716316-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Thisted Varmeforsyning A.m.b.a. - Forsikringsudbud
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelThisted Varmeforsyning A.m.b.a. - Forsikringsudbud
BeschreibungThisted Varmeforsyning A.m.b.a. ønsker forsikringstilbud på en eller flere af følgende delaftaler: Delaftale 1: All risk: Bygning, løsøre, meromkostninger, All risk: IT og teknisk og maskinkasko- og maskin- og branddriftstab, Delaftale 2 Erhvervs- og produktansvar, Delaftale 3 Ledelsesansvar, Delaftale 4 Arbejdsskade og Delaftale 5 Motorkøretøj. Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft den 1. januar 2026.
Interne Kennung404779
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: All risk, Bygning, løsøre, meromkostninger, All risk: IT og teknisk udstyr og Maskinkasko- og maskin- og brandriftstab
BeschreibungThisted Varmeforsyning A.m.b.a. ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor 1: All risk, Bygning, løsøre, meromkostninger, All risk: IT og teknisk udstyr og maskinkasko- og maskin- og brandriftstab. Der skal afgives tilbud på alle forsikringstyper under denne aftale.
Interne Kennung1-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Optionen
Beschreibung der OptionenMaskinkasko- og maskin- og branddriftstab: Forsikring af maskinkaskodækning på dampturbine og Halmanlæg og halmfyringsanlæg.
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Erhvervs- og produktansvar
BeschreibungThisted Varmeforsyning A.m.b.a. ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Delaftale 2: Erhvervs- og produktansvar.
Interne Kennung2-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66516500 Berufshaftplichtversicherungen
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Ledelsesansvar
BeschreibungThisted Varmeforsyning A.m.b.a. ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Delaftale 3 Ledelsesansvar.
Interne Kennung3-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66515411 Veruntreuungsversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4: Arbejdsskade
BeschreibungThisted Varmeforsyning A.m.b.a. ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Delaftale 4 Arbejdsskade
Interne Kennung4-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5: Motor
BeschreibungThisted Varmeforsyning A.m.b.a. ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Delaftale 5: Motor.
Interne Kennung5-4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen