraz nazwy i adresu instalacji, w której odpady zostały poddane zagospodarowaniu. 1.9 Odpady winny być odbierane przez Wykonawcę przy użyciu samochodów sprawnych technicznie, przystosowanych do odbioru i transportu odpadów, odpowiednio oznakowanych oraz umożliwiających zabezpieczenie odpadów podczas transportu. 1.10 Odbiór odpadów odbywał się będzie transportem Wykonawcy i na jego koszt z Instalacji Komunalnej w Woli Pawłowskiej. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie odbywało się na zalegalizowanej wadze Zamawiającego. 1.11 Przejęcie odpadów następuje po zakończeniu załadunku odpadów przez Zamawiającego na środek transportu podstawiony do odbioru odpadów przez Wykonawcę. 1.12 Odpady przekazane do zagospodarowania będą transportowane przez Wykonawcę na jego koszt. 1.13 Zamawiający zobowiązuje się, że: a) w sposób stały i zorganizowany będzie umożliwiał Wykonawcy przejęcie odpadów, b) będzie płacił wynagrodzenie należne Wykonawcy z tytułu przejęcia 7 odpadów na zasadach określonych w Umowie. 1.14 Wykonawca: a) zobowiązuje się, że w sposób stały i zorganizowany będzie przyjmował od Zamawiającego odpady przestrzegając przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach ( t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z póź. zm) – dalej Ustawa o odpadach, b) przejmuje w pełni obowiązki wynikające z przejęcia odpadów zastrzeżone m.in. w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach(t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z póź. zm) oraz innych aktach prawnych, c) przejmuje odpowiedzialność za działania związane z odpadami zgodnie m.in. Ustawą o odpadach oraz innymi aktami prawnymi od momentu przejęcia odpadów od Zamawiającego, w tym zwłaszcza Wykonawca zobowiązuje się do naprawienia wszelkich ewentualnych szkód powstałych od tego momentu. d) Będzie dokonywał odzysku lub przetwarzania odpadów odebranych od Zamawiającego, poprzez odpowiednie przetworzenie tych odpadów za pośrednictwem instalacji.
Interne KennungPN/U/5/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest : Sukcesywny odbiór i dalsze zagospodarowanie odpadów, folii „mix”( kod odpadu 15 01 02 ) z Instalacji Komunalnej w Woli Pawłowskiej. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U z 2023 r poz. 1587 z późn. zm.). 1.1. Szacunkowa ilość odpadu, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie nie więcej niż 3000 Mg (z zastrzeżeniem możliwości przekazania mniejszej ilości w okresie obowiązywania umowy, lecz nie mniejszej niż 1500 Mg ). 1.2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość przekazania mniejszej ilości odpadu w okresie obowiązywania umowy , a Wykonawca nie będzie wnosił żadnych roszczeń z tego tytułu. 1.3. Odpady przeznaczone do dalszego zagospodarowania powstają na linii sortowniczej, na której sortowane są niesegregowane odpady komunalne (kod 20 03 01) oraz odpady surowcowe ( z grupy 15 i 20). Odpady są belowane na prasie w formie kostek o wymiarach 80x100x150 cm związane stale drutem o grubości 3,2 mm. Średnia gęstość objętościowa odpadu to 480 kg/m3. 1.4. Odbiór odpadu folii „mix” będzie odbywał się w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15:00 .w ilości określonej w zamówieniu jednostkowym przesłanym mailem do przedstawiciela Wykonawcy. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie odbywało się na zalegalizowanej wadze Zamawiającego. 1.5 Wykonawca zobowiązany jest zapewnić odpowiednią ilość kursów w celu zagwarantowania bieżącego odbioru odpadów. 1.6 Wykonawca najpóźniej w przeddzień wykonania odbioru odpadów, drogą elektroniczną na adres e--mail awizaje@pukciechanow.pl wyśle awizację zawierającą: godzinę przyjazdu pojazdu, numery rejestracyjne ciągnika i naczepy, imię i nazwisko kierowcy wraz z numerem BDO transportującego. W przypadku braku awizacji we wskazanym terminie, wydanie odpadów nie będzie zrealizowane, a Zamawiający będzie uprawniony do naliczenia kar umownych zgodnie z zapisami umowy. 1.7 Każde ważenie odbieranych odpadów odbywające się na wadze Zamawiającego lub Wykonawcy, potwierdzone zostanie kwitem wagowym oraz kartą przekazania odpadu. Dokument w postaci dowodu ważenia wygenerowany u Zamawiającego będzie stanowić wyłączną podstawę do określenia masy odebranych odpadów pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą. Na podstawie dowodów ważenia wygenerowanych u Zamawiającego będzie następowało rozliczanie z Wykonawcą. Każdy transport odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie ewidencjonowany w systemie wagowym oraz rejestrze BDO. Zamawiający będzie każdorazowo sporządzał Kartę Przekazania Odpadu za pośrednictwem indywidualnego konta w Bazie danych o produktach i opakowaniach (BDO) oraz o gospodarce odpadami zgodnie z art. 67 ust 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) 1.8 Wykonawca, po każdym miesiącu wykonania usługi, najpóźniej wraz z fakturą, zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu oświadczenie o sposobie zagospodarowania odpadów wraz ze wskazaniem rodzaju procesu R oraz nazwy i adresu instalacji, w której odpady zostały poddane zagospodarowaniu. 1.9 Odpady winny być odbierane przez Wykonawcę przy użyciu samochodów sprawnych technicznie, przystosowanych do odbioru i transportu odpadów, odpowiednio oznakowanych oraz umożliwiających zabezpieczenie odpadów podczas transportu. 1.10 Odbiór odpadów odbywał się będzie transportem Wykonawcy i na jego koszt z Instalacji Komunalnej w Woli Pawłowskiej. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie odbywało się na zalegalizowanej wadze Zamawiającego. 1.11 Przejęcie odpadów następuje po zakończeniu załadunku odpadów przez Zamawiającego na środek transportu podstawiony do odbioru odpadów przez Wykonawcę. 1.12 Odpady przekazane do zagospodarowania będą transportowane przez Wykonawcę na jego koszt. 1.13 Zamawiający zobowiązuje się, że: a) w sposób stały i zorganizowany będzie umożliwiał Wykonawcy przejęcie odpadów, b) będzie płacił wynagrodzenie należne Wykonawcy z tytułu przejęcia odpadów na zasadach określonych w Umowie. 1.14 Wykonawca: a) zobowiązuje się, że w sposób stały i zorganizowany będzie przyjmował od Zamawiającego odpady przestrzegając przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach ( t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z póź. zm) – dalej Ustawa o odpadach, b) przejmuje w pełni obowiązki wynikające z przejęcia odpadów zastrzeżone m.in. w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach(t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z póź. zm) oraz innych aktach prawnych, c) przejmuje odpowiedzialność za działania związane z odpadami zgodnie m.in. Ustawą o odpadach oraz innymi aktami prawnymi od momentu przejęcia odpadów od Zamawiającego, w tym zwłaszcza Wykonawca zobowiązuje się do naprawienia wszelkich ewentualnych szkód powstałych od tego momentu. d) Będzie dokonywał odzysku lub przetwarzania odpadów odebranych od Zamawiającego, poprzez odpowiednie przetworzenie tych odpadów za pośrednictwem instalacji. 1.15 Szczegółowy zakres praw i obowiązków
Menge3 000 Tonnen