See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af sundhedsforsikring
Beschreibung: DSB udbyder en aftale om levering af sundhedsforsikring til alle ansatte i DSB (Ca. 6375 medarbejdere), inkl. en behandlingsforsikring, med adgang til behandling på privathospitaler og private klinikker mv.
Interne Kennung: A-26307
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Der gennemføres et udbud med forhandling med mulighed for short-listing under forhandlingsfasen. Der prækvalificeres 4 deltagere til at afgive tilbud, og ordregiver kan reducere antallet af deltagere i forhandlingsfasen til 3, på baggrund af en evaluering af indledende tilbud. Proceduren er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne samt tilhørende bilag.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Følgende optioner er omfattet af aftalen: - Kollektiv børnedækning - Dækning af kroniske lidelser i bevægeapparatet