2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usługi polegającej na zebraniu odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie gminy Węgierska Górka w 2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie usługi polegającej na zebraniu odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie gminy Węgierska Górka w 2026 r. W ramach przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej Wykonawca zobowiązany będzie do zebrania odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od: 1) właścicieli nieruchomości zamieszkałych 2) domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe 3) z koszy ulicznych 4) z miejsc publicznych w tym z miejsc organizowania imprez 5) właścicieli nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady i świadczone są usługi hotelarskie. 2. Ilość wytworzonych odpadów komunalnych które trzeba będzie odebrać i zagospodarować szacuje się na około: 4300 Mg 3. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powinien odbywać się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz.U z 2025 poz. 733 z poźn. zm.), oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Węgierska Górka przyjętego uchwałą Nr XIV/154/2020 z dnia 4 maja 2020 r. oraz Uchwały NR 0007.XXX.326.2022 z dnia 29 czerwca 2022 r w sprawie zmiany uchwały, Zmieszane odpady komunalne, bioodpady oraz pozostałości z sortowania, przeznaczone do składowania, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia precyzuje załącznik nr 10 do Specyfikacji Warunków Zamówienia – Opis przedmiotu zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9 do Specyfikacji Warunków Zamówienia – Projekt umowy 5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia podstawowe czynności techniczne, takie jak: wywóz odpadów, kwalifikowanych jako pracownicy fizyczni.
Interne Kennung: RIK.271.27.2025.IO
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie usługi polegającej na zebraniu odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie gminy Węgierska Górka w 2026 r. W ramach przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej Wykonawca zobowiązany będzie do zebrania odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od: 1) właścicieli nieruchomości zamieszkałych 2) domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe 3) z koszy ulicznych 4) z miejsc publicznych w tym z miejsc organizowania imprez 5) właścicieli nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady i świadczone są usługi hotelarskie. 2. Ilość wytworzonych odpadów komunalnych które trzeba będzie odebrać i zagospodarować szacuje się na około: 4300 Mg 3. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powinien odbywać się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz.U z 2025 poz.733 z poźn.zm. ), oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Węgierska Górka przyjętego uchwałą Nr XIV/154/2020 z dnia 4 maja 2020 r. oraz Uchwały NR 0007.XXX.326.2022 z dnia 29 czerwca 2022 r w sprawie zmiany uchwały, Zmieszane odpady komunalne, bioodpady oraz pozostałości z sortowania, przeznaczone do składowania, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia precyzuje załącznik nr 10 do Specyfikacji Warunków Zamówienia – Opis przedmiotu zamówienia, zaś wymogi dotyczące realizacji zamówienia załącznik nr 9 do Specyfikacji Warunków Zamówienia – Projekt umowy 5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia podstawowe czynności techniczne, takie jak: wywóz odpadów, kwalifikowanych jako pracownicy fizyczni.