713302-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Konkurs realizacyjny, dwuetapowy na opracowanie koncepcji architektonicznej Miejsca Aktywności Lokalnej i Bibliotecznej (MALiB) w Piasecznie
Wettbewerbsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKonkurs realizacyjny, dwuetapowy na opracowanie koncepcji architektonicznej Miejsca Aktywności Lokalnej i Bibliotecznej (MALiB) w Piasecznie
BeschreibungKonkurs jest konkursem realizacyjnym tzn. takim, w którym Nagrodą jest nagroda pieniężna oraz zaproszenie autora (Uczestnika konkursu) wybranej Pracy konkursowej do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie Pracy konkursowej. Przedmiot usługi został opisany wstępnie w Istotnych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 1 do Regulaminu. Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem architektonicznym, przestrzennym i funkcjonalno–użytkowym koncepcji obiektu Miejsca Aktywności Lokalnej i Bibliotecznej wraz z zagospodarowaniem terenu, w obszarze wskazanym w Załączniku nr 7a jako zakres opracowania konkursowego. Konkurs prowadzony jest w procedurze konkursu ograniczonego i dwuetapowego a) Etap Kwalifikacyjny: – Podmioty zainteresowane udziałem w Konkursie składają wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie zgodnie z postanowieniami Rozdziału IV Regulaminu w terminie określonym w Harmonogramie konkursu; – Organizator dopuszcza do udziału w Konkursie i zaprasza do składania Opracowań studialnych Uczestników konkursu spełniających określone przez Organizatora obiektywne wymagania określone w Rozdziale IV Regulaminu. b) Etap I Konkursu - składanie i ocena Opracowań studialnych: – Składanie Opracowań studialnych przez Uczestników konkursu zaproszonych do składania Opracowań studialnych na podstawie wniosków o dopuszczenie w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. Zakres rzeczowy, formę opracowania oraz sposób prezentacji Opracowań studialnych zostały określone w Rozdziale V Regulaminu; – Ocena zanonimizowanych Opracowań studialnych przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale VI Regulaminu oraz wyłonienie pięciu (5) najlepszych Opracowań studialnych odpowiadających wymaganiom określonym w Regulaminie, które zostaną zakwalifikowane do Etapu II Konkursu; – Zaproszenie do składania Prac konkursowych Uczestników konkursu, których Opracowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu. c) Etap II Konkursu – składanie i ocena Prac Konkursowych oraz rozstrzygnięcie Konkursu: – Składanie Prac konkursowych przez Uczestników konkursu, których Opracowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. Zakres rzeczowy, formę opracowania oraz sposób prezentacji Prac konkursowych zostały określone w Rozdziale VII Regulaminu; – Ocena zanonimizowanych Prac konkursowych przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale VIII Regulaminu. – Rozstrzygnięcie konkursu, czyli wybór najlepszej Pracy konkursowej (I Nagroda) i przyznanie pozostałych Nagród zgodnie z postanowieniami Rozdziału IX Regulaminu; – Zatwierdzenie przez Kierownika Zamawiającego rozstrzygnięcia konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu; – Uprawomocnienie się wyników rozstrzygnięcia Konkursu. Nagrodami w konkursie są Nagrody pieniężne w łącznej kwocie 100 000,00 zł brutto (I Nagroda – 35 000,00 zł brutto, II Nagroda – 25 000,00 zł brutto i III Nagroda – 20 000,00 zł brutto i dwie (2) Nagrody pieniężne w formie wyróżnień w wysokości 10 000,00 zł brutto każda oraz zaproszenie Uczestnika konkursu, którego Praca konkursowa otrzymała I Nagrodę do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie Pracy konkursowej. Nagrody zostały szczegółowo omówione w Rozdziale IX Regulaminu konkursu
Interne Kennung1069
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensKonkurs prowadzony jest w procedurze konkursu ograniczonego i dwuetapowego. a) Etap Kwalifikacyjny: – Podmioty zainteresowane udziałem w Konkursie składają wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie zgodnie z postanowieniami Rozdziału IV Regulaminu w terminie określonym w Harmonogramie konkursu; – Organizator dopuszcza do udziału w Konkursie i zaprasza do składania Opracowań studialnych Uczestników konkursu spełniających określone przez Organizatora obiektywne wymagania określone w Rozdziale IV Regulaminu. b) Etap I Konkursu - składanie i ocena Opracowań studialnych: – Składanie Opracowań studialnych przez Uczestników konkursu zaproszonych do składania Opracowań studialnych na podstawie wniosków o dopuszczenie w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. Zakres rzeczowy, formę opracowania oraz sposób prezentacji Opracowań studialnych zostały określone w Rozdziale V Regulaminu; – Ocena zanonimizowanych Opracowań studialnych przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale VI Regulaminu oraz wyłonienie pięciu (5) najlepszych Opracowań studialnych odpowiadających wymaganiom określonym w Regulaminie, które zostaną zakwalifikowane do Etapu II Konkursu; – Zaproszenie do składania Prac konkursowych Uczestników konkursu, których Opracowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu. c) Etap II Konkursu – składanie i ocena Prac Konkursowych oraz rozstrzygnięcie Konkursu: – Składanie Prac konkursowych przez Uczestników konkursu, których Opracowania studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. Zakres rzeczowy, formę opracowania oraz sposób prezentacji Prac konkursowych zostały określone w Rozdziale VII Regulaminu; – Ocena zanonimizowanych Prac konkursowych przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale VIII Regulaminu. – Rozstrzygnięcie konkursu, czyli wybór najlepszej Pracy konkursowej (I Nagroda) i przyznanie pozostałych Nagród zgodnie z postanowieniami Rozdziału IX Regulaminu; – Zatwierdzenie przez Kierownika Zamawiającego rozstrzygnięcia konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu; – Uprawomocnienie się wyników rozstrzygnięcia Konkursu. Do Konkursu mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) oraz przygotowany na jej podstawie Regulamin konkursu
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001