2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz prowadzenie PSZOK na terenie miasta Żywca
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi polegającej na odbiorze, transporcie oraz zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z następujących nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy: 1) instytucji gminnych, 2) jednostek organizacyjnych Miasta Żywca, 3) spółek komunalnych Miasta Żywca, 4) właścicieli domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, 5) z terenów cmentarzy, zwanych dalej nieruchomościami na których nie zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Miasta Żywca oraz prowadzeniu jednego stacjonarnie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie miasta Żywca. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia: 1) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, gromadzonych w pojemnikach i workach w sposób selektywny i odpadów niesegregowanych (zmieszanych). 2) Prowadzenie od dnia zawarcia umowy jednego stacjonarnego PSZOK-u, który musi być zlokalizowany w granicach administracyjnych Miasta Żywca, w sposób zapewniający łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców Miasta Żywca, a także umożliwiający swobodny dojazd samochodów osobowych i ciężarowych. 3) Ponoszenie przez Wykonawcę pełnej odpowiedzialności za prawidłową gospodarkę odpadami komunalnymi, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dotyczy to w szczególności ich przeładunku, transportu, wymagań dotyczących bazy magazynowo – sprzętowej oraz wszelkich spraw formalno – prawnych, związanych z odbiorem i dostarczeniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy, prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający podjął decyzję o skorzystaniu z dyspozycji art.138 ust.2 pkt 2 Pzp tj. skróceniu terminu składania ofert, z uwagi na okoliczność pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania ciągłego odbioru odpadów od mieszkańców Miasta Żywiec. Brak zachowania ciągłości funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami wpłynęłoby na ład przestrzenny, ochronę środowiska i przyrody oraz spowodowałoby zagrożenie epidemiologiczne
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi polegającej na odbiorze, transporcie oraz zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z następujących nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy: 1) instytucji gminnych, 2) jednostek organizacyjnych Miasta Żywca, 3) spółek komunalnych Miasta Żywca, 4) właścicieli domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, 5) z terenów cmentarzy, zwanych dalej nieruchomościami na których nie zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Miasta Żywca oraz prowadzeniu jednego stacjonarnie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie miasta Żywiec. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia: 1) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, gromadzonych w pojemnikach i workach w sposób selektywny i odpadów niesegregowanych (zmieszanych). 2) Prowadzenie od dnia zawarcia umowy jednego stacjonarnego PSZOK-u, który musi być zlokalizowany w granicach administracyjnych Miasta Żywca, w sposób zapewniający łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców Miasta Żywca, a także umożliwiający swobodny dojazd samochodów osobowych i ciężarowych. 3) Ponoszenie przez Wykonawcę pełnej odpowiedzialności za prawidłową gospodarkę odpadami komunalnymi, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dotyczy to w szczególności ich przeładunku, transportu, wymagań dotyczących bazy magazynowo – sprzętowej oraz wszelkich spraw formalno – prawnych, związanych z odbiorem i dostarczeniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy, prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.
Interne Kennung: IOŚ-OŚ.271.00006.2023