712489-2025 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Liegenschaften, die Nichtwohnzwecken dienen – Świadczenie usługi administrowania obiektem lodowiska z funkcją rolkowiska, zlokalizowanym w Parku 600-lecia w Ostrowie Wielkopolskim oraz kompleksowej usługi konserwacji i utrzymania tafli lodu w należytym stanie technicznym i użytkowym
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usługi administrowania obiektem lodowiska z funkcją rolkowiska, zlokalizowanym w Parku 600-lecia w Ostrowie Wielkopolskim oraz kompleksowej usługi konserwacji i utrzymania tafli lodu w należytym stanie technicznym i użytkowym
BeschreibungZakres administrowania obiektem: a) zarządzanie i kontrola czasu pracy obsługi kasowej (w tym obsługi kasy biletowej), pobieranie opłat za wstęp na teren obiektu, opłat z tytułu wypożyczania łyżew oraz opłat za świadczenie usług ostrzenia łyżew, organizacja czasu pracy kasjerów, raportowanie sprzedaży, odprowadzenie dziennego obrotu do banku na rachunek Ostrowskich Inwestycji Sportowych Spółka z o.o. z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim nie później niż do 5 dni roboczych od sporządzenia raportu kasowego, przestrzeganie postanowień "Instrukcji gospodarki kasowej w Ostrowskich Inwestycji Sportowych Spółka z o.o. z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim", b) zarządzanie i kontrola czasu pracy obsługi technicznej, należyte utrzymanie poszczególnych składników majątkowych obiektu, wykorzystywanych zgodnie z ich przeznaczeniem, poprzez bieżące wykonywanie prac porządkowych, naprawczych, remontowych lub konserwacyjnych, wynikających z bieżącej eksploatacji obiektu, c) zarządzanie i kontrola czasu pracy obsługi wypożyczalni łyżew, d) należyte utrzymanie w czystości powierzchni rolkowiska, celem stworzenia bezpiecznych warunków do jazdy na rolkach, e) należyte utrzymanie obiektu celem stworzenia bezpiecznych warunków pod wynajem, f) utrzymanie obiektu w zakresie: organizacji utrzymywania czystości, sprzątania obiektu i terenów zielonych w tym koszenie, utylizacja i wywóz biomasy, bieżącego utrzymania czystości toalet oraz pozostałych pomieszczeń, sprawowania codziennego nadzoru nad obiektem, zaopatrzenie w środki czystości, artykuły biurowe, podczas intensywnych opadów śniegu regularne odśnieżanie chodników oraz połaci dachu, zabezpieczenie znajdującego się na obiekcie mienia, g) regularne kontrole: prowadzenie regularnych kontroli stanu technicznego obiektu oraz urządzeń stanowiących jego wyposażenie przez pracowników technicznych, h) uczestnictwo w przeglądach technicznych wymaganych obowiązującymi przepisami prawa przeprowadzanych przez firmy wybrane przez Zamawiającego w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania obiektu i zainstalowanych urządzeń. Koszty wykonania przeglądów leżą po stronie Zamawiającego, i) prowadzenie dziennika kontroli obiektu. Dziennik kontroli będzie przechowywany u Wykonawcy. Wykonawca będzie udostępniał Zamawiającemu dziennik kontroli każdorazowo, kiedy tego zażąda. Prowadzenie odpowiedniej dokumentacji obiektu, eksploatacji i obsługi technicznej, j) przechowywanie dokumentacji dotyczącej obiektów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 10 do SWZ.
