716642-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Abholung von Siedlungsabfällen – Indsamling af affald
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndsamling af affald
BeschreibungKontrakten vedrører indsamling og transport af restaffald, madaffald, papir, pap, plast, mad- og drikkekartoner (MDK), metal og glas fra private husstande og kommunale institutioner. Ud over indsamlingsopgaven indeholder kontrakten beholderydelser (beholderværksted) samt tillægsydelser.
Interne Kennung1100061908
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenOption 1) Sommertømning med ugentlig tømningsfrekvens. Option 2) Vask af beholdere til mad- og restaffald én gang årligt. Option 3) Indsamling af tekstilaffald og farligt affald.