2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa autobusu elektrycznego w ramach projektu Stworzenie węzła przesiadkowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego autobusu elektrycznego w ramach projektu „Stworzenie węzła przesiadkowego”. Wymagane minimalne parametry dla pojazdu będącego przedmiotem zamówienia zostały przedstawione szczegółowo w rozdziale II Specyfikacji Warunków Zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ. 2. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty, jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 3. Przedmiot zamówienia należy zrealizować na zasadach i warunkach opisanych w: 1) projektowanych postanowieniach umowy; 2) Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (SOPZ); 3) SWZ; 4) obowiązujących przepisach prawa. Wykonawca zobowiązany jest do dopełnienia wszelkich procedur i uzyskania stosownych dokumentów umożliwiających dopuszczenie pojazdów do użytkowania. 4. Rozwiązania równoważne: 1) Wszystkie wskazane z nazwy urządzenia, materiały, lub sprzęty należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych (przykładowe). Oznacza to, że zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń, materiałów lub sprzętów „równoważnych”. 2) Użyte w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia nazwy urządzeń, materiałów lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów służą określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów techniczno - użytkowych założonych w dokumentacji przetargowej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje. Nie są one w żaden sposób wiążące przyszłego wykonawcę do ich stosowania. 3) Wykonawca może zastosować urządzenia i materiały równoważne o parametrach techniczno – użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów zaproponowanych w dokumentacji przetargowej. 4) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do urządzeń i materiałów równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/ wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości) oraz dokumentację techniczno - ruchową. 5) Dopuszcza się zamienne rozwiązania (w oparciu o urządzenia, materiały czy produkty innych producentów) pod warunkiem: spełnienia tych samych funkcji technicznych, posiadania nie gorszych niż wskazane istotnych parametrów technicznych, przedstawienia zamiennych rozwiązań na piśmie (dane techniczne, atesty, dopuszczenia do stosowania). 5. Powyższe wymogi dotyczą również podwykonawców i dalszych podwykonawców wykonujących wskazane wyżej prace.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego autobusu elektrycznego w ramach projektu „Stworzenie węzła przesiadkowego”. Wymagane minimalne parametry dla pojazdu będącego przedmiotem zamówienia zostały przedstawione szczegółowo w rozdziale II Specyfikacji Warunków Zamówienia stanowiącym załącznik do SWZ. 2. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty, jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 3. Przedmiot zamówienia należy zrealizować na zasadach i warunkach opisanych w: 1) projektowanych postanowieniach umowy; 2) Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (SOPZ); 3) SWZ; 4) obowiązujących przepisach prawa. Wykonawca zobowiązany jest do dopełnienia wszelkich procedur i uzyskania stosownych dokumentów umożliwiających dopuszczenie pojazdów do użytkowania. Zgodnie z treścią art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje unieważnienie prowadzonego postępowania (na każdym jego etapie) jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane. Możliwość unieważnienia na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. Zamawiający ubiega się o dofinansowanie przedmiotu zamówienia z: Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 z zakresu Priorytet FEWM.03 Mobilność miejska, Działania FEWM.03.03. Mobilność miejska – IIT. Tytuł Projektu: „Stworzenie węzła przesiadkowego.”
Interne Kennung: RZE.271.2.12.2025