See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kontrakt vedrørende udførelse af vintertjeneste for Vordingborg Kommune
Beschreibung: Udbuddet af vintertjenesten omfatter snerydning og glatførebekæmpelse med lastbiler og traktorer på kørebaner inklusive P-pladser, buslommer o.l. på veje i Vordingborg Kommune. Kontrakten omfatter vintertjeneste for Vordingborg kommune og er opdelt 51 delaftaler. Der kan afgives tilbud på en eller flere af de anførte delaftaler. Tilbudsgiver kan i tilbudslisten (bilag 6) anføre det antal delaftaler, indenfor de enkelte køretøjskategorier, tilbudsgiver maksimalt ønsker tildelt. Det er ikke muligt at tilbyde samlerabat. Delaftalerne omfatter følgende delkontrakttyper: Klasse 1 veje omfatter: - 3 delaftaler omfattende glatførebekæmpelse og snerydning, og kombikørsel på kørebaner med én lastbil - 9 delaftaler omfattende snerydning på kørebaner med én lastbil Klasse 2-3 veje omfatter: - 2 delaftaler omfattende glatførebekæmpelse og snerydning, og kombikørsel på kørebaner med én traktor med anhænger 6 - 2 delaftaler omfattende glatførebekæmpelse, snerydning, og kombikørsel med én lastbil - 2 delaftaler omfattende glatførebekæmpelse, snerydning, og kombikørsel på kørebaner med én traktor Klasse 3 og 4 veje omfatter: - 22 delaftaler omfattende snerydning på kørebaner med én traktor. Stier og ejendomme mv.: - 3 delaftaler omfattende glatførebekæmpelse og snerydning, og kombikørsel på stier og ejendomme med én traktor/redskabsbærer (min. 50 HK) - 3 delaftaler omfattende glatførebekæmpelse og snerydning, og kombikørsel på stier og ejendomme med én traktor/redskabsbærer (min. 30 HK) - 5 delaftaler omfattende glatførebekæmpelse og snerydning, og kombikørsel på stier og ejendomme med én chauffør til kørsel med kommunal traktor For mere information om udbuddet og kontraktens omfang henvises der til udbudsmaterialet, herunder udbudsbetingelserne og kontraktgrundlaget.
Interne Kennung: 24-018193
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1-0 Saltning og kombikørsel med kategori A-lastbil
Beschreibung: Geografi: Vordingborg, Bårse Runddel, Mern
Interne Kennung: Delaftale 1-0 Saltning og kombikørsel med kategori A-lastbil
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2-0 Saltning og kombikørsel med kategori A-lastbil
Beschreibung: Geografi: Vordingborg, Køng, Bårse, Kalvehave
Interne Kennung: Delaftale 2-0 Saltning og kombikørsel med kategori A-lastbil
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3-0 Saltning og kombikørsel med kategori A-lastbil
Beschreibung: Geografi: Farø, Koster Vig, Stege, Magleby, Klintholm
Interne Kennung: Delaftale 3-0 Saltning og kombikørsel med kategori A-lastbil
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 1-1 Snerydning med kategori B-lastbil
Interne Kennung: Delaftale 1-1 Snerydning med kategori B-lastbil
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 1-2 Snerydning med kategori B-lastbil
Interne Kennung: Delaftale 1-2 Snerydning med kategori B-lastbil
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 1-3 Snerydning med kategori B-lastbil
Interne Kennung: Delaftale 1-3 Snerydning med kategori B-lastbil
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 2-1 Snerydning med kategori B-lastbil
Interne Kennung: Delaftale 2-1 Snerydning med kategori B-lastbil
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 2-2 Snerydning med kategori B-lastbil
Interne Kennung: Delaftale 2-2 Snerydning med kategori B-lastbil
Los: LOT-0009
Titel: Delaftale 2-3 Snerydning med kategori B-lastbil
Interne Kennung: Delaftale 2-3 Snerydning med kategori B-lastbil
Los: LOT-0010
Titel: Delaftale 3-1 Snerydning med kategori B-lastbil
Interne Kennung: Delaftale 3-1 Snerydning med kategori B-lastbil
Los: LOT-0011
Titel: Delaftale 3-2 Snerydning med kategori B-lastbil
Interne Kennung: Delaftale 3-2 Snerydning med kategori B-lastbil
Los: LOT-0012
Titel: Delaftale 3-3 Snerydning med kategori B-lastbil
Interne Kennung: Delaftale 3-3 Snerydning med kategori B-lastbil
Los: LOT-0013
Titel: Delaftale 20 Saltning og kombikørsel med kategori A-traktor med egen anhænger
Beschreibung: Geografi: Øst for Sonnerup – Storstrømsbroen til Mern i syd
