2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 10 000 000,00 zł z przeznaczeniem na częściowe sfinansowanie deficytu budżetowego zaplanowanego w budżecie Miasta Szczecinek na 2025 rok
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 10 000 000,00 zł dla Miasta Szczecinek z przeznaczeniem na częściowe sfinansowanie deficytu budżetowego zaplanowanego w budżecie Miasta Szczecinek na 2025 rok, o następującej charakterystyce: 1) Kwota kredytu: 10 000 000,00 zł, a) Okres kredytowania: od grudnia 2025 do 31 grudnia 2036 roku. Kredyt uruchamiany jednorazowo do 15 grudnia 2025 roku na podstawie wniosku Kredytobiorcy złożonego do banku do dnia 9 grudnia 2025 roku, 2) Kredytobiorca zobowiązuje się dokonać spłaty Kredytu w następujących ratachi terminach: a) od stycznia 2027 roku do listopada 2036 roku w 119 (sto dziewiętnaście) równych ratach w kwocie 83 333,00 zł (słownie: osiemdziesiąt trzy tysiące trzysta trzydzieści trzy złote 00/100) w terminie przypadającym na ostatni dzień danego miesiąca, b) do 31 grudnia 2036 roku 1 (jedna) rata w kwocie 83 373,00 zł (słownie: osiemdziesiąt trzy tysiące trzysta siedemdziesiąt trzy złote 00/100). 3) Spłata odsetek od udzielonego kredytu będzie następowała w terminach miesięcznych w terminie przypadającym na ostatni dzień danego miesiąca. 4) Koszty obsługi kredytu stanowią: a) oprocentowanie kredytu, b) prowizja przygotowawcza. Prowizja płatna od wysokości uruchomionego kredytu w terminie 3 dni roboczych po dniu uruchomienia kredytu (dzień wpływu transzy kredytu na rachunek Kredytobiorcy). Oprocentowanie kredytu będzie zmienne, ustalane na podstawie stawki bazowej powiększonej o marżę Banku. Stawka bazowa ustalana jest na okres 1 miesiąca 5) Prawnym zabezpieczeniem Kredytu będzie weksel „in blanco” z wystawienia Kredytobiorcy wraz z deklaracją wekslową. 6) Bank gwarantuje przyjęcie przedterminowej spłaty części lub całości Kredytu bez obciążenia Kredytobiorcy dodatkowymi kosztami, po uprzednim pisemnym powiadomieniu Banku, w terminie 7 dni roboczych przez Kredytobiorcę o zamiarze dokonania takiej spłaty. 7) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący zał. nr 4 do SWZ. 8) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności udzielenia kredytu polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.)
Interne Kennung: ZP.271.22.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając zgodnie z art. 138 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, podjął decyzję o skróceniu terminu składania ofert ze względu na konieczność niezwłocznego pozyskania środków finansowych, niezbędnych do zapewnienia ciągłości realizacji zadań publicznych oraz pokrycia bieżących zobowiązań gminy. Sytuacja finansowa gminy wymaga pilnego uruchomienia kredytu, ponieważ opóźnienie w jego uzyskaniu mogłoby spowodować brak możliwości terminowej realizacji zaplanowanych wydatków budżetowych, zagrożenie płynności finansowej jednostki samorządu terytorialnego, ryzyko niewywiązania się z zobowiązań wynikających z zawartych umów i decyzji administracyjnych. Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, ponieważ przedmiot zamówienia (udzielenie kredytu) jest standardowy i nie wymaga długiego okresu przygotowania oferty, potencjalni wykonawcy (banki) posiadają niezbędne dane i doświadczenie umożliwiające szybkie złożenie oferty, dokumentacja postępowania jest kompletna i dostępna niezwłocznie po ogłoszeniu. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert do dnia 04.11.2025 roku uzasadnione jest koniecznością zapewnienia ciągłości finansowania działalności gminy oraz terminowej realizacji zadań publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 10 000 000,00 zł z przeznaczeniem na częściowe sfinansowanie deficytu budżetowego zaplanowanego w budżecie Miasta Szczecinek na 2025 rok.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 10 000 000,00 zł dla Miasta Szczecinek z przeznaczeniem na częściowe sfinansowanie deficytu budżetowego zaplanowanego w budżecie Miasta Szczecinek na 2025 rok, o następującej charakterystyce: 1) Kwota kredytu: 10 000 000,00 zł, a) Okres kredytowania: od grudnia 2025 do 31 grudnia 2036 roku. Kredyt uruchamiany jednorazowo do 15 grudnia 2025 roku na podstawie wniosku Kredytobiorcy złożonego do banku do dnia 9 grudnia 2025 roku, 2) Kredytobiorca zobowiązuje się dokonać spłaty Kredytu w następujących ratachi terminach: a) od stycznia 2027 roku do listopada 2036 roku w 119 (sto dziewiętnaście) równych ratach w kwocie 83 333,00 zł (słownie: osiemdziesiąt trzy tysiące trzysta trzydzieści trzy złote 00/100) w terminie przypadającym na ostatni dzień danego miesiąca, b) do 31 grudnia 2036 roku 1 (jedna) rata w kwocie 83 373,00 zł (słownie: osiemdziesiąt trzy tysiące trzysta siedemdziesiąt trzy złote 00/100). 3) Spłata odsetek od udzielonego kredytu będzie następowała w terminach miesięcznych w terminie przypadającym na ostatni dzień danego miesiąca. 4) Koszty obsługi kredytu stanowią: a) oprocentowanie kredytu, b) prowizja przygotowawcza. Prowizja płatna od wysokości uruchomionego kredytu w terminie 3 dni roboczych po dniu uruchomienia kredytu (dzień wpływu transzy kredytu na rachunek Kredytobiorcy). Oprocentowanie kredytu będzie zmienne, ustalane na podstawie stawki bazowej powiększonej o marżę Banku. Stawka bazowa ustalana jest na okres 1 miesiąca. 5) Prawnym zabezpieczeniem Kredytu będzie weksel „in blanco” z wystawienia Kredytobiorcy wraz z deklaracją wekslową. 6) Bank gwarantuje przyjęcie przedterminowej spłaty części lub całości Kredytu bez obciążenia Kredytobiorcy dodatkowymi kosztami, po uprzednim pisemnym powiadomieniu Banku, w terminie 7 dni roboczych przez Kredytobiorcę o zamiarze dokonania takiej spłaty.