714926-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów zmieszanych, odpadów biodegradowalnych i odpadów kuchennych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wieliczka w latach 2026-2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów zmieszanych, odpadów biodegradowalnych i odpadów kuchennych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wieliczka w latach 2026-2027
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu oraz zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, odpadów biodegradowalnych i odpadów kuchennych ulegających biodegradacji, w ramach zadań: 1.1) Zadanie 1 obejmuje świadczenie usługi odbioru oraz zagospodarowania odpadów komunalnych powstałych i zebranych na nieruchomościach zamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych Gminy Wieliczka w sektorze I obejmującym miasto Wieliczka, w tym: a) Odbiór, transport i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, to jest odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 oraz odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach o kodzie 20 03 99, gromadzonych w pojemnikach, kontenerach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 16 500 Mg; b) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów biodegradowalnych o kodzie 20 02 01 gromadzonych w pojemnikach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 1 100 Mg; c) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów kuchennych ulegających biodegradacji o kodzie 20 01 08 gromadzonych w pojemnikach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 200 Mg. Celem Zamawiającego jest realizacja racjonalnej gospodarki odpadami ze szczególnym naciskiem na osiągnięcie efektywnych wyników w segregacji. Informacje niezbędne dla wykonania zamówienia dla Zadania 1, zasady gromadzenia, odbioru odpadów komunalnych oraz obowiązki Wykonawcy zawarte są w standardach wykonywania usług i ich szczegółowym zakresie stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ. 2.1) Zadanie 2 obejmuje świadczenie usługi odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów komunalnych powstałych i zebranych na nieruchomościach zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Wieliczka w sektorze II obejmującym 29 sołectw, w tym: a) Odbiór, transport i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, to jest odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 oraz odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach o kodzie 20 03 99, gromadzonych w pojemnikach, kontenerach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 16 800 Mg; b) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów biodegradowalnych o kodzie 20 02 01 gromadzonych w pojemnikach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 1 300 Mg; c) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów kuchennych ulegających biodegradacji o kodzie 20 01 08 gromadzonych w pojemnikach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 200 Mg. Celem Zamawiającego jest realizacja racjonalnej gospodarki odpadami ze szczególnym naciskiem na osiągnięcie efektywnych wyników w segregacji. Informacje niezbędne dla wykonania zamówienia dla Zadania 2, zasady gromadzenia, odbioru odpadów komunalnych oraz obowiązki Wykonawcy zawarte są w standardach wykonywania usług i ich szczegółowym zakresie stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ. 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, przy czym każde zadanie będzie stanowić odrębną część zamówienia. Zamawiający nie ogranicza ilości zadań (części) na które Wykonawca może składać ofertę. Wykonawca może zatem złożyć ofertę na jedno lub dwa zadania (części). 4. Obszar Sektora I i Sektora II zostały określone Uchwałą nr XXIX/399/2013 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 8 marca 2013 r. w sprawie podziału obszaru gminy Wieliczka na Sektory w celu zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy. 5. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów w ramach zadania nr 1 i zadania nr 2, były wykonywane w: 5.1) instalacji/instalacjach komunalnych o której/których mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach lub instalacji/instalacjach odzysku i unieszkodliwiania prowadzonej/prowadzonych przez Wykonawcę, a Wykonawca posiada dla tej/tych instalacji decyzję/decyzje właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 20 03 01, odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach o kodzie 20 03 99 oraz odpadów o kodzie 20 02 01 i 20 01 08 co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r. lub 5.2) instalacji/instalacjach komunalnych o której/których mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach lub instalacji/instalacjach odzysku i unieszkodliwiania prowadzonej/prowadzonych przez podmiot/podmioty z którym/którymi Wykonawca zawarł umowę/umowy, przy czym przedmiotem tej/tych umowy/umów jest przetwarzanie odpadów o kodzie 20 03 01, odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach o kodzie 20 03 99 oraz odpadów o kodzie 20 02 01 i 20 01 08 co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r., a podmiot/podmioty prowadzący/prowadzące instalację/instalacje posiada/posiadają dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów.
