See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Najem pojazdów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest najem 23 szt. pojazdów wraz z usługą serwisową, ubezpieczeniem i innymi usługami określonymi w Szczegółowym Opisie Zamówienia (dalej: „SOPZ”) w podziale na następujące części: Część I – 3 szt. pojazdów osobowych fabrycznie nowych; Część II – 1 szt. pojazdu osobowego fabrycznie nowa; Część III – 16 szt. pojazdów osobowych, w tym: grupa a) - 10 szt., grupa b) - 6 szt.; Część IV – 3 szt. pojazdów osobowych 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ – SOPZ, zwanym dalej „SOPZ” oraz we Wzorach Umowy, których wzory stanowią odpowiednio w zależności od części zamówienia Załącznik nr 7a, 7b, 7c, 7d do SWZ (dalej: Wzór Umowy lub Umowa).
Vorherige Bekanntmachung: 241978-2025
Interne Kennung: ZZOSE.2611.7.2025.108.KBO[SECUREV2025][KCPD]
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50111000 Verwaltung, Reparatur und Wartung von Fahrzeugparks, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część IV – 3 szt. pojazdów osobowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest najem 3 szt. pojazdów wraz z usługą serwisową, ubezpieczeniem i innymi usługami określonymi w Szczegółowym Opisie Zamówienia (dalej: „SOPZ”) (Część IV) 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ – SOPZ, zwanym dalej „SOPZ” oraz we Wzorze Umowy, której wzór stanowi Załącznik nr 7d do SWZ (dalej: Wzór Umowy lub Umowa). 3. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim. 4. Ofertę stanowi: 1) Formularz Ofertowy, 2) Formularz Cenowy Wraz z ofertą należy złożyć: 1) Oświadczenie JEDZ; 2) Pełnomocnictwo wskazujące pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie (w przypadku złożenia oferty przez konsorcjum); 3) Pełnomocnictwo do podpisania oferty (w przypadku posługiwania się pełnomocnikiem); 4) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VI ust. 9 SWZ (Załącznik nr 3 do SWZ – w przypadku wykonawców występujących wspólnie) 5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządzonego na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ. 6) Dowody, w szczególności przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, potwierdzające, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone SOPZ (w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych); 7) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. – jeśli Wykonawca polega na zasobach innego podmiotu - na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 11 do SWZ. 5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego (Rozdział VII ust. 2 SWZ), pełnomocnictwa lub podmiotowe środki dowodowe powinny być złożone zgodnie z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 6. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje przez podpisanie podpisem elektronicznym kwalifikowanym. Poświadczenia dokonuje notariusz lub Wykonawca (członek konsorcjum, podmiot udostępniający zasoby – odpowiednio w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą), a w przypadku pełnomocnictwa poświadczenia dokonuje notariusz lub mocodawca.
Interne Kennung: Część IV
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Termin wykonania zamówienia podstawowego: 13 miesięcy. Okres najmu pojazdu rozpoczyna się od dnia 2 czerwca 2025 r., a w przypadku zawarcia Umowy po tej dacie z dniem podpisania przez Strony bez zastrzeżeń Protokołu Wydania Pojazdu i kończy się z upływem ostatniego dnia okresu najmu pojazdu. 2. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji poprzez wydłużenie okresu najmu pojazdu o okres: do 24 (słownie: dwudziestu czterech) miesięcy liczonych od upływu okresu najmu pojazdu w ramach zamówienia podstawowego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w odniesieniu do jednego Pojazdu, kilku lub wszystkich Pojazdów. 3. Świadczenie usług w ramach prawa opcji odbywać się będzie na tych samych zasadach, jakie zostały określone w Umowie dla zamówienia podstawowego. 4. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. W przypadku złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji Wykonawca będzie zobligowany podjąć się realizacji usług w ramach prawa opcji. 5. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia lub oświadczeń o skorzystaniu z prawa opcji w terminie nie późniejszym niż na 5 Dni roboczych przed upływem okresu najmu w ramach zamówienia podstawowego, a w przypadku kilkukrotnego przedłużania terminu najmu w ramach prawa opcji każdorazowo przed upływem okresu najmu określonego w ostatnim oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji. 6. Każde oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji zawierać będzie informację o okresie na jaki wydłużony zostanie okres najmu pojazdu lub pojazdów. 7. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo lub wielokrotnie składając kilka oświadczeń o skorzystaniu z prawa opcji, aż do całkowitego wyczerpania maksymalnego okresu najmu pojazdu w ramach prawa opcji. Okres najmu pojazdów w ramach prawa opcji może być różny dla różnych pojazdów pod warunkiem nieprzekroczenia maksymalnego 12 miesięcznego okresu najmu w ramach prawa opcji. 8. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego. Brak skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Część I – 3 szt. pojazdów osobowych fabrycznie nowych;
