2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 1 szt. samochodu do koordynacji działań poszukiwawczo-ratowniczych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. samochodu do koordynacji działań poszukiwawczo-ratowniczych. Wybrane podstawowe wymagania: a) Pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym" (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy. – Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. z 2019 r. Poz. 594). W dniu odbioru faktycznego należy przedstawić właściwe zaświadczenie o przeprowadzonych badaniach technicznych dla pojazdów specjalnych b) Pojazd musi spełniać przepisy Polskiej Normy PN-EN 1846-1:2011, PN-EN 1846-2:2025-05, PN-EN 1846-3:2013-12 lub równoważne. c) Samochód fabrycznie nowy - wyprodukowany w 2025 roku. Typu Furgon z drugim rzędem siedzeń i przestrzenią ładunkową. d) Silnik z zapłonem samoczynnym o minimalnej pojemności 1900 cm³ i minimalnej mocy 190 KM, spełniający aktualną normę emisji spalin EURO 6. Silnik produkowany seryjnie, bez przeróbek. e) Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: maksymalnie 13 l/100 km. f) Napęd na wszystkie koła 4x4. g) Dopuszczalna masa całkowita max. 3500 [kg]. h) Wymiary pojazdu [mm]: - Długość całkowita: min. 5900 mm. max 6100 mm - Szerokość całkowita bez lusterek min. 1980 mm, maks. 2100 mm. - Wysokość całkowita (bez urządzeń) min. 2800 mm, maks. 3000 mm. - Rozstaw osi min. 3600 mm, maks. 3800 mm. - Wysokość przedziału ładunkowego/pasażerskiego pojazdu do zabudowy min. 1700 mm. max. 2010 mm. i) Pojazd z podziałem na trzy przedziały: - kabina – przedział kierowcy i dowódcy, - część do przewozu ratowników oraz zarządzania działaniami poszukiwawczo ratowniczymi zwaną dalej częścią osobową - cześć do przewozu sprzętu zwaną dalej częścią sprzętową, Kabina i część osobowa nie przedzielona ścianą grodziową. Część sprzętowa wydzielona stałą ścianą grodziową( pełna, szczelna i tapicerowana) Długość przedziału sprzętowego/osobowego pojazdu do uzgodnienia z zamawiającym na etapie uzgadniania Projektu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający informuję, że dopuszcza możliwość zastosowania materiałów, produktów lub towarów równoważnych w przypadku wystąpienia w dokumentach zamówienia, czy innych dokumentach udostępnionych w ramach postępowania nazw materiałów lub towarów ze wskazaniem producenta, znaków towarowych, patentów, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu charakteryzującego konkretne produkty lub usługi, albo normy, aprobaty, specyfikacje, czy systemy. Zamawiający informuję, że w przypadku wystąpienia w dokumentacji ww. przypadków należy je potraktować jako przykładowe. Przy czym obowiązek potwierdzenia równoważności normy leży po stronie Wykonawcy. Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w SWZ; b) być fabrycznie nowy (nie używany, nie powystawowy) i zgodny z obowiązującymi normami. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje możliwości przeprowadzenia wizji lokalnej przez Wykonawcę.
Interne Kennung: WZP.2370.47.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. samochodu do koordynacji działań poszukiwawczo-ratowniczych. Wybrane podstawowe wymagania: a) Pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym" (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy. – Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. z 2019 r. Poz. 594). W dniu odbioru faktycznego należy przedstawić właściwe zaświadczenie o przeprowadzonych badaniach technicznych dla pojazdów specjalnych b) Pojazd musi spełniać przepisy Polskiej Normy PN-EN 1846-1:2011, PN-EN 1846-2:2025-05, PN-EN 1846-3:2013-12 lub równoważne. c) Samochód fabrycznie nowy - wyprodukowany w 2025 roku. Typu Furgon z drugim rzędem siedzeń i przestrzenią ładunkową. d) Silnik z zapłonem samoczynnym o minimalnej pojemności 1900 cm³ i minimalnej mocy 190 KM, spełniający aktualną normę emisji spalin EURO 6. Silnik produkowany seryjnie, bez przeróbek. e) Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: maksymalnie 13 l/100 km. f) Napęd na wszystkie koła 4x4. g) Dopuszczalna masa całkowita max. 3500 [kg]. h) Wymiary pojazdu [mm]: - Długość całkowita: min. 5900 mm. max 6100 mm - Szerokość całkowita bez lusterek min. 1980 mm, maks. 2100 mm. - Wysokość całkowita (bez urządzeń) min. 2800 mm, maks. 3000 mm. - Rozstaw osi min. 3600 mm, maks. 3800 mm. - Wysokość przedziału ładunkowego/pasażerskiego pojazdu do zabudowy min. 1700 mm. max. 2010 mm. i) Pojazd z podziałem na trzy przedziały: - kabina – przedział kierowcy i dowódcy, - część do przewozu ratowników oraz zarządzania działaniami poszukiwawczo ratowniczymi zwaną dalej częścią osobową - cześć do przewozu sprzętu zwaną dalej częścią sprzętową, Kabina i część osobowa nie przedzielona ścianą grodziową. Część sprzętowa wydzielona stałą ścianą grodziową( pełna, szczelna i tapicerowana) Długość przedziału sprzętowego/osobowego pojazdu do uzgodnienia z zamawiającym na etapie uzgadniania Projektu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający informuję, że dopuszcza możliwość zastosowania materiałów, produktów lub towarów równoważnych w przypadku wystąpienia w dokumentach zamówienia, czy innych dokumentach udostępnionych w ramach postępowania nazw materiałów lub towarów ze wskazaniem producenta, znaków towarowych, patentów, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu charakteryzującego konkretne produkty lub usługi, albo normy, aprobaty, specyfikacje, czy systemy. Zamawiający informuję, że w przypadku wystąpienia w dokumentacji ww. przypadków należy je potraktować jako przykładowe. Przy czym obowiązek potwierdzenia równoważności normy leży po stronie Wykonawcy. Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w SWZ; b) być fabrycznie nowy (nie używany, nie powystawowy) i zgodny z obowiązującymi normami. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje możliwości przeprowadzenia wizji lokalnej przez Wykonawcę. Kody CPV: 34114000-9 Pojazdy specjalne 34144200-0 Pojazdy służb ratowniczych Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących realizacji niniejszego zamówienia (zgodnie z art. 60 ustawy PZP). Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 3 do SWZ – projekt umowy.