715883-2025 - Wettbewerb
Polen – Abholung von Siedlungsabfällen – Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta i gminy Międzylesie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta i gminy Międzylesie
BeschreibungPrzedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: Część nr 1 Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta i gminy Międzylesie. Część nr 2 – Prowadzenie na terenie Gminy Międzylesie stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Części nr 1 Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta i gminy Międzylesie. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru wskazanych w opisie rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Międzylesie, transport zebranych odpadów komunalnych oraz ich zagospodarowanie zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. w okresie od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2027 r. Zakres usługi będzie obejmował zbiórkę odpadów komunalnych w zabudowie wielolokalowej oraz jednorodzinnej: a) niesegregowanych odpadów komunalnych (zmieszanych) – wytworzonych w gospodarstwach domowych na terenie zabudowy jednorodzinnej oraz na terenie zabudowy wielolokalowej gromadzonych w pojemnikach o pojemności od 120 litrów do 1100 litrów; b) zbieranych selektywnie: zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. 2021, poz. 906) Na terenie zabudowy jednorodzinnej workach kolorowych o pojemności od 30 do 60 litrów z folii LDPE: w kolorze ŻÓLTYM z napisem: METALE I TWORZYWA SZTUCZNE metali i opakowań z metali i tworzywa sztucznego; w kolorze ZIELONYM z napisem: SZKŁO szkła, odpady ze szkła; w kolorze NIEBIESKIM z napisem: PAPIER – odpady z papieru i tektury; w kolorze BRĄZOWYM z napisem: BIO odpadów biodegradowalnych. Worki foliowe do selektywnego zbierania odpadów dla zabudowy jednorodzinnej będą udostępniane przez podmiot odbierający odpady. Na terenie zabudowy wielolokalowej: selektywna zbiórka odpadów komunalnych na terenie zabudowy wielolokalowej, odbywać się będzie do pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów, o pojemności do 1100 litrów, w kolorach: w kolorze ŻÓLTYM z napisem: METALE I TWORZYWA SZTUCZNE metali i opakowań z metali i tworzywa sztucznego; w kolorze ZIELONYM z napisem: SZKŁO szkła, odpady ze szkła; w kolorze NIEBIESKIM z napisem: PAPIER – odpady z papieru i tektury; w kolorze BRĄZOWYM z napisem: BIO odpadów biodegradowalnych, Odbiór mebli i odpadów wielkogabarytowych odbywać się będzie dwa razy do roku przed sezonem letnim i przed sezonem zimowym. Odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych odbierane są na indywidualne zgłoszenie za dodatkową odpłatnością. Minimalna częstotliwość odbioru odpadów komunalnych: odpady komunalne zbierane selektywnie: opakowania z papieru, tworzyw sztucznych, szkła, metali, opakowania wielomateriałowe odbiera się: a) w systemie zbiorczym w mieście w cyklu tygodniowym; b) w systemie zbiorczym na terenach wiejskich nie rzadziej niż raz w miesiącu; c) w systemie indywidualnym nie rzadziej niż raz w miesiącu. (niesegregowane) zmieszane odpady komunalne odbierane są: a) dla zabudowy zwartej, osiedlowej w mieście i na terenach wiejskich w cyklu tygodniowym; b) dla zabudowy jednorodzinnej w mieście i na terenach wiejskich w cyklu dwutygodniowym; bioodpady (w tym odpady zielone) odbierane są: a) z zabudowy wielolokalowej w mieście i na terenach wiejskich nie rzadziej niż 1 raz na tydzień w okresie od kwietnia do października i nie rzadziej niż 1 raz na 2 tygodnie w okresie od listopada do marca; b) z zabudowy jednorodzinnej w mieście i na terenach wiejskich nie rzadziej niż 1 raz na 2 tygodnie w okresie od kwietnia do października i nie rzadziej niż 1 raz na 4 tygodnie w okresie od listopada do marca. Część nr 2 – Prowadzenie na terenie Gminy Międzylesie stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu i prowadzaniu na terenie gminy Międzylesie stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zwanego dalej PSZOK, będącego miejscem zbiórki i czasowego magazynowania odpadów komunalnych selektywnie zebranych, dostarczanych przez właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami. Wykonawca w ramach prowadzenia Punktu zobowiązany jest do: 1. opracowania Regulaminu PSZOK po uzgodnieniu jego treści ze Zamawiającym i podania go do publicznej wiadomości, poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Punktu oraz przekazanie