See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vrijwillige transparantie vooraf levering van een nano- tot microflow LC-MS/MS-systeem (triple quadrupool) met 2D technologie
Beschreibung: Binnen een 2+2 promotietraject, een samenwerking tussen het UMCG, ICON en de RUG, zijn geavanceerde LC-MS/MS-methoden ontwikkeld voor de analyse van klinisch relevante biomarkers, waaronder groeihormoon en sex hormoon bindend globuline (SHBG). Deze methoden maken gebruik van een nano- tot microflow-vloeistofchromatografiesysteem in combinatie met een zeer gevoelige tandem massaspectrometer van de firma Waters. De techniek die hierbij is toegepast biedt verschillende belangrijke voordelen: - Hoge gevoeligheid: Door het gebruik van nano- en microflowtechnologie is een significant lagere detectielimiet mogelijk dan bij conventionele systemen, wat essentieel is voor het betrouwbaar meten van lage concentraties hormonen in complexe matrices. - Verbeterde robuustheid: De specifieke combinatie van apparatuur en methode resulteert in een stabiele en reproduceerbare analyse, noodzakelijk voor routinematige toepassing in een klinisch diagnostisch laboratorium. - Lager monstervolume: Door de hoge efficiëntie van het systeem is minder serum of plasma nodig, wat patiëntvriendelijker is, met name bij kwetsbare populaties zoals kinderen. - Bewezen compatibiliteit: De reeds ontwikkelde en gevalideerde methoden zijn specifiek afgestemd op de hardware en software van het genoemde systeem, wat directe inzetbaarheid zonder langdurige herontwikkeling mogelijk maakt. - Toekomstbestendigheid via optionele ionKey-technologie: Waters is momenteel de enige leverancier die het zogeheten ionKey platform aanbiedt, waarbij de chromatografische kolom direct is geïntegreerd met de ionisatiebron. Deze technologie kan in de toekomst voordelen bieden op het gebied van miniaturisatie, nog hogere gevoeligheid en verdere verlaging van monstervolumes en kosten per analyse. Aangezien deze technologie wordt ingezet ten behoeve van patiëntenzorg, zijn robuustheid, gevoeligheid en betrouwbaarheid absolute randvoorwaarden. Andere leveranciers hebben de specifieke methode voor groeihormoon 1 en 2 en SHBG niet in hun portfolio, waardoor zij geen ondersteuning kunnen bieden voor directe implementatie of validatie. Aanpassing van de methode aan een ander systeem zou niet alleen extra kosten en tijd met zich meebrengen, maar ook onvoorspelbare risico’s voor de validiteit en patiëntveiligheid.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0000