717105-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie w roku 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, prowadzenia gospodarki łąkowo – rolnej, gospodarki łowieckiej oraz gospodarki szkółkarskiej do wykonania na terenie na terenie Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie oraz na szkółce leśnej - Gospodarstwo Szkółkarsko – Nasienne Cisowo, w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej, wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Przedmiot zamówienia zostaje podzielony na 9 części ("Pakiety"). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ wraz z załącznikami.
Vorherige Bekanntmachung619490-2025
Interne KennungSA.270.1.1.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie art. 138 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne (OJ S 181/2025 22/09/2025), o którym mowa w art. 89, które zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Termin składania ofert jest nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 1 – leśnictwa: Czarne, Sierpowo
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej w roku 2026 na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie, na terenie leśnictw: Czarne, Sierpowo.
Interne KennungPakiet 1 – leśnictwa: Czarne, Sierpowo
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0002
TitelPakiet 2 – leśnictwa: Buszkowo, Prądy, Prusinowo
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej w roku 2026 na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie, na terenie leśnictw: Buszkowo, Prusinowo.
Interne KennungPakiet 2 – leśnictwa: Buszkowo, Prądy, Prusinowo
LosLOT-0003
TitelPakiet 3 – leśnictwa: Janowiec, Sarniak
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej w roku 2026 na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie, na terenie leśnictw: Janowiec, Sarniak.
Interne KennungPakiet 3 – leśnictwa: Janowiec, Sarniak
LosLOT-0004
TitelPakiet 4 – leśnictwa: Brzezie, Dzików
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej w roku 2026 na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie, na terenie leśnictw: Brzezie, Dzików.
Interne KennungPakiet 4 – leśnictwa: Brzezie, Dzików
LosLOT-0005
TitelPakiet 5 – leśnictwa: Jelnia, Zadębie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej w roku 2026 na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie, na terenie leśnictw: Jelnia, Zadębie.
Interne KennungPakiet 5 – leśnictwa: Jelnia, Zadębie
LosLOT-0006
TitelPakiet 6 – leśnictwa: Bagnica, Grodzisko
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej w roku 2026 na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie, na terenie leśnictw: Bagnica, Grodzisko.
Interne KennungPakiet 6 – leśnictwa: Bagnica, Grodzisko
LosLOT-0007
TitelPakiet 7 – leśnictwa: Mszary, Breńsk
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej w roku 2026 na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie, na terenie leśnictw: Mszary, Breńsk.
Interne KennungPakiet 7 – leśnictwa: Mszary, Breńsk
LosLOT-0008
TitelPakiet 8 – leśnictwa: Pakotulsko, Lestnica, OHZ, ŁR
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej w roku 2026 na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie, na terenie leśnictw: Pakotulsko, Lestnica, OHZ, ŁR.
Interne KennungPakiet 8 – leśnictwa: Pakotulsko, Lestnica, OHZ, ŁR
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
LosLOT-0009
TitelPakiet 9 – Gospodarstwo Szkółkarsko – Nasienne Cisowo
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej w roku 2026 na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie, na terenie Gospodarstwa Szkółkarsko – Nasienne Cisowo.
Interne KennungPakiet 9 – Gospodarstwo Szkółkarsko – Nasienne Cisowo
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77211300 Rodung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211500 Baumpflege