See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego wraz z wyposażeniem.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego wraz z wyposażeniem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia + wymagania przedstawia Załącznik nr 7 do niniejszej Specyfikacji.
Vorherige Bekanntmachung: 761045-2025
Interne Kennung: RID.ZP.271.1.21.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilność udzielenia zamówienia wynika już z samego faktu, iż jego przedmiotem jest dostawa średniego samochodu pożarniczego, który ze swej istoty zwiększa bezpieczeństwo osób i mienia w Gminie Rzezawa a dalej zastąpić ma pojazd, który nie posiada wszystkich niezbędnych funkcjonalności, pozwalających na jego wykorzystanie w każdych warunkach akcji ratowniczej. W tych też okolicznościach – a zatem celem podwyższenia zdolności operacyjnej, ratowniczej ze strony Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie Gminy Rzezawa – pilnym staje się udzielenie przedmiotowego zamówienia a dalej skrócenie terminu składania ofert. Nadto zaś ubieganie się o środki w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na 2025 r. z przeznaczeniem na realizację ww. zamówienia – jest dodatkowym elementem uzasadniającym skrócenie ww. terminu na składanie ofert – każdorazowo podkreślając, iż niniejsze postępowanie jest w pełnej rozciągłości otwarte i konkurencyjne pomimo zastosowania rozwiązania z art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Samochód ratowniczo gaśniczy kategorii 2 Fabrycznie nowy rok produkcji min. 2024 Spełnia wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą „Prawo o ruchu drogowym”. Spełnia wymagania Rozporządzeniem MSWiA z dnia 20 czerwca 2007 r. z późn. zm. Posiada ważne świadectwo dopuszczenia potwierdzające poniżej wymagania minimalne dla pojazdu kategorii 2 na dzień dostawy. Wymiary maksymalne pojazdu z wyposażeniem zamontowanym na stałe uwarunkowane jego miejscem postojowym: Długość: 7330 mm Wysokość: 3300 mm Masa całkowita samochodu gotowego do akcji ratowniczo – gaśniczej (pojazd z załogą, pełnymi zbiornikami, zabudową i wyposażeniem) nie przekracza 16 ton. Silnik o zapłonie samoczynnym, spełniający normy czystości spalin dla pojazdów tej kategorii. Moc silnika spełniająca wymagania normy PN-EN -1846. Wydech spalin wykonany ze stali nierdzewnej wyprowadzony do góry pomiędzy kabiną a nadwoziem. Napęd stały 4 x 4. Ogumienie kół – pojedyncze na obu osiach. Rozmiar ogumienia 385/85R20. Pojazd z manualną skrzynią biegów. Pojazd wyposażony w zaczep holowniczy z przodu i z tyłu pojazdu.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114110 Rettungswagen