716018-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 7.000.000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetowego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 7.000.000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetowego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 7 000 000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetowego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagania jakościowe, odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne KennungZP.271.11.2025.RF
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensNiniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp).25.12. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 11.14.1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, zainstalowany jedne z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, przeglądarka Chrome 61 lub nowsza 11.14.2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 11.14.3. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 11.15. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ. Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium. Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 7 000 000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetowego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagania jakościowe, odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 4.2. Szczegółowe warunki zamówienia, w tym standardy jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp: 1) Charakterystyka kredytu: a) Kwota kredytu: 7 000 000,00 zł (PLN). b) Okres kredytowania - od podpisania umowy do dnia 31.12.2039 r. c) Kredyt przeznaczony jest na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego w 2025 roku w związku z realizacją zadań inwestycyjnych zaplanowanych w budżecie gminy na 2025 rok oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów. d) Uruchomienie kredytu w terminie do 31 grudnia 2025 roku - w transzach na podstawie odrębnego pisemnego zawiadomienia Zamawiającego, w terminach i kwotach określonych każdorazowo przez Zamawiającego w złożonym wniosku, bez ponoszenia dodatkowych prowizji i opłat. e) Zamawiający zastrzega sobie prawo do możliwości rezygnacji z poboru części kredytu bez ponoszenia za to odpowiedzialności finansowej i nie wykorzystania całości kredytu, a także do wykorzystania niższej od określonej w umowie kredytowej kwoty kredytu bez dodatkowych kosztów obciążających Zamawiającego. W przypadku niewykorzystania pełniej kwoty kredytu, Zamawiający zastrzega sobie prawo ustalenia/zmniejszenia rat kapitałowych przypadających do spłaty w pierwszej kolejności obejmującej ratę przypadającą do spłaty w roku 2026. f) Spłata kapitału kredytu w złotych polskich będzie następowała w ratach, wg załączonego „Harmonogramu spłat rat kredytu", z karencją spłaty pierwszej raty kapitałowej do 31.03.2026 r. Spłata ostatniej raty - 31.12.2039 r. g) W przypadku, gdy termin spłaty raty kredytu, przypadnie w dzień wolny od pracy, Zamawiający ureguluje wymaganą ratę w pierwszy dzień roboczy następujący po wyznaczonej dacie spłaty. h) W przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego pełnej kwoty kredytu, wysokość odsetek będzie wynikała z wartości wykorzystanego kredytu. i) Spłata rat odsetkowych będzie następowała w okresach kwartalnych, w ostatnim dniu każdego kwartału, z karencją spłaty odsetek za 2025 rok od faktycznie wykorzystanego kredytu do 31 marca 2026r. Odsetki naliczane będą kwartalnie, od faktycznie wykorzystanych środków. Do obliczenia kwoty odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu w stosunku do 365/6 dni w roku. W przypadku, gdy termin spłaty rat odsetkowych kredytu, przypadnie w dniu wolnym od pracy, Zamawiający ureguluje wymaganą ratę w pierwszy dzień roboczy następujący po wyznaczonej dacie spłaty. j) Cenę ofertową stanowią koszty oprocentowania Ko - wyliczone w oparciu o stałą stopę oprocentowania kredytu złotowego, równą stawce WIBOR 3M z dnia 30.09.2025 r. w wysokości 4,72%, powiększoną o marżę proponowaną przez bank, wyrażoną w punktach procentowych (dwa miejsca po przecinku), niezmienną w okresie obowiązywania umowy. k) Rzeczywiste koszty obsługi kredytu będzie stanowić wyłącznie oprocentowanie kredytu: zmienne, obliczane dla każdego kwartalnego okresu odsetkowego w oparciu o trzymiesięczny wskaźnik WIBOR powiększony o marżę określoną w ofercie, wyrażoną w punktach procentowych (dwa miejsca po przecinku), niezmienną w okresie obowiązywania umowy. Oprocentowanie kredytu w okresie kredytowania oparte będzie na zmiennej stawce WIBOR 3M notowanej z ostatniego roboczego dnia miesiąca poprzedzającego kwartał za który dokonywana jest płatność odsetek. l) Zamawiający nie dopuszcza możliwości naliczania prowizji bankowych i innych opłat z tytułu udzielenia kredytu oraz zmiany warunków umowy kredytowej i obsługi kredytu. ł) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej (przed ustalonymi terminami) spłaty kredytu oraz poszczególnych rat kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci opłat, prowizji, itp. m) Odsetki naliczane będą tylko od kwoty aktualnego, rzeczywistego zadłużenia. W przypadku spłaty kredytu we wcześniejszym terminie, odsetki będą naliczane do dnia spłaty. n) Zabezpieczeniem spłaty kredytu będzie weksel własny „in blanco" wraz z deklaracją wekslową oraz z kontrasygnatą Skarbnika Gminy. 2) Informacje dodatkowe: a) Zamawiający oświadcza, że nie zalega z uiszczaniem podatków oraz składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. b) Zamawiający oświadcza, że nie posiada wierzytelności, które byłyby zabezpieczone przez wierzycieli w formie przewidzianej przepisami prawa, a w szczególności hipoteką lub zastawem. c) Zamawiający informuje, że nie posiada zobowiązań z tytułu wykupu wierzytelności, forfaitingu, e-financingu, leasingu. d) Zamawiający informuje, że na rachunkach bankowych Zamawiającego nie ciążą żadne zajęcia egzekucyjne. e) Zamawiający informuje, że nie posiada zaległych zobowiązań finansowych w bankach i innych instytucjach finansowych. f) Zamawiający informuje, że gmina nie udzieliła w ostatnich latach poręczeń i gwarancji. g) Zamawiający nie dopuszcza zabezpieczenia spłaty kredytu w postaci oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 § 1Kodeksu postepowania cywilnego. h) Opinia o możliwości spłaty kredytu zostanie opublikowana niezwłocznie po otrzymaniu z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie.