715545-2025 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Ubezpieczenie casco taboru szynowego Województwa Śląskiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUbezpieczenie casco taboru szynowego Województwa Śląskiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie casco taboru szynowego Województwa Śląskiego.
Interne KennungBZ-ZP.272.8.28.2025.WL
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Ofertę należy sporządzić dokładnie według załączonego do Specyfikacji Warunków Zamówienia (w skrócie: SWZ) formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ lub na nim wraz ze Szczegółowym wykazem cen jednostkowych (składek ubezpieczeniowych) stanowiącym integralną część formularza (arkusz w tym pliku). Formularz ofertowy ze Szczegółowym wykazem cen jednostkowych (składek ubezpieczeniowych) stanowiącym integralną część formularza (arkusz w tym pliku) - nie podlega uzupełnieniu po upływie terminu składania ofert. 3. Oferta oraz wszystkie wymagane dokumenty składane przez Wykonawcę w toku postępowania winny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy wynikającą z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy lub prawidłowo sporządzonego pełnomocnictwa. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcja) – winni oni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 5. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w języku polskim, zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. Nie dopuszcza się składania oferty w innym języku. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski. 6. Ofertę wraz z załącznikami należy przekazać za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl. 7. Wraz z ofertą należy złożyć: 7.1. Szczegółowy wykaz cen jednostkowych (składek ubezpieczeniowych) stanowiący integralną część formularza ofertowego (arkusz w tym pliku) Uwaga 1: Szczegółowy wykaz cen jednostkowych (składek ubezpieczeniowych) stanowiący integralną część formularza (arkusz w tym pliku) należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym) w języku polskim, zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. Zamawiający uzna za prawidłowe połącznie w jednym pliku formularza oferty wraz z szczegółowym wykazem cen jednostkowych (składek ubezpieczeniowych). Uwaga 2: W przypadku gdy, Wykonawca, w której składa ofertę nie złoży wraz z ofertą Szczegółowego wykazu cen jednostkowych (składek ubezpieczeniowych) stanowiącego integralną część formularza, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. 7.2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), które stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w pkt 2.1.6 oraz pkt 5.1.9 niniejszego ogłoszenia, 7.3. Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. 7.4.Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. 7.5. Pełnomocnictwa - jeżeli dotyczy. 7.6. Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 8. Szczegółowy opis sposobu przygotowywania oferty znajduje się w rozdziale IX SWZ. 9. Zamawiający zgodnie z zapisem w rozdziale 2 pkt 6 ppkt 6.1. OPZ, na podstawie art. 121 ustawy Pzp, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowego zadania dotyczącego zamówienia na usługi ubezpieczenia polegającego na udzieleniu ochrony ubezpieczeniowej, w postaci gotowości do wypłaty odszkodowania, w przypadku, gdy zrealizują się postanowienia umowy ubezpieczenia. 10. Przedmiotowe zamówienie jest przewidziane do finansowania ze środków w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2025-2027. 11. Zamówienie objęte jest zrewidowanym Porozumieniem WTO ws. Zamówień Rządowych (GPA). 12. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Zamówienie, które będzie udzielone zgodne z powyższą regulacją będzie polegać na powtórzeniu podobnych usług. Zamówienie będzie zachować swoją odrębność od zamówienia podstawowego, jednak nie będzie to zamówienia zupełnie nowe (całkowicie oderwane funkcjonowanie od zamówienia podstawowego). Zamówienie pozostanie w związku z zamówieniem podstawowym i będzie dotyczyło zawarcia umowy ubezpieczenia na maksymalny okres ubezpieczenia (wyrażony w miesiącach), jaki będzie wynikał z posiadanych środków finansowych przez Zamawiającego. Zamówienie będzie realizowane w oparciu o warunki określone w umowie podstawowej (z uwzględnieniem ewentualnych zmian wynikających z negocjacji). Podstawą do określenia ostatecznej wartości umowy na realizację usług podobnych będzie stawka zaoferowana w umowie podstawowej oraz pozostałych zmian wpływających na wysokość cen świadczonych usług (tj. szkodowość). 13. Zamawiający przewiduje wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp – czynności w ramach niniejszego zamówienia polegają na wykonywaniu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 Kodeksu Pracy i zostały uwzględnione w § 6 projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 14. Strona internetowa prowadzonego postępowania oraz na której będą zamieszczane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_powyzej_kwot_unijnych/?p=20
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie casco taboru szynowego Województwa Śląskiego. 2. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. 3. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ. 4. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList 5. Zamawiający zgodnie z zapisem w rozdziale 2 pkt 6 ppkt 6.1. OPZ, na podstawie art. 121 ustawy Pzp, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowego zadania dotyczącego zamówienia na usługi ubezpieczenia polegającego na udzieleniu ochrony ubezpieczeniowej, w postaci gotowości do wypłaty odszkodowania, w przypadku, gdy zrealizują się postanowienia umowy ubezpieczenia. 6. Przedmiotowe zamówienie jest przewidziane do finansowania ze środków w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2025-2027. 7. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Zamówienie, które będzie udzielone zgodne z powyższą regulacją będzie polegać na powtórzeniu podobnych usług. Zamówienie będzie zachować swoją odrębność od zamówienia podstawowego, jednak nie będzie to zamówienia zupełnie nowe (całkowicie oderwane funkcjonowanie od zamówienia podstawowego). Zamówienie pozostanie w związku z zamówieniem podstawowym i będzie dotyczyło zawarcia umowy ubezpieczenia na maksymalny okres ubezpieczenia (wyrażony w miesiącach), jaki będzie wynikał z posiadanych środków finansowych przez Zamawiającego. Zamówienie będzie realizowane w oparciu o warunki określone w umowie podstawowej (z uwzględnieniem ewentualnych zmian wynikających z negocjacji). Podstawą do określenia ostatecznej wartości umowy na realizację usług podobnych będzie stawka zaoferowana w umowie podstawowej oraz pozostałych zmian wpływających na wysokość cen świadczonych usług (tj. szkodowość).
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji.