See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku nieruchomości zarządzanych przez KZGM w Katowicach (II)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe sprzątanie i: 1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach; 3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa); 4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; w nieruchomościach zlokalizowanych na terenie Miasta Katowice i zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, dla powierzchni wskazanych dla każdej części oddzielnie. 2. Zamówienie nie obejmuje odśnieżania dachów i usuwania sopli z wyjątkiem daszków nad wejściem do budynków. 3. Zamówienie podzielone jest na 6 części. 4. Zamawiający na podawie art. 91 ust. 1 ustawy określa, że jeden Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia.
Interne Kennung: NZ.231.125.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314100 Anlegen von Rasen, 77312100 Unkrautvernichtung, 77312000 Unkrautjäten, 77342000 Heckenschnitt
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 Dzielnice Bogucice, Wełnowiec-Józefowiec administrowane przez EB-1
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku w nieruchomościach położonych w dzielnicach Bogucice, Wełnowiec-Józefowiec administrowanych przez EB-1. Zamówienie obejmuje kompleksowe sprzątanie: 1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach; 3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa); 4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; w nieruchomościach zlokalizowanych na terenie Miasta Katowice i zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, dla powierzchni wskazanych dla każdej części oddzielnie. 5) Zamówienie nie obejmuje odśnieżania dachów i usuwania sopli z wyjątkiem daszków nad wejściem do budynków. 2. Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 17.939,63 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych 94.441,14 m2, w tym powierzchnia trawników 42.516,00 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.1 do 1.6 do projektowanych postanowień umowy – UWAGA: brak załącznika 1.2, ponieważ część 2 zamówienia nie obejmuje utrzymania czystości i porządku w budynkach), powierzchnie zewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.1 do 2.6 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a-3b do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia, przy czym część 2 (EB-1 Koszutka) i obejmują tylko tereny zewnętrzne. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż dla części 1 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 21.527,00 m2, zewnętrzne: 113.329,00 m2, w tym trawniki: 51.019,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesiące od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2. Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 1 – 24.06.2025 r.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314100 Anlegen von Rasen, 77312100 Unkrautvernichtung, 77312000 Unkrautjäten, 77342000 Heckenschnitt, 90911200 Gebäudereinigung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 2 (EB1 Koszutka) obejmuje tylko tereny zewnętrzne. Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 1: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 21.527,00 m2, zewnętrzne: 113.329,00 m2, w tym trawniki: 51.019,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 14.351,00 m2, zewnętrzne: 75.552,00 m2, w tym trawniki: 34.012,00 m2.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 Dzielnica Koszutka administrowana przez EB-1
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku w nieruchomościach położonych w dzielnicy Koszutka administrowanej przez EB-1: Zamówienie obejmuje kompleksowe sprzątanie: 1) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach; 2) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa); 3) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; w nieruchomościach zlokalizowanych na terenie Miasta Katowice i zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, dla powierzchni wskazanych dla każdej części oddzielnie. 4) Zamówienie nie obejmuje odśnieżania dachów i usuwania sopli z wyjątkiem daszków nad wejściem do budynków. 2. Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia terenów zewnętrznych 119.118,52 m2, w tym powierzchnia trawników 66.483,98 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.1 do 1.6 do projektowanych postanowień umowy – UWAGA: brak załącznika 1.2, ponieważ część 2 zamówienia nie obejmuje utrzymania czystości i porządku w budynkach), powierzchnie zewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.1 do 2.6 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a-3b do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia, przy czym część 2 (EB-1 Koszutka) i obejmują tylko tereny zewnętrzne. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż dla części 2 powierzchnie do sprzątania: zewnętrzne: 142.942,00 m2, w tym trawniki: 79.780,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesiące od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2. Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 2 – 24.06.2025 r.
Interne Kennung: Część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314100 Anlegen von Rasen, 77312100 Unkrautvernichtung, 77312000 Unkrautjäten, 77342000 Heckenschnitt, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 2 (EB1 Koszutka) obejmuje tylko tereny zewnętrzne. Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 2: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: zewnętrzne: 142.942,00 m2, w tym trawniki: 79.780,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: zewnętrzne: 95.294,00 m2, w tym trawniki: 53.187,00 m2.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 Dzielnica Centrum Miasta, w tym ul. Warszawska 6/Teatralna 9 i ul. 3 Maja 36 (budynki o innej częstotliwości świadczenia usług) administrowana przez EB-3
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku w nieruchomościach położonych w dzielnicy Centrum Miasta, w tym ul. Warszawska 6/Teatralna 9 i ul. 3 Maja 36 (budynki o innej częstotliwości świadczenia usług) administrowana przez EB-3. Zamówienie obejmuje: 1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach; 3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa); 4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; w nieruchomościach zlokalizowanych na terenie Miasta Katowice i zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, dla powierzchni wskazanych dla każdej części oddzielnie. 5) Zamówienie nie obejmuje odśnieżania dachów i usuwania sopli z wyjątkiem daszków nad wejściem do budynków. 2. Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 12.734,66 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych 13.640,77 m2, w tym powierzchnia trawników 1.193,67 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.1 do 1.6 do projektowanych postanowień umowy – UWAGA: brak załącznika 1.2, ponieważ część 2 zamówienia nie obejmuje utrzymania czystości i porządku w budynkach), powierzchnie zewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.1 do 2.6 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a-3b do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia, przy czym część 2 (EB-1 Koszutka) i obejmują tylko tereny zewnętrzne. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż dla części 3 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 15.281,00 m2, zewnętrzne: 16.368,00 m2, w tym trawniki: 1.432,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesiące od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2. Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 3 – 05.07.2025 r.
