See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af Jernklorid, Jernkloridsulfat eller Jernsulfat og Sukkerbaseret melasse
Beschreibung: Udbuddet omhandler hjælpestoffer til Renseanlæg Vest (RAV) og Renseanlæg Øst (RAØ) placeret i Aalborg Kommune. Dette udbud omhandler Sukkerbaseret melasse samt Jernklorid, Jernkloridsulfat eller Jernsulfat. Hjælpestofferne anvendes som kemiske hjælpestoffer i biologiske og kemiske processer til rensning af spildevand på RAV og RAØ. Leveringerne skal tilrettelægges og gennemføres i tæt samarbejde med Ordregivers driftspersonale.
Interne Kennung: 2023-0362
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sukkerbaseret melasse
Beschreibung: Levering omhandler hjælpestoffet Sukkerbaseret melasse på Aalborg Renseanlæg Vest (RAV) og Aalborg Renseanlæg Øst (RAØ) placeret i Aalborg kommune. Hjælpestoffet anvendes som ekstern kulstofkilde på RAØ og RAV.
Interne Kennung: 2023-0647
Los: LOT-0002
Titel: Jernklorid, jernkloridsulfat eller jernsulfat
Beschreibung: Levering af enten Jernklorid, Jernkloridsulfat eller Jernsulfat til Renseanlæg Vest (RAV) og Renseanlæg Øst (RAØ) i Aalborg Kommune. Leverandøren skal ved tilbudsafgivningen oplyse, hvilket af de tre produkter (Jernklorid, Jernkloridsulfat eller Jernsulfat), der tilbydes. Hjælpestoffet anvendes som fældningskemikalie til fosforfældning på RAV og RAØ.
Interne Kennung: 2023-0645