Zamawiającemu do umieszczenia na stronie internetowej Urzędu; 2. zapewnienia działania Punktu w dnia robocze w godz. od 7.00 do 15.00, a w każdy wtorek w godzinach od 7.00 do 18.00; 3. przyjmowania do PSZOK odpadów komunalnych zbieranych selektywnie, tj: zużyte baterie i akumulatory, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne (chemikalia) powstające w gospodarstwach domowych, papier i tektura, szkło i opakowania ze szkła, metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych, przeterminowane leki, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, tekstylia i odzież; 4. przekazywania, bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady, selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; 5. przedkładania Zamawiającemu wraz z fakturą za wykonaną usługę w danym miesiącu, kart przekazania do instalacji odpadów komunalnych zebranych w PSZOK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1 - Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta i gminy Międzylesie.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa odbioru wskazanych w opisie rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Międzylesie, transport zebranych odpadów komunalnych oraz ich zagospodarowanie zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. w okresie od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2027 r. 3.2.2. Zakres usługi będzie obejmował zbiórkę odpadów komunalnych w zabudowie wielolokalowej oraz jednorodzinnej: a) niesegregowanych odpadów komunalnych (zmieszanych) – wytworzonych w gospodarstwach domowych na terenie zabudowy jednorodzinnej oraz na terenie zabudowy wielolokalowej gromadzonych w pojemnikach o pojemności od 120 litrów do 1100 litrów; b) zbieranych selektywnie: zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. 2021, poz. 906) 3.2.3. Na terenie zabudowy jednorodzinnej workach kolorowych o pojemności od 30 do 60 litrów z folii LDPE: w kolorze ŻÓLTYM z napisem: METALE I TWORZYWA SZTUCZNE metali i opakowań z metali i tworzywa sztucznego; w kolorze ZIELONYM z napisem: SZKŁO szkła, odpady ze szkła; w kolorze NIEBIESKIM z napisem: PAPIER – odpady z papieru i tektury; w kolorze BRĄZOWYM z napisem: BIO odpadów biodegradowalnych. Worki foliowe do selektywnego zbierania odpadów dla zabudowy jednorodzinnej będą udostępniane przez podmiot odbierający odpady. 3.2.4. Na terenie zabudowy wielolokalowej: selektywna zbiórka odpadów komunalnych na terenie zabudowy wielolokalowej, odbywać się będzie do pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów, o pojemności do 1100 litrów, w kolorach: w kolorze ŻÓLTYM z napisem: METALE I TWORZYWA SZTUCZNE metali i opakowań z metali i tworzywa sztucznego; w kolorze ZIELONYM z napisem: SZKŁO szkła, odpady ze szkła; w kolorze NIEBIESKIM z napisem: PAPIER – odpady z papieru i tektury; w kolorze BRĄZOWYM z napisem: BIO odpadów biodegradowalnych, 3.2.5. Odbiór mebli i odpadów wielkogabarytowych odbywać się będzie dwa razy do roku przed sezonem letnim i przed sezonem zimowym. 3.2.6. Odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych odbierane są na indywidualne zgłoszenie za dodatkową odpłatnością. 3.2.7. Minimalna częstotliwość odbioru odpadów komunalnych: 3.2.7.1. odpady komunalne zbierane selektywnie: opakowania z papieru, tworzyw sztucznych, szkła, metali, opakowania wielomateriałowe odbiera się: a) w systemie zbiorczym w mieście w cyklu tygodniowym; b) w systemie zbiorczym na terenach wiejskich nie rzadziej niż raz w miesiącu; c) w systemie indywidualnym nie rzadziej niż raz w miesiącu. 3.2.7.2. (niesegregowane) zmieszane odpady komunalne odbierane są: a) dla zabudowy zwartej, osiedlowej w mieście i na terenach wiejskich w cyklu tygodniowym; b) dla zabudowy jednorodzinnej w mieście i na terenach wiejskich w cyklu dwutygodniowym; 3.2.8. bioodpady (w tym odpady zielone) odbierane są: a) z zabudowy wielolokalowej w mieście i na terenach wiejskich nie rzadziej niż 1 raz na tydzień w okresie od kwietnia do października i nie rzadziej niż 1 raz na 2 tygodnie w okresie od listopada do marca; b) z zabudowy jednorodzinnej w mieście i na terenach wiejskich nie rzadziej niż 1 raz na 2 tygodnie w okresie od kwietnia do października i nie rzadziej niż 1 raz na 4 tygodnie w okresie od listopada do marca. 3.2.9. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji, do których będzie przekazywał odebrane odpady od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy z uwzględnieniem hierarchii sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. 