Interne Kennung: Część 3
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 2 (EB1 Koszutka) obejmuje tylko tereny zewnętrzne. Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 3: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 15.281,00 m2, zewnętrzne: 16.368,00 m2, w tym trawniki: 1.432,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 10.187,00 m2, zewnętrzne: 10.912,00 m2, w tym trawniki: 954,00 m2.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 Dzielnica Śródmieście administrowana przez EB-3
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku w nieruchomościach położonych w dzielnicy Śródmieście administrowanej przez EB-3. Zamówienie obejmuje: 1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach; 3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa); 4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; w nieruchomościach zlokalizowanych na terenie Miasta Katowice i zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, dla powierzchni wskazanych dla każdej części oddzielnie. 5) Zamówienie nie obejmuje odśnieżania dachów i usuwania sopli z wyjątkiem daszków nad wejściem do budynków. 2. Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 3.149,64 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych 22.298,76 m2, w tym powierzchnia trawników 10.365,26 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.1 do 1.6 do projektowanych postanowień umowy – UWAGA: brak załącznika 1.2, ponieważ część 2 zamówienia nie obejmuje utrzymania czystości i porządku w budynkach), powierzchnie zewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.1 do 2.6 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a-3b do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia, przy czym część 2 (EB-1 Koszutka) i obejmują tylko tereny zewnętrzne. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż dla części 4 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 3.779,00 m2, zewnętrzne: 26.758,00 m2, w tym trawniki: 12.438,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesiące od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2. Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 4 – 05.07.2025 r.
Interne Kennung: Część 4
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 2 (EB1 Koszutka) obejmuje tylko tereny zewnętrzne. Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 4: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 3.779,00 m2, zewnętrzne: 26.758,00 m2, w tym trawniki: 12.438,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 2.519,00 m2, zewnętrzne: 17.839,00 m2, w tym trawniki: 8.292,00 m2.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 Dzielnica Zawodzie administrowana przez EB-3
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku w nieruchomościach położonych w dzielnicy Zawodzie administrowanej przez EB-3. Zamówienie obejmuje: 1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach; 3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa); 4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; w nieruchomościach zlokalizowanych na terenie Miasta Katowice i zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, dla powierzchni wskazanych dla każdej części oddzielnie. 5) Zamówienie nie obejmuje odśnieżania dachów i usuwania sopli z wyjątkiem daszków nad wejściem do budynków. 2. Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 11.046,73 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych 30.859,72 m2, w tym powierzchnia trawników 9.397,64 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.1 do 1.6 do projektowanych postanowień umowy – UWAGA: brak załącznika 1.2, ponieważ część 2 zamówienia nie obejmuje utrzymania czystości i porządku w budynkach), powierzchnie zewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.1 do 2.6 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a-3b do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia, przy czym część 2 (EB-1 Koszutka) i obejmują tylko tereny zewnętrzne. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż dla części 5 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 13.256,00 m2, zewnętrzne: 37.031,00 m2, w tym trawniki: 11.277,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesiące od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2. Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 5 – 05.07.2025 r.
Interne Kennung: Część 5
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 2 (EB1 Koszutka) obejmuje tylko tereny zewnętrzne. Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 5: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 13.256,00 m2, zewnętrzne: 37.031,00 m2, w tym trawniki: 11.277,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 8.837,00 m2, zewnętrzne: 24.687,00 m2, w tym trawniki: 7.518,00 m2.