Interne KennungBZP.271.19.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie1: Odbiór i zagospodarowanie odpadów zmieszanych, odpadów biodegradowalnych i odpadów kuchennych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wieliczka w latach 2026-2027
Beschreibung1. Zadanie 1 obejmuje świadczenie usługi odbioru oraz zagospodarowania odpadów komunalnych powstałych i zebranych na nieruchomościach zamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych Gminy Wieliczka w sektorze I obejmującym miasto Wieliczka, w tym: a) Odbiór, transport i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, to jest odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 oraz odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach o kodzie 20 03 99, gromadzonych w pojemnikach, kontenerach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 16 500 Mg; b) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów biodegradowalnych o kodzie 20 02 01 gromadzonych w pojemnikach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 1 100 Mg; c) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów kuchennych ulegających biodegradacji o kodzie 20 01 08 gromadzonych w pojemnikach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 200 Mg. Celem Zamawiającego jest realizacja racjonalnej gospodarki odpadami ze szczególnym naciskiem na osiągnięcie efektywnych wyników w segregacji. Informacje niezbędne dla wykonania zamówienia dla Zadania 1, zasady gromadzenia, odbioru odpadów komunalnych oraz obowiązki Wykonawcy zawarte są w standardach wykonywania usług i ich szczegółowym zakresie stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów w ramach zadania nr 1 i zadania nr 2, były wykonywane w: 2.1) instalacji/instalacjach komunalnych o której/których mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach lub instalacji/instalacjach odzysku i unieszkodliwiania prowadzonej/prowadzonych przez Wykonawcę, a Wykonawca posiada dla tej/tych instalacji decyzję/decyzje właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 20 03 01, odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach o kodzie 20 03 99 oraz odpadów o kodzie 20 02 01 i 20 01 08 co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r. lub 2.2) instalacji/instalacjach komunalnych o której/których mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach lub instalacji/instalacjach odzysku i unieszkodliwiania prowadzonej/prowadzonych przez podmiot/podmioty z którym/którymi Wykonawca zawarł umowę/umowy, przy czym przedmiotem tej/tych umowy/umów jest przetwarzanie odpadów o kodzie 20 03 01, odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach o kodzie 20 03 99 oraz odpadów o kodzie 20 02 01 i 20 01 08 co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r., a podmiot/podmioty prowadzący/prowadzące instalację/instalacje posiada/posiadają dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów.
Interne KennungZadanie 1
Menge17 800 Tonnen
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji zwiększenie ilości odpadów przeznaczonych do odbioru, transportu i zagospodarowania w ilości nie przekraczającej: - odpady zmieszane: 3 300 Mg, - odpady biodegradowalne: 220 Mg, - odpady kuchenne ulegające biodegradacji: 40 Mg. 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku gdy w trakcie trwania umowy wystąpią okoliczności wskazujące na konieczność odbioru, transportu i zagospodarowania większej niż zakładana ilości odpadów. 3. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Oświadczenie będzie zawierało wielkość, opcji wartość opcji, potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do umowy. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych takich jak dla zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 7. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
LosLOT-0002
TitelZadanie2: Odbiór i zagospodarowanie odpadów zmieszanych, odpadów biodegradowalnych i odpadów kuchennych, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wieliczka w latach 2026-2027
Beschreibung1. Zadanie 2 obejmuje świadczenie usługi odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów komunalnych powstałych i zebranych na nieruchomościach zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Wieliczka w sektorze II obejmującym 29 sołectw, w tym: a) Odbiór, transport i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, to jest odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 oraz odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach o kodzie 20 03 99, gromadzonych w pojemnikach, kontenerach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 16 800 Mg; b) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów biodegradowalnych o kodzie 20 02 01 gromadzonych w pojemnikach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 1 300 Mg; c) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów kuchennych ulegających biodegradacji o kodzie 20 01 08 gromadzonych w pojemnikach lub workach. Przewidywana ilość odpadów dla zakresu podstawowego: 200 Mg. Celem Zamawiającego jest realizacja racjonalnej gospodarki odpadami ze szczególnym naciskiem na osiągnięcie efektywnych wyników w segregacji. Informacje niezbędne dla wykonania zamówienia dla Zadania 2, zasady gromadzenia, odbioru odpadów komunalnych oraz obowiązki Wykonawcy zawarte są w standardach wykonywania usług i ich szczegółowym zakresie stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby usługi przetwarzania odpadów w ramach zadania nr 1 i zadania nr 2, były wykonywane w: 2.1) instalacji/instalacjach komunalnych o której/których mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach lub instalacji/instalacjach odzysku i unieszkodliwiania prowadzonej/prowadzonych przez Wykonawcę, a Wykonawca posiada dla tej/tych instalacji decyzję/decyzje właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie odpadów o kodzie 20 03 01, odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach o kodzie 20 03 99 oraz odpadów o kodzie 20 02 01 i 20 01 08 co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r. lub 2.2) instalacji/instalacjach komunalnych o której/których mowa w art. 38 b) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach lub instalacji/instalacjach odzysku i unieszkodliwiania prowadzonej/prowadzonych przez podmiot/podmioty z którym/którymi Wykonawca zawarł umowę/umowy, przy czym przedmiotem tej/tych umowy/umów jest przetwarzanie odpadów o kodzie 20 03 01, odpadów komunalnych nie wymienionych w innych podgrupach o kodzie 20 03 99 oraz odpadów o kodzie 20 02 01 i 20 01 08 co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r., a podmiot/podmioty prowadzący/prowadzące instalację/instalacje posiada/posiadają dla niej decyzję właściwego organu obejmującą zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów co najmniej w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przy użyciu stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) do której niezbędna jest m.in. decyzja na zbieranie opadów.
Interne KennungZadanie 2
Menge18 300 Tonnen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji zwiększenie ilości odpadów przeznaczonych do odbioru, transportu i zagospodarowania w ilości nie przekraczającej: - odpady zmieszane: 3 360 Mg, - odpady biodegradowalne: 260 Mg, - odpady kuchenne ulegające biodegradacji: 40 Mg. 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku gdy w trakcie trwania umowy wystąpią okoliczności wskazujące na konieczność odbioru, transportu i zagospodarowania większej niż zakładana ilości odpadów. 3. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Oświadczenie będzie zawierało wielkość, opcji wartość opcji, potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do umowy. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych takich jak dla zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. 7. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.