714510-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Kraftfahrzeuge – Elektriske varebiler til Kredsløb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelElektriske varebiler til Kredsløb
BeschreibungUdbuddet omfatter levering af elektriske varebiler til Kredsløb Fjernvarme A/S. Udbuddet er opdelt i 3 deludbud: Deludbud 1: Lille varevogn, kort model Deludbud 2: lillevarevogn, lang model Deludbud 3: Kassevogn
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport
5. Los
LosLOT-0001
TitelDeludbud 1: Lille varevogn, kort model
BeschreibungMindre varevogn. Elektrisk, kort model, lasteevne: min. 450 kg
Menge15 Stück
Optionen
Beschreibung der OptionenOp til yderligere 5 biler Kort model, Armlæn, bænk i stedet for passagersæde, fastmonteret krog, 4 årig serviceaftale.
LosLOT-0002
TitelDeludbud 2: Lille varevogn, lang model
BeschreibungMindre varevogn. Elektrisk, lang model, lasteevne: min. 450 kg
Menge10 Stück
Beschreibung der OptionenOp til yderligere 5 biler Lang model, Armlæn, bænk i stedet for passagersæde, fastmonteret krog, 4 årig serviceaftale.
LosLOT-0003
TitelDeludbud 3: Kassevogn
BeschreibungStørre varevogn. Elektrisk, lasteevne min. 1000 kg, lille kørekort. I øvrigt iht. kravspecifikationen
Menge30 Stück
Beschreibung der OptionenOp til yderligere 5 biler Kraftigere model med 170 HK eller mere, Armlæn, bænk i stedet for passagersæde, skydedør i venstre side, fastmonteret krog, 4 årig serviceaftale.