See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa samochodów specjalnych dla grup dronowych z wyposażeniem –samochód operacji lotniczych typu SLUAV – 4 sztuki.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów specjalnych dla grup dronowych z wyposażeniem – samochód operacji lotniczych typu SLUAV - 4 szt., spełniających „Standard wyposażenia samochodu specjalnego – Samochód operacji lotniczych, typu SLUAV” edycja I zatwierdzone przez Komendanta Głównego PSP w dniu 25 lipca 2025 r. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 2 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, której wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ. Dostarczone samochody muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji nie wcześniej niż 2025, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w miejscach, gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp spoczywa na Wykonawcy. W przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spełnienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano w stosownych normach. W przypadku przywołanych w SWZ norm rozumie się normy aktualne. W pozostałych przypadkach (opisu przedmiotu zamówienia za pomocą europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych) za równoważny uważa się taki produkt, materiał czy system o parametrach technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymienione w opisie przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje także przeprowadzenie dla przedstawicieli Użytkownika szkolenia z obsługi przedmiotu umowy (szczegółowe warunki zawarto w par. 5 ust. 13 załącznika nr 3 do SWZ projektowane postanowienia umowy).
Interne Kennung: WT.2370.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na posiadane środki finansowe, które muszą być wydatkowane do końca roku budżetowego, otrzymane w ramach ”Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”, konieczne jest zastosowanie skróconego terminu składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa samochodów specjalnych dla grup dronowych z wyposażeniem – samochód operacji lotniczych typu SLUAV – 4 sztuki.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów specjalnych dla grup dronowych z wyposażeniem – samochód operacji lotniczych typu SLUAV - 4 szt., spełniających „Standard wyposażenia samochodu specjalnego – Samochód operacji lotniczych, typu SLUAV” edycja I zatwierdzone przez Komendanta Głównego PSP w dniu 25 lipca 2025 r. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 2 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, której wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ. Dostarczone samochody muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji nie wcześniej niż 2025, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w miejscach, gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp spoczywa na Wykonawcy. W przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spełnienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano w stosownych normach. W przypadku przywołanych w SWZ norm rozumie się normy aktualne. W pozostałych przypadkach (opisu przedmiotu zamówienia za pomocą europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych) za równoważny uważa się taki produkt, materiał czy system o parametrach technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymienione w opisie przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje także przeprowadzenie dla przedstawicieli Użytkownika szkolenia z obsługi przedmiotu umowy (szczegółowe warunki zawarto w par. 5 ust. 13, załącznika nr 3 do SWZ projektowane postanowienia umowy).