See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czarnobór w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, uboczne użytkowanie lasu, ochrony przyrody, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czarnobór w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, uboczne użytkowanie lasu, ochrony przyrody, wynikające z Załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia ("SWZ"). Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części („Pakiet”). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ wraz z załącznikami.
Vorherige Bekanntmachung: 616218-2025
Interne Kennung: SA.270.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025 opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 616218-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77312000 Unkrautjäten, 60100000 Straßentransport/-beförderung, 90511300 Müllsammlung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45111300 Abbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Leśnictwo Czernica i Czarnolas
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, ubocznego użytkowania lasu, ochrony przyrody do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czarnobór w roku 2026 w leśnictwie Czernica i Czarnolas.
Interne Kennung: Pakiet I - Leśnictwo Czernica i Czarnolas
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - Leśnictwo Turowo i Czarnobór
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, ubocznego użytkowania lasu, ochrony przyrody do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czarnobór w roku 2026 w leśnictwie Turowo i Czarnobór
Interne Kennung: Pakiet II - Leśnictwo Turowo i Czarnobór
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - Leśnictwo Ciemino
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, ubocznego użytkowania lasu, ochrony przyrody do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czarnobór w roku 2026 w leśnictwie Ciemino
Interne Kennung: Pakiet III - Leśnictwo Ciemino
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Leśnictwo Jeleń
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, ubocznego użytkowania lasu, ochrony przyrody do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czarnobór w roku 2026 w leśnictwie Jeleń
Interne Kennung: Pakiet IV - Leśnictwo Jeleń
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - Leśnictwo Krągi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, ubocznego użytkowania lasu, ochrony przyrody do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czarnobór w roku 2026 w leśnictwie Krągi
Interne Kennung: Pakiet V - Leśnictwo Krągi
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI - Leśnictwo Płytnica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, ubocznego użytkowania lasu, ochrony przyrody do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czarnobór w roku 2026 w leśnictwie Płytnica
Interne Kennung: Pakiet VI - Leśnictwo Płytnica
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII - Leśnictwo Kniewo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, ubocznego użytkowania lasu, ochrony przyrody do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czarnobór w roku 2026 w leśnictwie Kniewo
Interne Kennung: Pakiet VII - Leśnictwo Kniewo
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII - Leśnictwo Wilcze Doły
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, ubocznego użytkowania lasu, ochrony przyrody do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czarnobór w roku 2026 w leśnictwie Wilcze Doły
Interne Kennung: Pakiet VIII - Leśnictwo Wilcze Doły
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet IX - Leśnictwo Wrzosiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów leśnych, ubocznego użytkowania lasu, ochrony przyrody do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czarnobór w roku 2026 w leśnictwie Wrzosiec
Interne Kennung: Pakiet IX - Leśnictwo Wrzosiec