2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA SAMOCHODÓW: - NA ZADANIE NR 1: ZAKUP SAMOCHODU OSOBOWEGO NIEOZNAKOWANEGO SEG. D W ILOŚCI 2 SZT. - NA ZADANIE NR 2: ZAKUP SAMOCHODU OSOBOWEGO NIEOZNAKOWANEGO SEG. C W ILOŚCI 4 SZT.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa: Zadanie nr 1: Zakup samochodu osobowego nieoznakowanego seg. D w ilości 2 szt. Zadanie nr 2: Zakup samochodu osobowego nieoznakowanego seg. C w ilości 4 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na dwa zadania zawiera załącznik nr 12a, 12b do SWZ . Specyfikację techniczną przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 11a,11b do SWZ. Zamówienie obejmuje aspekty gospodarcze, środowiskowe, społeczne, związane z innowacyjnością, zatrudnieniem lub zachowaniem poufności informacji, zgodnie z art. 96 ustawy Prawo- zamówień publicznych tj. zawiera ograniczenie zanieczyszczeń środowiska poprzez zastosowanie w opisie przedmiotu zamówienia produktu najwyższego parametru normy emisji spalin. Ponadto Zamawiający dopuszcza pojazdy z napędem hybrydowym. Na potwierdzenie spełnienia tej klauzuli Wykonawca zobowiązany jest na etapie składania oferty przetargowej do złożenia w dokumentacji kopii świadectwa zgodności WE. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Pojazdy winny spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 594). Pojazdy winny być zbudowane z wykorzystaniem pojazdów bazowych posiadających homologację wystawioną zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2024.1251 t.j.) lub Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) 595/2009 oraz uchylające dyrektywę 2007/46/WE (Dz. Urz. UE. L Nr 151, str. 1 z późn zm.). Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: 84/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż skorzystał z uprawnienia art. 138 ust. 2 pkt 2: Art. 138. 1. Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. 2. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Skrócenie terminu składania ofert jest wynikiem istnienia pilnej potrzeby podyktowanej rozliczeniem pozyskanych środków finansowych do końca 2025 roku, która nie jest zależna od woli Zamawiającego. Późny termin informacji dotyczącej możliwości pozyskania środków finansowych uniemożliwia skuteczną realizację dostawy pojazdów w bieżącym roku budżetowym z zachowaniem podstawowego terminu składania ofert. Pilną potrzebą jest również doposażenie pomorskiej Policji w nowoczesny sprzęt transportowy pojazdów nieoznakowanych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania gospodarki transportowej garnizonu pomorskiego i zapewnienia ochrony obywateli woj. Pomorskiego w związku z niestabilną sytuacją związaną z agresją przeciw Ukrainie, w ilościach: -pojazdy nieoznakowane seg. D – 2 szt. - pojazdy nieoznakowane seg. C – 4 szt. Skrócenie terminu nie pozbawi wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Zamawiający uwzględnił złożoność i specyfikę przedmiotu zamówienia co w konsekwencji umożliwi wykonawcom przygotowanie oferty pomimo skrócenia terminu składania ofert. Skrócenie terminu składania ofert nie wpłynie w żaden sposób na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przedmiotem zamówienia na zadanie nr 1 jest dostawa samochodu osobowego nieoznakowanego seg. D w ilości 2 szt.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia na zadanie nr 1 jest dostawa samochodu osobowego nieoznakowanego seg. D w ilości 2 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 12a do SWZ . Specyfikację techniczną przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 11a do SWZ. Zamówienie obejmuje aspekty gospodarcze, środowiskowe, społeczne, związane z innowacyjnością, zatrudnieniem lub zachowaniem poufności informacji, zgodnie z art. 96 ustawy Prawo- zamówień publicznych tj. zawiera ograniczenie zanieczyszczeń środowiska poprzez zastosowanie w opisie przedmiotu zamówienia produktu najwyższego parametru normy emisji spalin. Ponadto Zamawiający dopuszcza pojazdy z napędem hybrydowym. Na potwierdzenie spełnienia tej klauzuli Wykonawca zobowiązany jest na etapie składania oferty przetargowej do złożenia w dokumentacji kopii świadectwa zgodności WE. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Pojazdy winny spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 594). Pojazdy winny być zbudowane z wykorzystaniem pojazdów bazowych posiadających homologację wystawioną zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2024.1251 t.j.) lub Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) 595/2009 oraz uchylające dyrektywę 2007/46/WE (Dz. Urz. UE. L Nr 151, str. 1 z późn zm.). Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: 84/2025 - zad. nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Przedmiotem zamówienia na zadanie nr 2 jest dostawa samochodu osobowego nieoznakowanego seg. C w ilości 4 szt.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia na zadanie nr 2 jest dostawa samochodu osobowego nieoznakowanego seg. C w ilości 4 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 12b do SWZ . Specyfikację techniczną przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 11b do SWZ. Zamówienie obejmuje aspekty gospodarcze, środowiskowe, społeczne, związane z innowacyjnością, zatrudnieniem lub zachowaniem poufności informacji, zgodnie z art. 96 ustawy Prawo- zamówień publicznych tj. zawiera ograniczenie zanieczyszczeń środowiska poprzez zastosowanie w opisie przedmiotu zamówienia produktu najwyższego parametru normy emisji spalin. Ponadto Zamawiający dopuszcza pojazdy z napędem hybrydowym. Na potwierdzenie spełnienia tej klauzuli Wykonawca zobowiązany jest na etapie składania oferty przetargowej do złożenia w dokumentacji kopii świadectwa zgodności WE. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Pojazdy winny spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 594). Pojazdy winny być zbudowane z wykorzystaniem pojazdów bazowych posiadających homologację wystawioną zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2024.1251 t.j.) lub Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) 595/2009 oraz uchylające dyrektywę 2007/46/WE (Dz. Urz. UE. L Nr 151, str. 1 z późn zm.). Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: 84/2025 - zad. nr 2