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 Dzielnice Dąb, Wełnowiec - Józefowiec administrowane przez EB-6
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości i porządku w nieruchomościach położonych w dzielnicach Dąb, Wełnowiec - Józefowiec administrowanych przez EB-6. Zamówienie obejmuje: 1) utrzymanie czystości i porządku w częściach wspólnych budynków (m. in. klatki schodowe, korytarze, piwnice, suszarnie, strychy, rowerownie); 2) utrzymanie czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone m. in. chodniki, drogi wewnętrzne, trawniki, klomby, rabaty, place zabaw, miejsca pod koszami na śmieci, urządzenia małej architektury) łącznie z pielęgnacją (przycinanie, odchwaszczanie, podlewanie) zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym i wystawianiem koszy na śmieci we wskazanych nieruchomościach; 3) koszenie trawników wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa); 4) doraźne sprzątanie nieruchomości, w tym pielęgnacja zieleni lub dodatkowe koszenia trawy; w nieruchomościach zlokalizowanych na terenie Miasta Katowice i zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, dla powierzchni wskazanych dla każdej części oddzielnie. 5) Zamówienie nie obejmuje odśnieżania dachów i usuwania sopli z wyjątkiem daszków nad wejściem do budynków. 2. Aktualne powierzchnie objęte zamówieniem wynoszą: powierzchnia wewnętrzna w budynkach: 3.853,73 m2, powierzchnia terenów zewnętrznych 73.008,70 m2, w tym powierzchnia trawników 45.913,81 m2. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami, gdzie określone są powierzchnie wewnątrz budynków (załącznik nr 1.1 do 1.6 do projektowanych postanowień umowy – UWAGA: brak załącznika 1.2, ponieważ część 2 zamówienia nie obejmuje utrzymania czystości i porządku w budynkach), powierzchnie zewnętrzne, w tym powierzchnie trawników do koszenia (załącznik nr 2.1 do 2.6 do projektowanych postanowień umowy), standardy świadczenia (czynności, częstotliwość) usług (załączniki 3/3a-3b do projektowanych postanowień umowy) oraz pozostałe informacje określające wielkość i zakres przedmiotu zamówienia, przy czym część 2 (EB-1 Koszutka) i obejmują tylko tereny zewnętrzne. 4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Dla każdej części zamówienia, Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w ramach niniejszego zamówienia czynności, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510 ze zm.), tj. osób wyznaczonych do realizacji umowy w zakresie czynności związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku. Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia, aby również podwykonawcy spełniali wszystkie wymogi względem osób zatrudnionych na umowę o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace doraźne związane z koszeniem trawy, pielęgnacją roślin, odśnieżaniem lub myciem okien oraz czynności związanych z koordynacją wykonania usług. Wymóg nie dotyczy m.in. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej, w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługi na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Sposób dokumentowania zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących wyżej wymienione czynności, uprawnienia w zakresie kontroli spełnienia wymogu zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług tj. kompleksowego sprzątania, utrzymania czystości i porządku w nieruchomościach zarządzanych przez KZGM w Katowicach trwających maksymalnie 24 miesiące dla powierzchni nie większej niż dla części 6 powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 4.624,00 m2, zewnętrzne: 87.610,00 m2, w tym trawniki: 55.096,00 m2. Zasady oraz warunki świadczenia usług będą podobne jak w zamówieniu podstawowym. Zamawiający udzieli zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy na następujących warunkach: 1) wykonawca realizował dotychczasowe zamówienie w terminie i z należytą starannością, 2) wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego, 3) strony w wyniku negocjacji uzgodnią istotne postanowienia umowy, w szczególności wynagrodzenie i termin wykonania nowego zamówienia. 6. Termin wykonania dla każdej części zamówienia: 24 miesiące od dnia rozpoczęcia realizacji usług lub do wyczerpania środków, o których mowa w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy. 2. Rozpoczęcie realizacji usług nastąpi od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż: dla części 6 – 12.06.2025 r.
Interne Kennung: Część 6
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dla każdej części zamówienia przewiduje skorzystanie z instytucji PRAWA OPCJI. Prawo opcji obejmuje zwiększenie zakresu usług w związku ze: 1) zmianą liczby metrów kwadratowych powierzchni nieruchomości, na których wykonywane są usługi z częstotliwością określoną w harmonogramie (w częściach wspólnych budynków lub na terenach zewnętrznych), w szczególności wynikających np. z oddania lub objęcia do zarządzania nieruchomości przez KZGM w Katowicach lub rozbieżności w stanie faktycznym, 2) koniecznością wykonania większej liczby koszeń trawy dla danych nieruchomości lub doraźnego posprzątania nieruchomości, w szczególności, gdy daną nieruchomość Zamawiający objął w administrowanie na kilka dni lub podmiot trzeci nakazał posprzątać daną nieruchomość lub powierzchnia jest objęta umową, a dodatkowe usługi mają być wykonane jednorazowo (np. konieczność usunięcia dodatkowego zabrudzenia); Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji są określone w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający dla każdej części określił maksymalne ilości realizacji zamówienia, jednak zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tego tytułu. Zamawiający określił także minimalne (gwarantowane, obligatoryjne) zakresy usług (utrzymania czystości i porządku w częściach wspólnych budynków z częstotliwością określoną w harmonogramie, utrzymania czystości i porządku terenów zewnętrznych (tereny utwardzone i zielone) łącznie z pielęgnacją zieleni oraz odśnieżaniem w okresie zimowym z częstotliwością określoną w harmonogramie, koszenia trawy wraz z wywozem i utylizacją odpadów z częstotliwością określoną w harmonogramie) dla poszczególnych części zamówienia (część 2 (EB1 Koszutka) obejmuje tylko tereny zewnętrzne. Zakresy maksymalne i minimalne dla poszczególnych części zamówienia wynoszą: 1) CZĘŚĆ 6: Maksymalne powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 4.624,00 m2, zewnętrzne: 87.610,00 m2, w tym trawniki: 55.096,00 m2. Gwarantowane powierzchnie do sprzątania: wewnętrzne: 3.082,00 m2, zewnętrzne: 58.406,00 m2, w tym trawniki: 36.731,00 m2.