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest najem 3 szt. pojazdów osobowych fabrycznie nowych wraz z usługą serwisową, ubezpieczeniem i innymi usługami określonymi w Szczegółowym Opisie Zamówienia (dalej: „SOPZ”) (Część I) 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ – SOPZ, zwanym dalej „SOPZ” oraz we Wzorze Umowy, którego wzór stanowi Załącznik nr 7a do SWZ (dalej: Wzór Umowy lub Umowa). 3. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim. 4. Ofertę stanowi: 1) Formularz Ofertowy, 2) Formularz Cenowy Wraz z ofertą należy złożyć: 1) Oświadczenie JEDZ; 2) Pełnomocnictwo wskazujące pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie (w przypadku złożenia oferty przez konsorcjum); 3) Pełnomocnictwo do podpisania oferty (w przypadku posługiwania się pełnomocnikiem); 4) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VI ust. 9 SWZ (Załącznik nr 3 do SWZ – w przypadku wykonawców występujących wspólnie) 5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządzonego na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ. 6) Dowody, w szczególności przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, potwierdzające, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone SOPZ (w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych); 7) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. – jeśli Wykonawca polega na zasobach innego podmiotu - na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 11 do SWZ. 5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego (Rozdział VII ust. 2 SWZ), pełnomocnictwa lub podmiotowe środki dowodowe powinny być złożone zgodnie z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 6. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje przez podpisanie podpisem elektronicznym kwalifikowanym. Poświadczenia dokonuje notariusz lub Wykonawca (członek konsorcjum, podmiot udostępniający zasoby – odpowiednio w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą), a w przypadku pełnomocnictwa poświadczenia dokonuje notariusz lub mocodawca.
Interne Kennung: Część I
Beschreibung der Optionen: 1. Termin realizacji zamówienia podstawowego: 24 miesiące. Okres najmu pojazdu rozpoczyna się z dniem podpisania przez Strony bez zastrzeżeń Protokołu Wydania Pojazdu i kończy się z upływem ostatniego dnia okresu najmu pojazdu 2. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji poprzez wydłużenie okresu najmu pojazdu o okres do 12 (słownie: dwunastu) miesięcy liczonych od upływu okresu najmu pojazdu w ramach zamówienia podstawowego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w odniesieniu do jednego Pojazdu, kilku lub wszystkich Pojazdów. 2. Świadczenie usług w ramach prawa opcji odbywać się będzie na tych samych zasadach, jakie zostały określone w Umowie dla zamówienia podstawowego. 3. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. W przypadku złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji Wykonawca będzie zobligowany podjąć się realizacji usług w ramach prawa opcji. 4. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia lub oświadczeń o skorzystaniu z prawa opcji w terminie nie późniejszym niż na 5 Dni roboczych przed upływem okresu najmu w ramach zamówienia podstawowego, a w przypadku kilkukrotnego przedłużania terminu najmu w ramach prawa opcji każdorazowo przed upływem okresu najmu określonego w ostatnim oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji. 5. Każde oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji zawierać będzie informację o okresie na jaki wydłużony zostanie okres najmu pojazdu lub pojazdów. 6. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo lub wielokrotnie składając kilka oświadczeń o skorzystaniu z prawa opcji, aż do całkowitego wyczerpania maksymalnego okresu najmu pojazdu w ramach prawa opcji. Okres najmu pojazdów w ramach prawa opcji może być różny dla różnych pojazdów pod warunkiem nieprzekroczenia maksymalnego 12 miesięcznego okresu najmu w ramach prawa opcji. 7. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego. Brak skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0003
Titel: Część II – 1 szt. pojazdu osobowego fabrycznie nowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest najem 1 szt. pojazdu osobowego fabrycznie nowego wraz z usługą serwisową, ubezpieczeniem i innymi usługami określonymi w Szczegółowym Opisie Zamówienia (dalej: „SOPZ”) (Część II) 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ – SOPZ, zwanym dalej „SOPZ” oraz we Wzorze Umowy, którego wzór stanowi Załącznik nr 7b do SWZ (dalej: Wzór Umowy lub Umowa). 3. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim. 4. Ofertę stanowi: 1) Formularz Ofertowy, 2) Formularz Cenowy Wraz z ofertą należy złożyć: 1) Oświadczenie JEDZ; 2) Pełnomocnictwo wskazujące pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie (w przypadku złożenia oferty przez konsorcjum); 3) Pełnomocnictwo do podpisania oferty (w przypadku posługiwania się pełnomocnikiem); 4) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VI ust. 9 SWZ (Załącznik nr 3 do SWZ – w przypadku wykonawców występujących wspólnie) 5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządzonego na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ. 6) Dowody, w szczególności przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, potwierdzające, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone SOPZ (w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych); 7) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. – jeśli Wykonawca polega na zasobach innego podmiotu - na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 11 do SWZ. 5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego (Rozdział VII ust. 2 SWZ), pełnomocnictwa lub podmiotowe środki dowodowe powinny być złożone zgodnie z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 6. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje przez podpisanie podpisem elektronicznym kwalifikowanym. Poświadczenia dokonuje notariusz lub Wykonawca (członek konsorcjum, podmiot udostępniający zasoby – odpowiednio w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą), a w przypadku pełnomocnictwa poświadczenia dokonuje notariusz lub mocodawca.
