2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy warzyw i owoców dla szkół i placówek oświatowych prowadzących zbiorowe żywienie dzieci w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy warzyw i owoców dla szkół i placówek oświatowych prowadzących zbiorowe żywienie dzieci w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, odpowiadających jakościowo szczegółowym normom handlowym (branżowym) i ogólnej normie handlowej określonych w obowiązujących przepisach prawa. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Formularzu cenowym, który stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby realizacja przedmiotu zamówienia następowała: 1) z miejsca składowania/magazynowania produktów składających się na przedmiot zamówienia, posiadającego aktualną decyzję wydaną przez właściwy organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczącą zatwierdzenia zakładu/magazynu podlegającego urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie: a) jeżeli Wykonawca jest producentem, produkcji, składowania, konfekcjonowania i obrotu artykułami rolno-spożywczymi, albo b) jeżeli Wykonawca nie jest producentem, składowania, konfekcjonowania i obrotu artykułami rolno-spożywczymi; 2) przy użyciu co najmniej 3 (słownie: trzech) środków transportu spełniających wymogi sanitarne, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia, udokumentowanych aktualnymi decyzjami lub zaświadczeniami lub opiniami wydanymi przez właściwy organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczących spełnienia przez środki transportu wymagań koniecznych do zapewnienia higieny w obrocie artykułami żywnościowymi w zakresie przystosowania do przewozu żywności; Zamawiający wymaga aby przedmiotowe dokumenty zawierały informację o numerze rejestracyjnym środków transportu, których dotyczą. 4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji jakości na dostarczony przedmiot zamówienia. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia produktów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 1) Dla warzyw i owoców – 5 dni od daty każdej dostawy 2) Dla owoców sezonowych – 2 dni od daty każdej dostawy. 5. Warzywa i owoce powinny być: a) zdrowe (bez śladów gnicia i pleśni), wolne od szkodników i uszkodzeń przez nich wyrządzonych, nie zwiędnięte, czyste, nie uszkodzone; b) barwa typowa dla odmiany; c) niedopuszczalny obcy smak, posmak czy zapach; d) jednolite w opakowaniu pod względem pochodzenia, jakości, wielkości i możliwie w tym samym stopniu dojrzałości i rozwoju; e) produkty powinny być przewożone w opakowaniach do tego przeznaczonych wykonane z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, nie uszkodzone, nie zamoczone, bez śladów pleśni i obcych zapachów. Wymagania jakościowe dla warzyw i owoców zostały określone w ustawie o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych z dnia 21 grudnia 2000 r. (Dz.U.2023 r., poz. 1980). Wymagania jakościowe dla ziemniaków jadalnych zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 października 2003 r. (Dz.U.2020 r., poz. 371). 6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dostarczający zamówione produkty pomagał przy jego rozładunku w miejscu wskazanym przez Zamawiającego oraz był obecny podczas sprawdzania zgodności produktów z zamówieniem. 7. Osoby wykonujące dostawę muszą legitymować się aktualnym orzeczeniem lekarskim dla celów sanitarno-epidemiologicznych, które okazują na żądanie Zamawiającego. 8. Dostawy będą realizowane w dni robocze. 9. Dostawy do każdego z Odbiorców będą realizowane maksymalnie 3 razy w tygodniu. 10. Zamawiający wymaga by zamówienie było realizowane na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią Załącznik nr 12 do SWZ.
Interne Kennung: DBFO-XII-DAZ.4660.14.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03221000 Gemüse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03222000 Früchte und Nüsse, 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy warzyw i owoców dla szkół i placówek oświatowych prowadzących zbiorowe żywienie dzieci w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, odpowiadających jakościowo szczegółowym normom handlowym (branżowym) i ogólnej normie handlowej określonych w obowiązujących przepisach prawa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Formularzu cenowym, który stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby realizacja przedmiotu zamówienia następowała: 1) z miejsca składowania/magazynowania produktów składających się na przedmiot zamówienia, posiadającego aktualną decyzję wydaną przez właściwy organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczącą zatwierdzenia zakładu/magazynu podlegającego urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie: a) jeżeli Wykonawca jest producentem, produkcji, składowania, konfekcjonowania i obrotu artykułami rolno-spożywczymi, albo b) jeżeli Wykonawca nie jest producentem, składowania, konfekcjonowania i obrotu artykułami rolno-spożywczymi; 2) przy użyciu co najmniej 3 (słownie: trzech) środków transportu spełniających wymogi sanitarne, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia, udokumentowanych aktualnymi decyzjami lub zaświadczeniami lub opiniami wydanymi przez właściwy organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczących spełnienia przez środki transportu wymagań koniecznych do zapewnienia higieny w obrocie artykułami żywnościowymi w zakresie przystosowania do przewozu żywności; Zamawiający wymaga aby przedmiotowe dokumenty zawierały informację o numerze rejestracyjnym środków transportu, których dotyczą. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji jakości na dostarczony przedmiot zamówienia. Poprzez „gwarancję jakości” uznaje się, że termin przydatności do spożycia produktów dostarczonych do placówek Zamawiającego będzie wynosić co najmniej: 1) Dla warzyw i owoców – 5 dni od daty każdej dostawy 2) Dla owoców sezonowych – 2 dni od daty każdej dostawy. Warzywa i owoce powinny być: a) zdrowe (bez śladów gnicia i pleśni), wolne od szkodników i uszkodzeń przez nich wyrządzonych, nie zwiędnięte, czyste, nie uszkodzone; b) barwa typowa dla odmiany; c) niedopuszczalny obcy smak, posmak czy zapach; d) jednolite w opakowaniu pod względem pochodzenia, jakości, wielkości i możliwie w tym samym stopniu dojrzałości i rozwoju; e) produkty powinny być przewożone w opakowaniach do tego przeznaczonych wykonane z materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, nie uszkodzone, nie zamoczone, bez śladów pleśni i obcych zapachów. Wymagania jakościowe dla warzyw i owoców zostały określone w ustawie o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych z dnia 21 grudnia 2000 r. (Dz.U.2023 r., poz. 1980). Wymagania jakościowe dla ziemniaków jadalnych zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 października 2003 r. (Dz.U.2020 r., poz. 371). Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dostarczający zamówione produkty pomagał przy jego rozładunku w miejscu wskazanym przez Zamawiającego oraz był obecny podczas sprawdzania zgodności produktów z zamówieniem. Osoby wykonujące dostawę muszą legitymować się aktualnym orzeczeniem lekarskim dla celów sanitarno-epidemiologicznych, które okazują na żądanie Zamawiającego. Dostawy będą realizowane w dni robocze. Dostawy do każdego z Odbiorców będą realizowane maksymalnie 3 razy w tygodniu. Zamawiający wymaga by zamówienie było realizowane na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią Załącznik nr 12 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje w ramach niniejszego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. 2. Zamawiający przewiduje zwiększenie wartości zamówienia do wartości w ramach opcji, do kwoty nie większej niż: 3 042 294,00 zł brutto. 3. Prawo opcji oznacza, że Zamawiający skorzysta z zamówienia gwarantowanego, natomiast zwiększenie zamówienia do kwot określonych w ust. 2 przewidziane prawem opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego nie musi skorzystać. 4. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania na poszczególne produkty przy jednoczesnym zabezpieczeniu środków na cel związany z wykonaniem przedmiotu zamówienia. 5. Rozliczenie w ramach opcji będzie odbywało się po cenach jednostkowych zawartych w kalkulacji cenowej zamówienia. 6. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 7. Szczegółowo prawo opcji zostało określone w § 8 Projektowanych Postanowieniach Umowy, będących załącznikiem nr 12 do SWZ.