2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 powstałych w procesie przetworzenia odpadów wielkogabarytowych, z instalacji w Gliwicach przy ul. Rybnickiej 199B
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odebranych od Zamawiającego przez Wykonawcę odpadów o kodzie 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, pochodzących z instalacji przetwarzania odpadów w Gliwicach przy ul. Rybnickiej 199B. 4.2. Przetwarzanie odpadów kwalifikowane jest jako proces odzysku R12. 4.3. Szacowana ilość odpadów w okresie realizacji umowy będzie wynosiła do 1300 Mg. Ilość ta została określona na potrzeby wykonania oszacowania wartości zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości. Minimalna gwarantowana ilość odpadów wynosi 700 Mg. Rzeczywista ilość odpadów przewidzianych do odbioru wynikała będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną cześć umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. 4.4. Ilekroć Zamawiający posługuje się kodami odpadów, należy przez to rozumieć kody zawarte w rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U.2020r. poz. 10). 4.5. Zamawiający posługuje się określeniem „ustawa Prawo ochrony Środowiska” należy przez to rozumieć ustawę z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo Ochrony Środowiska (t.j. Dz.U. z 2024r., poz. 54 z późn. zm.). 4.6. Ilekroć Zamawiający posługuje się określeniem „ustawa o odpadach” należy przez to rozumieć ustawę z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tekst jedn. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn.zm.). 4.7. Oddane do zagospodarowania odpady nie są odpadami niebezpiecznymi w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.). 4.8. Miejsce załadunku i odbioru przedmiotu zamówienia – Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o., ul. Rybnicka 199B, 44-122 Gliwice. 4.9. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów pojazdem przeznaczonym do tego rodzaju odpadów, odpowiednio oznakowanym oraz posiadającym zabezpieczenie uniemożliwiające rozwiewanie lub wysypywanie się odpadów podczas transportu. 4.10. Minimalna waga załadunku na naczepę typu ruchoma podłoga to ok. 15 Mg. 4.11. Średnia waga załadunku na naczepę typu ruchoma podłoga - około 20 Mg. 4.12. Średnia waga załadunku na naczepę typu wanna 50 m3 – około 10,5 Mg. 4.13. Załadunek będzie odbywał się sprzętem Zamawiającego i na jego koszt, umożliwiającym sprawne wypełnienie środków transportu Wykonawcy np. kontenerów, naczep, naczep z ruchomą podłogą, podstawionych na teren Zamawiającego. Koszty transportu i zagospodarowania odpadów leżą po stronie Wykonawcy. 4.14. Wykonawca dokona odbioru odpadów z terenu Zamawiającego, zorganizowanym przez siebie i na swój koszt transportem w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy oraz sobót) w godzinach od 7:00 do 15:00.
Interne Kennung: PZO.261.8.IZ.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Mając na uwadze konieczność zapewnienia ciągłości odbioru odpadów o kodzie 19 12 12 z instalacji Zamawiającego oraz ograniczone możliwości magazynowe, skutkujące zagrożeniem dla bezpieczeństwa środowiskowego i ciągłości pracy instalacji, Zamawiający uznał za niezbędne skrócenie terminu składania ofert. Brak zapewnienia bieżącego odbioru przedmiotowych odpadów skutkowałby ryzykiem niewywiązania się z obowiązków wynikających z przepisów o gospodarce odpadami i mógłby prowadzić do zatrzymania procesów technologicznych na terenie instalacji. Z uwagi na powyższe, Zamawiający skorzystał z możliwości skrócenia terminu przewidzianej w ustawie PZP dla postępowań o charakterze pilnym
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zgodnie z zapisami SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 powstałych w procesie przetworzenia odpadów wielkogabarytowych, z instalacji przetwarzania odpadów w Gliwicach przy ul. Rybnickiej 199B
Beschreibung: Tożsamy z pierwotnym
Menge: 1 300 Tonnen