See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi medycyny pracy na 2026 rok
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: usługa polegająca na świadczeniu usług medycznych w zakresie prawa pracy dla 32 BLT z podziałem na części: Część 1 – świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla jednostek wojskowych działających w Łasku. Część 2 – świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla jednostek wojskowych działających w Sieradzu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa również załącznik nr 4 do SWZ – wzór umowy. 3. Świadczenia medyczne będą wykonywane w placówce medycznej Wykonawcy: 3.1. Dla jednostek wojskowych działających w Łasku - w odległości do 60 km od JW 1158 (ul. 9 Maja 95, 98-100 Łask) – w linii komunikacyjnej, mierzonej po drogach publicznych ogólnodostępnych (zgodnie z powszechnie dostępnymi systemami nawigacji drogowej) 3.2. Dla jednostek wojskowych działających w Sieradzu - w odległości do 60 km od JW 1551 (ul. Wojska Polskiego 78, 98-200 Sieradz) - w linii komunikacyjnej, mierzonej po drogach publicznych ogólnodostępnych (zgodnie z powszechnie dostępnymi systemami nawigacji drogowej). 4. Rodzaj świadczonych usług/badań określa również formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ, przy czym ilość badań w poszczególnych pozycjach formularza nie jest wiążąca, są to ilości prognozowane, służące jedynie ocenie i porównaniu ofert złożonych w postępowaniu. Ilość usług podana w formularzu cenowym została opracowana na podstawie zamówień z poprzednich lat. Ostateczna ilość zamawianych usług medycznych uzależniona będzie od bieżących potrzeb i środków finansowych Zamawiającego, zgodnie z umową i załącznikiem do umowy. 5. Zamawiający wymaga na podstawie art. 95 ustawy PZP, aby Wykonawca i podwykonawca – jeśli występuje, zatrudnił do realizacji przedmiotu zamówienia na podstawie umowy o pracę, osoby które będą wykonywać czynności związane z: koordynacją procesu umawiania wizyt pacjentów, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeksu pracy. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w niniejszym punkcie, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę zawarto we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: 01/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin składania ofert o 5 dni (postępowanie prowadzone przy użyciu środków komunikacji elektronicznej).
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dokonując oceny ofert, Zamawiający zastosuje tzw. „procedurę odwróconą” określoną w art. 139 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85121000 Dienstleistungen von Arztpraxen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla jednostek wojskowych działających w Łasku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: usługa polegająca na świadczeniu usług medycznych w zakresie prawa pracy dla 32 BLT (Część 1 – świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla jednostek wojskowych działających w Łasku). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa również załącznik nr 4 do SWZ – wzór umowy. 3. Świadczenia medyczne będą wykonywane w placówce medycznej Wykonawcy. Dla jednostek wojskowych działających w Łasku - w odległości do 60 km od JW 1158 (ul. 9 Maja 95, 98-100 Łask) – w linii komunikacyjnej, mierzonej po drogach publicznych ogólnodostępnych (zgodnie z powszechnie dostępnymi systemami nawigacji drogowej) 4. Rodzaj świadczonych usług/badań określa również formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ, przy czym ilość badań w poszczególnych pozycjach formularza nie jest wiążąca, są to ilości prognozowane, służące jedynie ocenie i porównaniu ofert złożonych w postępowaniu. Ilość usług podana w formularzu cenowym została opracowana na podstawie zamówień z poprzednich lat. Ostateczna ilość zamawianych usług medycznych uzależniona będzie od bieżących potrzeb i środków finansowych Zamawiającego, zgodnie z umową i załącznikiem do umowy. 5. Zamawiający wymaga na podstawie art. 95 ustawy PZP, aby Wykonawca i podwykonawca – jeśli występuje, zatrudnił do realizacji przedmiotu zamówienia na podstawie umowy o pracę, osoby które będą wykonywać czynności związane z: koordynacją procesu umawiania wizyt pacjentów, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeksu pracy. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w niniejszym punkcie, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę zawarto we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie z art. 441 Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. 1. Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia Zamawiający będzie posiadał środki finansowe oraz pojawi się potrzeba zamówienia większej ilości usług w stosunku do zamówienia podstawowego, Zamawiający może skorzystać z „prawa opcji” na dodatkowe usługi medyczne, za które będzie przysługiwało Wykonawcy odrębne wynagrodzenie, zgodnie z zawartą umową, które nie przekroczy w części 1: 150% zamówienia podstawowego, a w części 2: 130 % zamówienia podstawowego, w ramach „prawa opcji”. 2. „Prawo opcji” zostanie uruchomione po wyczerpaniu wartości podstawowej zamówienia, zgodnie z zawartą umową. 3. Zamówienie określone jako prawo opcji może zostać wykorzystane w całości lub części, w zależności od potrzeb Zamawiającego. 4. Zamawiający zastrzega, że „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja „prawa opcji” może, ale nie musi nastąpić, w zależności od potrzeb i dyspozycji Zamawiającego w tym zakresie. Nie skorzystanie z „prawa opcji” nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla jednostek wojskowych działających w Sieradzu
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: usługa polegająca na świadczeniu usług medycznych w zakresie prawa pracy dla 32 BLT (Część 2 – świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla jednostek wojskowych działających w Sieradzu). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa również załącznik nr 4 do SWZ – wzór umowy. 3. Świadczenia medyczne będą wykonywane w placówce medycznej Wykonawcy. Dla jednostek wojskowych działających w Sieradzu - w odległości do 60 km od JW 1551 (ul. Wojska Polskiego 78, 98-200 Sieradz) - w linii komunikacyjnej, mierzonej po drogach publicznych ogólnodostępnych (zgodnie z powszechnie dostępnymi systemami nawigacji drogowej). 4. Rodzaj świadczonych usług/badań określa również formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ, przy czym ilość badań w poszczególnych pozycjach formularza nie jest wiążąca, są to ilości prognozowane, służące jedynie ocenie i porównaniu ofert złożonych w postępowaniu. Ilość usług podana w formularzu cenowym została opracowana na podstawie zamówień z poprzednich lat. Ostateczna ilość zamawianych usług medycznych uzależniona będzie od bieżących potrzeb i środków finansowych Zamawiającego, zgodnie z umową i załącznikiem do umowy. 5. Zamawiający wymaga na podstawie art. 95 ustawy PZP, aby Wykonawca i podwykonawca – jeśli występuje, zatrudnił do realizacji przedmiotu zamówienia na podstawie umowy o pracę, osoby które będą wykonywać czynności związane z: koordynacją procesu umawiania wizyt pacjentów, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeksu pracy. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w niniejszym punkcie, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę zawarto we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.