717197-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 ze zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa, utrzymania infrastruktury w leśnictwach i pozostałej działalności ubocznej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach). Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm. – dalej „PZP”) oraz aktów wykonawczych do PZP, zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne.
Vorherige Bekanntmachung618728-2025
Interne KennungSA.270.24.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet I - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Nowy Chwalim
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych oraz pozostałej działalności ubocznej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Nowy Chwalim). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1, 2.2.1-2.2.2 oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr I - Leśnictwo Nowy Chwalim
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0002
TitelPakiet II -Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Juchowo
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, nasiennictwa, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Juchowo). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1, 2.2.1-2.2.2 oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr II - Leśnictwo Juchowo
LosLOT-0003
TitelPakiet III -Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Kiełpino
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, nasiennictwa, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Kiełpino). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1, 2.2.1-2.2.2 oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr III - Leśnictwo Kiełpino
LosLOT-0004
TitelPakiet IV -Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Międzylesie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Międzylesie). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1, 2.2.1-2.2.2 oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr IV - Leśnictwo Międzylesie
LosLOT-0005
TitelPakiet V -Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Polne
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, nasiennictwa, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Polne). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1, 2.2.1-2.2.2. oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr V - Leśnictwo Polne
LosLOT-0006
TitelPakiet VI -Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Rakowo
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Rakowo). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1,2.2.1-2.2.2. oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr VI - Leśnictwo Rakowo
LosLOT-0007
TitelPakiet VII -Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Sikory
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Sikory). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1, 2.2.1-2.2.2 oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr VII - Leśnictwo Sikory
LosLOT-0008
TitelPakiet VIII -Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Łubowo
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Łubowo). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1,2.2.1-2.2.2 oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr VIII - Leśnictwo Łubowo
LosLOT-0009
TitelPakiet IX -Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Worowo
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Worowo). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1,2.2.1-2.2.2 oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr IX - Leśnictwo Worowo
LosLOT-0010
TitelPakiet X -Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Piaseczno
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Piaseczno). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1,.2.2.1-2.2.2 oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr X - Leśnictwo Piaseczno
LosLOT-0011
TitelPakiet XI -Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Rojsty
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Rojsty). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1,2.2.1-2.2.2 oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr XI - Leśnictwo Rojsty
LosLOT-0012
TitelPakiet XII -Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 - Leśnictwo Czarne Wielkie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania dróg leśnych i dojazdów pożarowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Czaplinek w roku 2026 (obszar administracyjny Leśnictwa Czarne Wielkie). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac, o których mowa w zdaniu poprzednim, wynikające załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej "SWZ"). Zakresy rzeczowe zestawione w zał. nr 2.1, 2.2.1-2.2.2 oraz 2.3.1-2.3.8, 2.4.1.-2.4.2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 3.1 do SWZ. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia oraz opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac zawarte zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nieobjętych zakresem zamówienia, a korekty zmniejszające nie oznaczają całkowitej rezygnacji z części prac. Należy je rozumieć jako zwiększenie ilości prac w jednej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu (w tym również w lokalizacjach na Obszarze Realizacji Pakietu niewskazanych wstępnie w SWZ), przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości prac w innej lokalizacji (adresie leśnym) na Obszarze Realizacji Pakietu, w ramach sumarycznych ilości poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy określonych w SWZ, przypadających do wykonania na całym Obszarze Realizacji Pakietu.
Interne KennungPakiet nr XII - Leśnictwo Czarne Wielkie