See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cewice w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniu lasu, pracach związanych z gospodarką w szkółce leśnej oraz grodzeniu i rozgradzaniu upraw leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cewice w roku 2026.
Vorherige Bekanntmachung: 621351-2025
Interne Kennung: AG.270.3.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 23.09.2025r. opublikował w DUUE wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 1) Pzp może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45342000 Errichtung von Zäunen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cewice w roku 2026. - Okalice, Maszewo, szkółka leśna w Okalicach.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniu lasu, pracach związanych z gospodarką w szkółce leśnej oraz grodzeniu i rozgradzaniu upraw leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cewice (leśnictwo Okalice, Maszewo, szkółka leśna w Okalicach) w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026r.-31.12.2026r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: AG.270.3.1.2025 - 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45342000 Errichtung von Zäunen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne prace), jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wartości Przedmiotu Umowy określonej zgodnie z § 10 ust 1 stanowiącego załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cewice w roku 2026. - Bukowina, Cewice.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniu lasu oraz grodzeniu i rozgradzaniu upraw leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cewice (leśnictwo Bukowina, Cewice) w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026r.-31.12.2026r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: AG.270.3.1.2025 - 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cewice w roku 2026. - Jeziernik, Uniesin.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniu lasu oraz grodzeniu i rozgradzaniu upraw leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cewice (leśnictwo Jeziernik, Uniesin) w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026r.-31.12.2026r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: AG.270.3.1.2025 - 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cewice w roku 2026. - Runowo, Mikorowo.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniu lasu oraz grodzeniu i rozgradzaniu upraw leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cewice (leśnictwo Runowo, Mikorowo) w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026r.-31.12.2026r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: AG.270.3.1.2025 - 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cewice w roku 2026. - Kozin, Rokitki.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniu lasu oraz grodzeniu i rozgradzaniu upraw leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cewice (leśnictwo Kozin, Rokitki) w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026r.-31.12.2026r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: AG.270.3.1.2025 - 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cewice w roku 2026. - Harwester: Okalice, Maszewo, Bukowina, Cewice, Jeziernik.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna przy użyciu maszyn typu harwester i forwarder do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cewice (leśnictwo Okalice, Maszewo, Bukowina, Cewice, Jeziernik) w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026r.-31.12.2026r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: AG.270.3.1.2025 - 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Cewice w roku 2026. - Harwester: Uniesin, Runowo, Mikorowo, Kozin, Rokitki.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna przy użyciu maszyn typu harwester i forwarder do wykonania na terenie Nadleśnictwa Cewice (leśnictwo Uniesin, Runowo, Mikorowo, Kozin, Rokitki) w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026r.-31.12.2026r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: AG.270.3.1.2025 - 7