713758-2025 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Wybór Pośrednika Finansowego w celu ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym dla Pożyczek w ramach Działania 2.5 FEdKP 2021-2027
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWybór Pośrednika Finansowego w celu ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym dla Pożyczek w ramach Działania 2.5 FEdKP 2021-2027
Beschreibung1. Przedmiotem Zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę (zwanego również „Po-średnikiem Finansowym”) usługi ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym, do którego Zamawiający wniesie Bezpośredni Wkład Finansowy ze środków Projektu „Regionalna Instytucja Finansowa - KPFR IF 2021-2027” oraz Wkład Krajowy, z których będą udzielane Pożyczki OZE z premią, które będą podlegały zwrotowi do Zamawiającego na warunkach określonych w „Istotnych Postanowieniach Umowy Operacyjnej” (dalej: IPUO). Parametry udzielanych przez Wykonawcę Pożyczek zostały określone w „Metryce Instrumentu Finansowego - Pożyczka OZE z premią” stanowiącej załącznik nr 2 do „IPUO”. 2. Wkład Krajowy zostanie wniesiony przez Zamawiającego na podstawie Umowy nr ZW-I.273.8.2024 o powierzeniu zadania publicznego zawartej w dniu 31.01.2024r. przez Zamawiającego z instytucją dysponującą tymi środkami – Województwo Kujawsko-Pomorskie. 3. Usługa będąca przedmiotem niniejszego Zamówienia może być świadczona w odniesieniu do przedsięwzięć określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego – Pożyczka OZE z premią”, realizowanych przez Ostatecznych Odbiorców wyłącznie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. 4. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym, po-legającej na udzielaniu wsparcia finansowego w łącznej wysokości 137 893 653,35 zł z wkładu finansowego wniesionego z Funduszu Powierniczego przez Zamawiającego do utworzonego przez Pośrednika Finansowego Funduszu Szczegółowego. Z tego kwota 115 137 136,25 zł pochodzić będzie z Bezpośredniego wkładu finansowego, pozostałe tj. kwota 22 756 517,10 zł z Wkładu Krajowego, przy czym na Pożyczki o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego – Pożyczka na OZE z premią” – zgodnie ze Strategią Inwestycyjną wydzielono indykatywnie następujące kwoty Bezpośredniego wkładu finansowego zgodnie z poniższym przeznaczeniem: 1) Typ 1 - Rozwój instalacji OZE (instalacje zawodowe, instalacje na potrzeby własne) - 46 682 371,87 zł; 2) Typ 2 - Mikroinstalacje w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej - 42 519 795,80 zł; 3) Typ 3 - Projekty z zakresu realizacji instalacji OZE na potrzeby własne w przedsiębiorstwach - 25 934 968,58 zł. 5. Wykonawca w ramach realizacji Zamówienia zobowiązany jest do osiągnięcia następujących wskaźników: 1) Dodatkowa zdolność wytwarzania energii odnawialnej (w tym: energii elektrycznej, energii cieplnej) – co najmniej 58,05 MW; 2) Liczba jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej z OZE – co najmniej 455 szt.; 3) Wytworzona energia odnawialna ogółem (w tym: energia elektryczna, energia cieplna) – co najmniej 70 155 MWh/rok. 6. Zamawiający w ramach Zamówienia przewiduje możliwość zastosowania Prawa Opcji na zasadach określonych w Umowie Operacyjnej. 7. Wysokość środków udostępnianych Wykonawcy w ramach Prawa Opcji może wynosić do 100% wysokości pierwotnego wkładu z Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego. Pożyczki udzielane przez Wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa Opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w Metryce stanowiącej załącznik nr 2 do IPUO, oraz w protokole z negocjacji stosowane do Zamówienia podstawowego. 8. Na podstawie art. 95 ust. 1 PZP Zamawiający zobowiązuje Pośrednika Finansowego do zatrudniania na podstawie stosunku pracy osób, które będą wykonywały w ramach przedmiotowego Zamówienia czynności w zakresie: 1) analizy wniosków o udzielenie Pożyczki, 2) rozliczenia i kontroli Pożyczki, 3) monitorowania i windykacji spłat Pożyczki, 4) sporządzania sprawozdań z realizacji Zamówienia - jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Zamawiający dopuszcza zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony, nieokreślony, na zastępstwo w zakresie i na zasadach określonych w Kodeksie pracy, w pełnym lub częściowym wymiarze czasu pracy. W celu weryfikacji obowiązku zatrudnienia na podstawie stosunku pracy każdorazowo na wezwanie Zamawiającego we wskazanym w tym wezwaniu terminie – nie krótszym jednak niż 10 dni Pośrednik Finansowy zobowiązuje się przedłożyć Zamawiającemu, w tym w celu przekazania Instytucji Zarządzającej FEdKP oświadczenie Pośrednika Finansowego o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności określone powyżej. Zakres oświadczenia określają IPUO.
