2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa urządzeń piętrzących na cieku wodnym Laskowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenie na budowę (Zadanie I) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia (Zadanie II).
Interne Kennung: SA.270.14.2025.KG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje: a) Sporządzenie koncepcji wstępnej realizacji zadań (2 egz.), polegającej na: - określeniu parametrów technicznych obiektów, z jednoczesnym uwzględnieniem lokalizacji i ukształtowania terenu, - wskazaniu optymalnych rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji, - sporządzenie obliczeń hydrologicznych przed przystąpieniem do projektu, - określenie podstawowych parametrów urządzeń wodnych oraz zabezpieczeń przed erozją, - sporządzeniu założeń projektowych. b) Sporządzenie map do celów projektowych, dokumentacji hydrologicznej oraz mapy sytuacyjno-wysokościowej. c) Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454), Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno- użytkowym (Dz.U. z 2021 r. poz. 2458) oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1679) służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót, składającej się w szczególności z opracowań takich jak: - projektu budowlanego - wszystkich branż - 4 egz., - projektu technicznego - wszystkich branż - 4 egz., - Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - 4 egz., - kosztorysów inwestorskich - 4 egz., - przedmiarów robót - 4 egz. d) Wykonanie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia „KIP” - 4 egz. e) Wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej - 4 egz. f) Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach („DOSU”) realizacji przedsięwzięcia lub decyzji umarzającej postępowanie/pismo o braku konieczności DOSU oraz w przypadku nałożenia takiego obowiązku sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko oraz jego streszczenia w języku niespecjalistycznym - 4 egz. g) Uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (WZiZT)/lokalizacji inwestycji celu publicznego dla obiektów wymagających takich decyzji lub odmowy wydania decyzji, h) Uzyskanie Deklaracji Organu Odpowiedzialnego za monitorowanie sieci NATURA 2000 „Załącznik 1”, Deklaracji Organu Odpowiedzialnego za gospodarkę wodną (RDOŚ) - „Załącznik 2” oraz Decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót, i) Sporządzenie i złożenie wniosków w imieniu inwestora o wydanie pozwolenia wodno-prawnego oraz uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 960), j) Sporządzenie operatu wodno-prawnego zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 960), k) Uzyskanie innych decyzji, które konieczne są do zrealizowania przedmiotu zamówienia w pełnym jego zakresie. l) Uzyskanie ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.), m) W ramach świadczonego nadzoru autorskiego wykonawca obowiązany jest wziąć udział przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania na wybór wykonawcy robót budowlanych pytania dotyczące treści SWZ, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia oraz w razie potrzeby w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert, n) Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r, poz. 418 z późn. zm.) polegające w szczególności na: - czuwaniu w trakcie wykonywania robót budowlanych nad zgodnością ich realizacji z dokumentacją projektową. Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót budowlanych tj. na każde wezwanie Zamawiającego, jednak nie więcej niż 8 razy w okresie prowadzenia robót budowlanych. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych objętych zamawianą dokumentacją do ich zakończenia i oddania ich do użytkowania. Nadzór autorski obejmuje weryfikację realizowanych robót pod kątem ich zgodności z dokumentacją projektową, wyjaśnianie wątpliwości dotyczących dokumentacji projektowej i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej oraz czuwanie, by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, wymagającej uzyskania nowego pozwolenia na budowę, - uzgodnieniu z Zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidywanych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy. Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają dokumenty zamówienia.