Interne KennungOIS.272.5.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70332000 Verwaltung von Liegenschaften, die Nichtwohnzwecken dienen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 10. 2. Inne wymagania. 1) 1) Wykonawca w okresie realizacji umowy będzie ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych). 2) Zamawiający wymaga, aby lodowisko było czynne codziennie w godzinach od 10:00 do 21:00. a) Wydłużenie godzin otwarcia lodowiska w soboty i niedziele z wyjątkiem świąt przypadających w te dni od 10:00 do 22:00 stanowi kryterium oceny oferty w niniejszym postępowaniu. b) Wydłużenie godzin otwarcia lodowiska w okresie ferii zimowych w województwie wielkopolskim od 9:00 do 22:00 stanowi kryterium oceny oferty w niniejszym postępowaniu. 3) Wykonawca zobowiązany jest do podejmowania skutecznych działań zgłaszanych telefonicznie lub drogą elektroniczną przez przedstawiciela zamawiającego w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od chwili otrzymania zgłoszenia o awariach, okolicznościach siły wyższej, zabezpieczeniu uszkodzonych urządzeń, aktach wandalizmu. Czas reakcji na awarie, okoliczności siły wyższej, zabezpieczenie uszkodzonych urządzeń, akty wandalizmu stanowi kryterium oceny oferty w niniejszym postępowaniu. 4) Przed złożeniem oferty zaleca się dokonanie wizji lokalnej na obiekcie. 3. W ramach umowy Wykonawca będzie wykonywał czynności wymienione w zał. 10 do SWZ, a w szczególności: 1) 1) Zaopatrzenia obiektu w sprzęt i środki łączności umożliwiające utrzymanie bezpośredniej stałej łączności pomiędzy służbami ratowniczymi (Pogotowie, Straż Pożarna, Policja), 2) Zatrudnienie personelu: a) do obsługi dwóch pełnych stanowisk do sprzedaży wejściówek wraz z czytnikami, komputerem, drukarką wraz z oprogramowaniem do kontroli dostępu i prowadzenia bieżącej sprzedaży wejściówek (pakiet fiskalny), b) wykwalifikowanej obsługi technicznej do obsługi obiektu, c) obsługi wypożyczalni łyżew, świadczenie usługi ostrzenia łyżew, skuteczne suszenie i dezynfekcja butów łyżwiarskich, d) utrzymania porządku i czystości. 3) Bieżące prace porządkowe w zakresie: a) utrzymania w czystości terenów zewnętrznych, b) selektywnego gromadzenia odpadów w miejscach do tego wyznaczonych, c) utrzymania w czystości tafli lodowiska, rolkowiska, d) przeprowadzenia odpowiednich zabiegów deratyzacyjnych lub dezynsekcyjnych, e) Wykonawca świadczy usługi objęte umową wykorzystując własny sprzęt, przy użyciu własnej siły roboczej, a także własnych środków higienicznych, dezynfekujących, środków czystości, worków na śmieci i innych materiałów, maszyn, urządzeń i narzędzi, ponosi wszelkie koszty związane z realizacją zadania (w zakresie świadczenia usług należy również uwzględnić dostarczanie papieru toaletowego, ręczników papierowych, mydła w płynie, środków zapachowych do toalet, środków do dezynfekcji rąk itp. w sposób bieżący zapewniający poprawne funkcjonowanie obiektu), f) utrzymanie w czystości terenów zewnętrznych, g) utrzymanie w czystości budynków, h) Wykonawca zobowiązany jest wykonywać przedmiot zamówienia własnymi środkami czystości odpowiednimi do sprzątania różnych powierzchni oraz własnym sprzętem. i) Stosowane przez Wykonawcę środki czystości i środki higieniczne muszą być bezspornie dobrej jakości, skuteczne w stosowaniu, powszechnie dostępne i używane na rynku, posiadające atesty PZH lub karty charakterystyki substancji, bezpieczne dla każdej zmywalnej powierzchni, posiadające właściwości odtłuszczająco- myjące. j) Usługa powinna być wykonywana zgodnie z przepisami sanitarnymi tak, aby użyte w celach czyszczących substancje i preparaty nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia, życia człowieka i środowiska, tzn. w szczególności odpowiadały wymogom ustawy z dnia 25 lutego 2011 roku o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1816). 4) Bieżące prace konserwacyjno-remontowe w zakresie: a) prowadzenia regularnych kontroli stanu technicznego obiektu oraz urządzeń stanowiących jego wyposażenie wraz z bieżącym usuwaniem stwierdzonych usterek z powiadomieniem odpowiednich służb technicznych po akceptacji Zamawiającego. b) konserwacja i naprawy poszczególnych elementów liniowych, maszyn i urządzeń instalacji technologicznych, minimum czynności związane z czyszczeniem, smarowaniem, sprawdzaniem stanu technicznego i zabezpieczeniem eksploatacyjnym. Obowiązki te będzie prowadził w oparciu o dokumentację techniczno - ruchową ( DTR ). Dokumentacja zostanie przekazana przez Zamawiającego. c) remont lub zakup części instalacji technologicznych i wyposażenia lodowiska nie obciąża Wykonawcy, o ile nie wynika z uszkodzenia spowodowanego przez Wykonawcę. 5) Zabezpieczenie obiektu poprzez: a) zapewnienie odpowiednio wykwalifikowanego personelu odpowiedzialnego za ochronę i kontrolę wstępu na obiekt w okresie funkcjonownia lodowiska lub rolkowiska, w celu uniemożliwienia korzystania z obiektu osobom nieposiadającym zakupionego biletu wstępu, b) egzekwowania przez personel obsługujący obiekt przestrzegania przez osoby przebywające na obiekcie Regulaminu przebywania i korzystania z obiektu. c) regularne odśnieżanie i posypywanie piaskiem lub solą zewnętrznych ciągów komunikacyjnych w obrębie określonej granicy obiektu oraz ścieżek wewnętrznych użytkowanych przez obsługę obiektu w okresie zimowym, podczas intensywnych opadów śniegu. Wykonawca zobowiązany jest również do odśnieżania płaskich połaci dachowych w sytuacjach nadmiernego zalegania śniegu, zagrażających uszkodzeniem lub zawaleniem konstrukcji dachu lub osobom przebywającym w budynku.
Interne KennungOIS.271.5.2025