Interne Kennung: Delaftale 20 Saltning og kombikørsel med kategori A-traktor med egen anhænger
Los: LOT-0014
Titel: Delaftale 30 Saltning og kombikørsel med kategori A-traktor med egen anhænger
Beschreibung: Geografi: Vordingborg, Mern, Kalvehave
Interne Kennung: Delaftale 30 Saltning og kombikørsel med kategori A-traktor med egen anhænger
Los: LOT-0015
Titel: Delaftale 40 Saltning og kombikørsel med kategori A-lastbil
Beschreibung: Geografi: Bogø og Møn vest for Stege
Interne Kennung: Delaftale 40 Saltning og kombikørsel med kategori A-lastbil
Los: LOT-0016
Titel: Delaftale 50 Saltning og kombikørsel med kategori A-lastbil
Beschreibung: Geografi: Møn øst for Stege
Interne Kennung: Delaftale 50 Saltning og kombikørsel med kategori A-lastbil
Los: LOT-0017
Titel: Delaftale 60 Saltning og kombikørsel med kategori B1-traktor
Beschreibung: Geografi: Vordingborg, Ørslev, Ndr. Vindinge, Kastrup, Nyråd, Stensved
Interne Kennung: Delaftale 60 Saltning og kombikørsel med kategori B1-traktor
Los: LOT-0018
Titel: Delaftale 80 Saltning og kombikørsel med kategori B2-traktor
Beschreibung: Geografi: Præstø
Interne Kennung: Delaftale 80 Saltning og kombikørsel med kategori B2-traktor
Los: LOT-0019
Titel: Delaftale 11 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Svinø til Lundby
Interne Kennung: Delaftale 11 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0020
Titel: Delaftale 12 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Bårse til Udby
Interne Kennung: Delaftale 12 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0021
Titel: Delaftale 13 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Ornebjerg, Næs, Snertinge
Interne Kennung: Delaftale 13 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0022
Titel: Delaftale 14 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Knudshoved Odde og Masnedø
Interne Kennung: Delaftale 14 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0023
Titel: Delaftale 21 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Faksinge til Røstofte og Ørslev
Interne Kennung: Delaftale 21 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0024
Titel: Delaftale 22 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Øen Skovhuse til Sandvig
Interne Kennung: Delaftale 22 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0025
Titel: Delaftale 23 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Jungshoved øst og syd
Interne Kennung: Delaftale 23 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0026
Titel: Delaftale 31 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Mern, Langebæk, Nyråd, Ørslev
Interne Kennung: Delaftale 31 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0027
Titel: Delaftale 32 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Sandvig til Kalvehave
Interne Kennung: Delaftale 32 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0028
Titel: Delaftale 41 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Lendemarke til Hjelm
Interne Kennung: Delaftale 41 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0029
Titel: Delaftale 42 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Koster til Bogø pa nordlig side af Grønsundvej
Interne Kennung: Delaftale 42 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0030
Titel: Delaftale 43 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Liseby til Hårbølle Bro pa sydlig side af Grønsundvej
Interne Kennung: Delaftale 43 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0031
Titel: Delaftale 51 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Ulvshale til Borre
Interne Kennung: Delaftale 51 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0032
Titel: Delaftale 52 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Øst for Borre
Interne Kennung: Delaftale 52 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0033
Titel: Delaftale 53 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Bissinge til Råbymagle
Interne Kennung: Delaftale 53 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0034
Titel: Delaftale 61 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Kastrup, Neder Vindinge, Nordlige del af Vordingborg by
