See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Skrwilno w roku 2026
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ oraz załącznikach do SWZ. 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej i prace ochrony przeciwpożarowej, pełnienia dyżurów w Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym do wykonania na terenie Nadleśnictwa Skrwilno w roku 2026. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej i prace ochrony przeciwpożarowej, pełnienia dyżurów w Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; (nie dotyczy Pakietu nr 16 i 17) Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; (nie dotyczy Pakietu nr 16 i 17) Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; (nie dotyczy Pakietu nr 16 i 17) Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; (nie dotyczy Pakietu nr 16 i 17) Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; (nie dotyczy Pakietu nr 16 i 17) Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); (nie dotyczy Pakietu nr 16 i 17) Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna (nie dotyczy Pakietu nr 16 i 17) Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; (nie dotyczy Pakietu nr 16 i 17) Załącznik nr 2.5 - dodatkowe informacje dotyczące załączników nr 2.3.1 - 2.3.6 oraz użyte skróty. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Nadleśnictwo nie wskazuje pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. W odniesieniu do każdego Pakietu dopuszcza się możliwość wykonywania odnowień za pomocą sadzarki. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej " Załącznik nr 3.5. Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej; Załącznik nr 3.6. Tabela Parametrów dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej; Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) oraz Załączniku nr 3.5. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.3. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.5. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, bądź Załączniku nr 3.5. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: S.270.1.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami dla tzw. "procedury odwróconej" o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 01/2026 – Leśnictwo Brodniczka
Beschreibung: Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia został zawarty w SWZ i załącznikach do SWZ
Interne Kennung: Pakiet 01/2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.6. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12, 12A, 12B do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 02/2026 – Leśnictwo Płociczno
Interne Kennung: Pakiet 02/2026
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 03/2026 – Leśnictwo Okalewo
Interne Kennung: Pakiet 03/2026
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 04/2026 – Leśnictwo Kłuśno
Interne Kennung: Pakiet 04/2026
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 05/2026 – Leśnictwo Urszulewo
Interne Kennung: Pakiet 05/2026
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 06/2026 – Leśnictwo Sosnowo
Interne Kennung: Pakiet 06/2026
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 07/2026 – Leśnictwo Ugoszcz
Interne Kennung: Pakiet 07/2026
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 08/2026 – Leśnictwo Kamienica
Interne Kennung: Pakiet 08/2026
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 09/2026 – Leśnictwo Koziołek
Interne Kennung: Pakiet 09/2026
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10/2026 – Leśnictwo Karnkowo
Interne Kennung: Pakiet 10/2026
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11/2026 – Leśnictwo Głęboczek
Interne Kennung: Pakiet 11/2026
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 12/2026 – Leśnictwo Huta
Interne Kennung: Pakiet 12/2026
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 13/2026 – Leśnictwo Podole
Interne Kennung: Pakiet 13/2026
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 14/2026 – Leśnictwo Jasień
Interne Kennung: Pakiet 14/2026
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet 15/2026 – Leśnictwo Wielgie
Interne Kennung: Pakiet 15/2026
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 16/2026 – Szkółka Okalewo
Interne Kennung: Pakiet 16/2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet 17/2026 – pełnienie dyżuru w PAD
Interne Kennung: Pakiet 17/2026
Haupteinstufung (cpv): 75251110 Brandverhütung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft