2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup jednego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z funkcją dostarczania wody do celów bytowych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Zakup jednego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z funkcją dostarczania wody do celów bytowych”. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach dofinansowania z dotacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na rok 2025. Minimalne parametry techniczne/jakościowe pojazdu zostały opisane w załączniku 1.1 do SWZ „Opis minimalnych parametrów oferowanego pojazdu”, oraz w załączniku 1.2 do SWZ „wyposażenie”.
Interne Kennung: PT.2370.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, zamawiający stosuje procedurę przyspieszoną z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć. Okoliczności te są obiektywne i niezależne od zamawiającego. Pilna potrzeba wynika z: przyznania dofinansowania ze środków zewnętrznych (Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej); ryzyka utraty tych środków w przypadku niedochowania bardzo krótkiego terminu rozliczenia finansowego; braku możliwości przeprowadzenia postępowania w standardowym trybie przetargu nieograniczonego, tak aby dotrzymać wymaganych terminów rozliczenia. Skrócenie terminu składania ofert do minimum 15 dni jest konieczne, aby umożliwić realizację zamówienia i wydatkowanie środków w wyznaczonym czasie. Pomimo skrócenia, termin ten jest wystarczający dla profesjonalnych wykonawców do przygotowania oferty, a procedura pozostaje konkurencyjna. Zastrzeżenie: Zawarcie umowy na zamówienie jest uzależnione od faktycznego przyznania środków poprzez podpisanie umowy o dofinansowanie, co zostanie ujęte w dokumentacji postępowania.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.). Zgodnie z art. 139 ustawy PZP Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Do oferty każdy Wykonawca (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z Wykonawców) musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert: Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, złożone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej: JEDZ), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Do oferty każdy Wykonawca (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z Wykonawców) musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert: Oświadczenie dotyczącego przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2a do SWZ). 4. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia: a) Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych: - w art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy PZP, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; - w art. 108 ust. 4 ustawy PZP, dotycząca orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 275), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z Wykonawców); c) na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP: odpis lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; d) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP (JEDZ), w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w: - art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP, - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, - art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy PZP; – wg wzoru będącego załącznikiem nr 2b do SWZ; e) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 1.1 w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2c do SWZ); 1. Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty: 1) wypełniony formularz ofertowy, sporządzony z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ; 2) przedmiotowe środki dowodowe potwierdzające wymagane parametry w oferowanym sprzęcie w zakresie wskazanym w Rozdziale VIII ust. 19 SWZ – wypełniony opis minimalnych parametrów oferowanego pojazdu sporządzony z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 1.1 do SWZ; 3) oświadczenie JEDZ, według wzoru stanowiącego załącznik Nr 2 do SWZ; 4) oświadczenie dotyczącego przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2a do SWZ); 5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) - według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ; 6) oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, usługi lub dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy (w przypadku Wykonawców występujących wspólnie) - według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ; 7) pełnomocnictwo dla osoby/osób składających ofertę – w sytuacji, gdy ofertę podpisuje osoba, której prawo do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z dokumentów rejestrowych;
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup jednego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z funkcją dostarczania wody do celów bytowych