715067-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego w 2025 roku w kwocie 6 000 000,00 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego w 2025 roku w kwocie 6 000 000,00 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Udzielenie kredytu długoterminowego w 2025 roku w kwocie 6 000 000,00 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu 2. Na przedmiot zamówienia składa się wykonanie usługi bankowej polegającej na Udzieleniu kredytu długoterminowego w 2025 roku w kwocie 6 000 000,00 PLN na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 1 150 000 PLN oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w kwocie 4 850 000 PLN. 1) Kwota kredytu – 6 000 000,00 PLN (słownie: sześć milionów PLN) 2) Okres wykorzystania kredytu: do 31.12.2025r. 3) Udostępnienie kredytu: na podstawie każdorazowej dyspozycji Gminy Nagłowice. 4) Karencja w spłacie kredytu: 29.06.2026r. 5) Spłata kredytu w 26 ratach według następującego harmonogramu: 30.06.2026r. - kwota 50 000 PLN 31.12.2026r. - kwota 50 000 PLN 30.06.2027r. - kwota 30 000 PLN 31.12.2027r. - kwota 30 000 PLN 30.06.2028r. - kwota 30 000 PLN 31.12.2028r. - kwota 30 000 PLN 30.06.2029r. - kwota 35 000 PLN 31.12.2029r. - kwota 35 000 PLN 30.06.2030r. - kwota 35 000 PLN 31.12.2030r. - kwota 35 000 PLN 30.06.2031r. - kwota 300 000 PLN 31.12.2031r. - kwota 300 000 PLN 30.06.2032r. - kwota 300 000 PLN 31.12.2032r. - kwota 300 000 PLN 30.06.2033r. - kwota 365 000 PLN 31.12.2033r. - kwota 365 000 PLN 30.06.2034r. - kwota 365 000 PLN 31.12.2034r. - kwota 365 000 PLN 30.06.2035r. - kwota 365 000 PLN 31.12.2035r. - kwota 365 000 PLN 30.06.2036r. - kwota 365 000 PLN 31.12.2036r. - kwota 365 000 PLN 30.06.2037r. - kwota 380 000 PLN 31.12.2037r. - kwota 380 000 PLN 30.06.2038r. - kwota 380 000 PLN 31.12.2038r. - kwota 380 000 PLN 6) Spłata odsetek w ratach miesięcznych do ostatniego dnia każdego miesiąca począwszy od miesiąca, w którym nastąpi uruchomiony kredyt; 7) Zabezpieczenie kredytu : weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową; 8) Na wekslu in blanco i deklaracji wekslowej zostanie złożona kontrasygnata Skarbnika Gminy.; 9) Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania w pełnej wysokości przyznanego kredytu oraz prawo do wcześniejszej spłaty kredytu, przesunięć rat kredytu, zmiany harmonogramu spłat rat kapitałowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów; 10) Zamawiający dopuszcza stosowanie opłaty z tytułu oprocentowania kredytu. Inne opłaty lub prowizje np: prowizja przygotowawcza, prowizja od zaangażowania, prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu są niedopuszczone; 11) kwota wykorzystanego kredytu będzie oprocentowana w stosunku rocznym wg zmiennej stopy procentowej równej stawce WIBOR 1M ze wszystkich dni roboczych miesiąca, obowiązująca od 1 dnia następnego miesiąca 12) zmiana oprocentowania kredytu następować będzie odpowiednio do zmiany stawki WIBOR 1M, ustalanej w sposób określony w punkcie 11) od 1-go dnia każdego miesiąca, 13) odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane będą przez wykonawcę miesięcznie, płatne miesięcznie do ostatniego dnia każdego miesiąca za miesiąc za który zostały naliczone. Jeżeli termin płatności odsetek przypada na dzień uznany za wolny od pracy lub na sobotę, termin spłaty uznaje się za dochowany jeżeli spłata nastąpi następnego dnia, który nie jest dniem wolnym ani sobotą." 14) Wykonawca przedstawiać będzie Zamawiającemu pisemną informację o wysokości oprocentowania w terminie 7 dni roboczych od daty ustalenia oprocentowania dla danego okresu odsetkowego. 15) Zamawiający zastrzega, że w umowie nie może być zapisów upoważniających bank do obciążania rachunku gminy w dniu wymagalności w celu spłaty zobowiązań względem banku zgodnie z wymogami zapisu art. 264 ust. 5 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych ( Dz. U. z 2024 r., poz. 1530 z późn.zm.). 3. Szczegółowe wymagania, dotyczące realizacji przedmiotowego zamówienia określono również w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 3 SWZ.
Interne KennungIR.271.18.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001