3.2.10. Do obowiązków Wykonawcy należy uzyskanie zgodnie z obowiązującymi w danym momencie świadczenia usługi przepisami prawa poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w poszczególnych latach zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji z dnia 15 grudnia 2017 r. (Dz. U. 2017, poz. 2412) w odniesieniu do ilości odpadów odebranych przez Wykonawcę w ramach niniejszej umowy. 3.2.11. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania zgodnie z art. 3b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy, poziomu recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła oraz poziomu recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych. 3.2.12. Wykonawca zobowiązany jest do gospodarowania odebranych odpadów zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie, w tym z „Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego”. 3.2.13. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymywania standardów sanitarnych oraz standardów ochrony środowiska zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo Ochrony Środowiska, rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi. 3.2.14. Wykonawca jest zobowiązany do przedkładania Zamawiającemu wraz z fakturą za wykonaną usługę w danym miesiącu, kart przekazania do instalacji odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych. 3.2.15. Wykonawca w ramach świadczonej usługi zobowiązany jest do opracowywania rocznych harmonogramów odbioru poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych, tj.: 1) odpadów zmieszanych, 2) odpadów selektywnie zbieranych, 3) odpadów selektywnie zbieranych akcyjnie, z tzw. „wystawek”.
LosLOT-0002
TitelProwadzenie na terenie Gminy Międzylesie stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu i prowadzaniu na terenie gminy Międzylesie stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zwanego dalej PSZOK, będącego miejscem zbiórki i czasowego magazynowania odpadów komunalnych selektywnie zebranych, dostarczanych przez właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami. 3.3.2. Punkt powinien spełniać wymagania określone w przepisach przeciwpożarowych i bhp oraz innych, w szczególności: • ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; • ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; • ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska; • ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz rozporządzeniach wydanych na ich podstawie; • Uchwały Nr LVIII/349/2023 Rady Miejskiej w Międzylesiu z dnia 28.02.2023 r. w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Międzylesie, oraz uchwały zmieniającej Nr LX/370/2023 Rady Miejskiej w Międzylesiu z dnia 28 kwietnia 2023 r. zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Międzylesie; • Uchwały Nr XVI/92/2019 Rady Miejskiej w Międzylesiu z dnia 20 grudnia 2019 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, zmienionej Uchwałą Rady Miejskiej w Międzylesiu Nr LVIII/350/2023 z dnia 28.02.2023 r. oraz Uchwałą Rady Miejskiej w Międzylesiu Nr LX/371/2023 z dnia 28.04.2023 r. 3.3.3. Wykonawca w ramach prowadzenia Punktu zobowiązany jest do: 1. opracowania Regulaminu PSZOK po uzgodnieniu jego treści ze Zamawiającym i podania go do publicznej wiadomości, poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Punktu oraz przekazanie Zamawiającemu do umieszczenia na stronie internetowej Urzędu; 2. zapewnienia działania Punktu w dnia robocze w godz. od 7.00 do 15.00, a w każdy wtorek w godzinach od 7.00 do 18.00; 3. przyjmowania do PSZOK odpadów komunalnych zbieranych selektywnie, tj: zużyte baterie i akumulatory, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne (chemikalia) powstające w gospodarstwach domowych, papier i tektura, szkło i opakowania ze szkła, metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych, przeterminowane leki, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, tekstylia i odzież; 4. przekazywania, bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady, selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; 5. przedkładania Zamawiającemu wraz z fakturą za wykonaną usługę w danym miesiącu, kart przekazania do instalacji odpadów komunalnych zebranych w PSZOK; 6. sporządzania rocznych sprawozdań, zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll