2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie operatu siedliskowego z wyróżnieniem i skratowaniem leśnych zespołów (zbiorowisk) roślinnych i przyporządkowaniem do nich leśnych siedlisk przyrodniczych wraz z oceną ich stanu ochrony, dla Nadleśnictw: Okonek i Krucz, według stanu na 1 stycznia 2028 r.
Beschreibung: a. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie operatu siedliskowego wraz z wyróżnieniem i skartowaniem leśnych zespołów (zbiorowisk) roślinnych i przyporządkowaniem do nich leśnych siedlisk przyrodniczych wraz z oceną ich stanu ochrony (dalej – opracowanie siedliskowe) dla Nadleśnictw: Okonek i Krucz, według stanu na dzień 1 stycznia 2028 r. b. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych według poniższego podziału zamówienia na części: – Część nr 1: Opracowanie siedliskowe dla Nadleśnictwa Okonek, według stanu na dzień 1 stycznia 2028 r. – Część nr 2: Opracowanie siedliskowe dla Nadleśnictwa Krucz, według stanu na dzień 1 stycznia 2028 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na Części nr 1 został zawarty w załączniku nr 13a do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na Części nr 2 został zawarty w załączniku nr 13b do SWZ. Wykonawca może złożyć oferty częściowe na jedną lub więcej części zamówienia, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia. c. Szczegółowy zakres i opis prac obligatoryjnych wynika z: – rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 listopada 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu sporządzania planu urządzenia lasu, uproszczonego planu urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu (Dz. U. 2012.r. poz. 1302, z późn. zm.), – rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 9 sierpnia 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie wyposażenia technicznego i wielkości potencjału kadrowego niezbędnego do należytego i terminowego wykonania prac urządzeniowych (Dz. U. 2012 r. poz. 949), – zarządzenia Nr 116 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 grudnia 2023 r. w sprawie wprowadzenia „Instrukcji urządzania lasu” w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (zn. spr. ZU.0210.1.2023) wraz z IUL część II.1 i III, stanowiące załączniki do powyższego zarządzenia, – zarządzenia Nr 108 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 05 grudnia 2023r. w sprawie wprowadzenia „Zasad hodowli lasu” w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe, – zarządzenia Nr 109 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 05 grudnia 2023r. w sprawie wprowadzenia „Instrukcji ochrony lasu” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych.
Vorherige Bekanntmachung: 1249-2026
Interne Kennung: ZI.270.2.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77231900 Sektorale Forstplanung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231400 Forstinventur, 71351500 Bodenuntersuchungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Opracowanie siedliskowe dla Nadleśnictwa Okonek, według stanu na dzień 1 stycznia 2028 r.
Beschreibung: Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. Wewnętrzny identyfikator: Część I
Los: LOT-0002
Titel: Opracowanie siedliskowe dla Nadleśnictwa Krucz, według stanu na dzień 1 stycznia 2028 r.