Interne Kennung: Delaftale 61 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0035
Titel: Delaftale 62 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Sydlige del af Vordingborg by inkl. Algade
Interne Kennung: Delaftale 62 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0036
Titel: Delaftale 63 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Nyråd, Stensved, Ørslev, Mern
Interne Kennung: Delaftale 63 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0037
Titel: Delaftale 71 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Stege
Interne Kennung: Delaftale 71 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0038
Titel: Delaftale 72 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Lendemarke
Interne Kennung: Delaftale 72 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0039
Titel: Delaftale 81 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Præstø vest
Interne Kennung: Delaftale 81 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0040
Titel: Delaftale 82 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Beschreibung: Geografi: Præstø øst
Interne Kennung: Delaftale 82 Snerydning med kategori C-traktor med egen sneplov
Los: LOT-0041
Titel: Delaftale 320 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori D-traktor/redskabsbærer
Beschreibung: Geografi: Stensved, Langebæk, Kalvehave og Mern
Interne Kennung: Delaftale 320 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori D-traktor/redskabsbærer
Los: LOT-0042
Titel: Delaftale 630 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori D-traktor/redskabsbærer
Beschreibung: Geografi: Vordingborg
Interne Kennung: Delaftale 630 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori D-traktor/redskabsbærer
Los: LOT-0043
Titel: Delaftale 830 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori D-traktor/redskabsbærer
Interne Kennung: Delaftale 830 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori D-traktor/redskabsbærer
Los: LOT-0044
Titel: Delaftale 620 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori E-traktor/redskabsbærer
Beschreibung: Geografi: Vordingborg centrum
Interne Kennung: Delaftale 620 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori E-traktor/redskabsbærer
Los: LOT-0045
Titel: Delaftale 720 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori E-traktor/redskabsbærer
Beschreibung: Geografi: Stege, Lendemarke
Interne Kennung: Delaftale 720 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori E-traktor/redskabsbærer
Los: LOT-0046
Titel: Delaftale 820 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori E-traktor/redskabsbærer
Beschreibung: Geografi: Præstø, Bårse og Lundby
Interne Kennung: Delaftale 820 Saltning, snerydning og kombikørsel med kategori E-traktor/redskabsbærer
Los: LOT-0047
Titel: Delaftale 70 Saltning, snerydning og kombikørsel på stier og ejendomme
Interne Kennung: Delaftale 70 Saltning, snerydning og kombikørsel på stier og ejendomme-683d64221860f0baf4edbebb
Los: LOT-0048
Titel: Delaftale 120 Saltning, snerydning og kombikørsel på stier og ejendomme
Beschreibung: Geografi: Københavnsvej cykelsti, Ørslev, Bårse, Lundby, Lundby/ Bårse cykelsti
Interne Kennung: Delaftale 120 Saltning, snerydning og kombikørsel på stier og ejendomme-683d64221860f0baf4edbebc
Los: LOT-0049
Titel: Delaftale 130 Saltning, snerydning og kombikørsel på stier og ejendomme
Beschreibung: Geografi: Næstvedvej Cykelsti, Køng, Lundby/ Køng cykelsti
Interne Kennung: Delaftale 130 Saltning, snerydning og kombikørsel på stier og ejendomme-683d64221860f0baf4edbebd
Los: LOT-0050
Titel: Delaftale 640 Saltning, snerydning og kombikørsel på stier og ejendomme
Beschreibung: Geografi: Vordingborg, Nyråd, Kastrup, Ndr. Vindinge, Ørslev P-pladser og veje
Interne Kennung: Delaftale 640 Saltning, snerydning og kombikørsel på stier og ejendomme-683d64221860f0baf4edbebe
Los: LOT-0051
Titel: Delaftale 730 Saltning, snerydning og kombikørsel på stier og ejendomme
Beschreibung: Geografi: Møn og Bogø cykelstier
Interne Kennung: Delaftale 730 Saltning, snerydning og kombikørsel på stier og ejendomme-683d64221860f0baf4edbebf