See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af Spørgeskemaundersøgelse med mulig paneldimension
Beschreibung: DTU agter at købe opsætning af international spørgeskemaundersøgelse (Danmark, Tyskland, Kina, USA, Sydafrika og Brasilien) samt respondenter fra de pågældende lande fra Epinion P/S. Der ønskes desuden at have muligheden for at invitere op til 5000 respondenterne som tidligere har givet positivt svar på at deltagere i flere af vores undersøgelser. Det er et særskilt formål at teste om respondenter, som tidligere har svaret på vores undersøgelser, er konsistente i deres svar over tid. For at sikre at disse respondenters svar ikke påvirkes af eksterne faktorer så som survey design og setup, er det helt centralt at bibeholde leverandøren fra de tidligere undersøgelser, i dette tilfælde Epinion P/S.
Interne Kennung: 10501
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79300000 Markt- und Wirtschaftsforschung; Umfragen und Statistiken
5. Los
Los: LOT-0000