2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej na potrzeby eksploatacji budynków i obiektów użytkowych Szkoły Policji w Pile
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: zakup energii elektrycznej na potrzeby eksploatacji budynków i obiektów użytkowych Szkoły Policji w Pile w szacowanej ilości 1.061.164 kWh. 2. Sprzedawca musi posiadać obowiązującą umowę, tj. tzw. Generalną Umowę Dystrybucyjną z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (dalej OSD), na podstawie której można prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich obiektów Zamawiającego. 3. Procedura zmiany sprzedawcy energii elektrycznej przeprowadzana jest po raz kolejny. Obecnym sprzedawcą energii elektrycznej jest ELEKTRA S.A. z siedzibą w Warszawie. 4. Operatorem Sieci Dystrybucyjnej Zamawiającego jest ENEA Operator Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, w ramach umowy zawartej na czas nieokreślony. 5. Zamawiający informuje, iż nie posiada koncesji na wytwarzanie, obrót, przesyłanie lub dystrybucję energii elektrycznej, wydanej przez Prezesa URE. 6. Dostawa energii elektrycznej będąca przedmiotem niniejszego postępowania nie obejmuje świadczenia usługi dystrybucji energii. 7. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.), przepisach wykonawczych do tej ustawy, a w szczególności rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r. poz. 919), Taryfie dla energii elektrycznej sprzedawcy, Taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (Taryfie OSD), Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) oraz powszechnie obowiązujących przepisach prawnych. 8. Przedmiot zamówienia w okresie realizacji obejmuje dostawę energii elektrycznej zgodnie z obowiązującymi parametrami jakościowymi energii elektrycznej ustalonymi w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.), a w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r. poz. 919). Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy jakościowe obsługi odbiorców, zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego. W przypadku niedotrzymania standardów jakościowych obsługi dotyczącej sprzedaży energii, Zamawiającemu przysługuje bonifikata - zgodnie z zasadami określonymi Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2024 r., poz. 904 ze zm.) lub w każdym później wydanym akcie prawnym dotyczącym jakościowych standardów obsługi. 9. Sprzedawca energii elektrycznej, któremu zostanie udzielone niniejsze zamówienie, będzie zobowiązany do zawarcia umowy na odkup oraz bilansowania energii elektrycznej wytworzonej w instalacji OZE Zamawiającego i wprowadzonej do sieci elektroenergetycznej OSD w miejscu dostarczania. 10. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w załączniku nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 11. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy, zostały określone w załączniku nr 4 do SWZ. 12. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ. 13. Całkowite szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej ma charakter jedynie orientacyjny służący do porównania ofert i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii elektrycznej w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu nie pobrania przewidywanej ilości energii elektrycznej. Zamawiający dokona zapłaty za faktycznie pobrane ilości energii elektrycznej. 14. W nawiązaniu do art. 433 pkt 4 i art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający zastrzega możliwość niezrealizowania przedmiotu zamówienia o wartości do 50 % wynagrodzenia brutto. Z tytułu niezrealizowania części zamówienia Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia finansowe oraz prawne. Podane ilości są wielkościami szacunkowymi i nie zobowiązuje Zamawiającego do zakupu towaru w tych ilościach.
Interne Kennung: 584/JZ-367/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001