Interne Kennung: Część II
Beschreibung der Optionen: 1. Termin realizacji zamówienia podstawowego: 24 miesiące. Okres najmu pojazdu rozpoczyna się z dniem podpisania przez Strony bez zastrzeżeń Protokołu Wydania Pojazdu i kończy się z upływem ostatniego dnia okresu najmu pojazdu; 2. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji poprzez wydłużenie okresu najmu pojazdu o okres do 12 (słownie: dwunastu) miesięcy liczonych od upływu okresu najmu pojazdu w ramach zamówienia podstawowego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w odniesieniu do jednego Pojazdu, kilku lub wszystkich Pojazdów. 3. Świadczenie usług w ramach prawa opcji odbywać się będzie na tych samych zasadach, jakie zostały określone w Umowie dla zamówienia podstawowego. 4. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. W przypadku złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji Wykonawca będzie zobligowany podjąć się realizacji usług w ramach prawa opcji. 5. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia lub oświadczeń o skorzystaniu z prawa opcji w terminie nie późniejszym niż na 5 Dni roboczych przed upływem okresu najmu w ramach zamówienia podstawowego, a w przypadku kilkukrotnego przedłużania terminu najmu w ramach prawa opcji każdorazowo przed upływem okresu najmu określonego w ostatnim oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji. 6. Każde oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji zawierać będzie informację o okresie na jaki wydłużony zostanie okres najmu pojazdu lub pojazdów. 7. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo lub wielokrotnie składając kilka oświadczeń o skorzystaniu z prawa opcji, aż do całkowitego wyczerpania maksymalnego okresu najmu pojazdu w ramach prawa opcji. Okres najmu pojazdów w ramach prawa opcji może być różny dla różnych pojazdów pod warunkiem nieprzekroczenia maksymalnego 12 miesięcznego okresu najmu w ramach prawa opcji. 8. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego. Brak skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0004
Titel: Część III – 16 szt. pojazdów osobowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest najem 16 szt. pojazdów wraz z usługą serwisową, ubezpieczeniem i innymi usługami określonymi w Szczegółowym Opisie Zamówienia (dalej: „SOPZ”), (Część III) w tym: grupa a) - 10 szt., grupa b) - 6 szt.; 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ – SOPZ, zwanym dalej „SOPZ” oraz we Wzorze Umowy, którego wzór stanowi Załącznik nr 7c do SWZ (dalej: Wzór Umowy lub Umowa). 3. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim. 4. Ofertę stanowi: 1) Formularz Ofertowy, 2) Formularz Cenowy Wraz z ofertą należy złożyć: 1) Oświadczenie JEDZ; 2) Pełnomocnictwo wskazujące pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie (w przypadku złożenia oferty przez konsorcjum); 3) Pełnomocnictwo do podpisania oferty (w przypadku posługiwania się pełnomocnikiem); 4) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VI ust. 9 SWZ (Załącznik nr 3 do SWZ – w przypadku wykonawców występujących wspólnie) 5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządzonego na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ. 6) Dowody, w szczególności przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, potwierdzające, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone SOPZ (w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych); 7) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. – jeśli Wykonawca polega na zasobach innego podmiotu - na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 11 do SWZ. 5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego (Rozdział VII ust. 2 SWZ), pełnomocnictwa lub podmiotowe środki dowodowe powinny być złożone zgodnie z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 6. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje przez podpisanie podpisem elektronicznym kwalifikowanym. Poświadczenia dokonuje notariusz lub Wykonawca (członek konsorcjum, podmiot udostępniający zasoby – odpowiednio w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą), a w przypadku pełnomocnictwa poświadczenia dokonuje notariusz lub mocodawca.
Interne Kennung: Część III