Interne KennungKPFR/PF/WR/3/2025
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelPożyczki OZE z premią
Beschreibung1. Przedmiotem Zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę (zwanego również „Po-średnikiem Finansowym”) usługi ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym, do którego Zamawiający wniesie Bezpośredni Wkład Finansowy ze środków Projektu „Regionalna Instytucja Finansowa - KPFR IF 2021-2027” oraz Wkład Krajowy, z których będą udzielane Pożyczki OZE z premią, które będą podlegały zwrotowi do Zamawiającego na warunkach określonych w „Istotnych Postanowieniach Umowy Operacyjnej” (dalej: IPUO). Parametry udzielanych przez Wykonawcę Pożyczek zostały określone w „Metryce Instrumentu Finansowego - Pożyczka OZE z premią” stanowiącej załącznik nr 2 do „IPUO”. 2. Wkład Krajowy zostanie wniesiony przez Zamawiającego na podstawie Umowy nr ZW-I.273.8.2024 o powierzeniu zadania publicznego zawartej w dniu 31.01.2024r. przez Zamawiającego z instytucją dysponującą tymi środkami – Województwo Kujawsko-Pomorskie. 3. Usługa będąca przedmiotem niniejszego Zamówienia może być świadczona w odniesieniu do przedsięwzięć określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego – Pożyczka OZE z premią”, realizowanych przez Ostatecznych Odbiorców wyłącznie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. 4. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym, polegającej na udzielaniu wsparcia finansowego w łącznej wysokości 137 893 653,35 zł z wkładu finansowego wniesionego z Funduszu Powierniczego przez Zamawiającego do utworzonego przez Pośrednika Finansowego Funduszu Szczegółowego. Z tego kwota 115 137 136,25 zł pochodzić będzie z Bezpośredniego wkładu finansowego, pozostałe tj. kwota 22 756 517,10 zł z Wkładu Krajowego, przy czym na Pożyczki o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego – Pożyczka na OZE z premią” – zgodnie ze Strategią Inwestycyjną wydzielono indykatywnie następujące kwoty Bezpośredniego wkładu finansowego zgodnie z poniższym przeznaczeniem: 1) Typ 1 - Rozwój instalacji OZE (instalacje zawodowe, instalacje na potrzeby własne) - 46 682 371,87 zł; 2) Typ 2 - Mikroinstalacje w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej - 42 519 795,80 zł; 3) Typ 3 - Projekty z zakresu realizacji instalacji OZE na potrzeby własne w przedsiębiorstwach - 25 934 968,58 zł. 5. Wykonawca w ramach realizacji Zamówienia zobowiązany jest do osiągnięcia następujących wskaźników: 1) Dodatkowa zdolność wytwarzania energii odnawialnej (w tym: energii elektrycznej, energii cieplnej) – co najmniej 58,05 MW; 2) Liczba jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej z OZE – co najmniej 455 szt.; 3) Wytworzona energia odnawialna ogółem (w tym: energia elektryczna, energia cieplna) – co najmniej 70 155 MWh/rok. 6. Zamawiający w ramach Zamówienia przewiduje możliwość zastosowania Prawa Opcji na zasadach określonych w Umowie Operacyjnej. 7. Wysokość środków udostępnianych Wykonawcy w ramach Prawa Opcji może wynosić do 100% wysokości pierwotnego wkładu z Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego. Pożyczki udzielane przez Wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa Opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w Metryce stanowiącej załącznik nr 2 do IPUO, oraz w protokole z negocjacji stosowane do Zamówienia podstawowego. 8. Na podstawie art. 95 ust. 1 PZP Zamawiający zobowiązuje Pośrednika Finansowego do zatrudniania na podstawie stosunku pracy osób, które będą wykonywały w ramach przedmiotowego Zamówienia czynności w zakresie: 1) analizy wniosków o udzielenie Pożyczki, 2) rozliczenia i kontroli Pożyczki, 3) monitorowania i windykacji spłat Pożyczki, 4) sporządzania sprawozdań z realizacji Zamówienia - jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Zamawiający dopuszcza zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony, nieokreślony, na zastępstwo w zakresie i na zasadach określonych w Kodeksie pracy, w pełnym lub częściowym wymiarze czasu pracy. W celu weryfikacji obowiązku zatrudnienia na podstawie stosunku pracy każdorazowo na wezwanie Zamawiającego we wskazanym w tym wezwaniu terminie – nie krótszym jednak niż 10 dni Pośrednik Finansowy zobowiązuje się przedłożyć Zamawiającemu, w tym w celu przekazania Instytucji Zarządzającej FEdKP oświadczenie Pośrednika Finansowego o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności określone powyżej. Zakres oświadczenia określają IPUO.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający w ramach Zamówienia przewiduje możliwość zastosowania Prawa Opcji na zasadach określonych w Umowie Operacyjnej. Wysokość środków udostępnianych Wykonawcy w ramach Prawa Opcji może wynosić do 100% wysokości pierwotnego wkładu z Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do każdego z Funduszy Szczegółowych. Pożyczki udzielane przez Wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa Opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w Metryce stanowiącej załączniki nr 2 do IPUO oraz w protokole z negocjacji stosowane do Zamówienia podstawowego.