See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Transport af forbrændingsegnet affald
Beschreibung: Tjenesteydelsen omfatter transport af forbrændingsegnet affald fra 7 omlastestationer i Jylland. Tjenesteydelsen er opdelt i 6 ligestillede opgaver. Der kan afgives tilbud på én, flere eller alle opgaver.
Interne Kennung: 24110002
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Transport af affald fra AFLD Genknus
Beschreibung: Transporten omfatter en årlig affaldsmængde med leveringssikkerhed på ca. 7.000 ton og en årlig affaldsmængde uden leveringssikkerhed på op til 2.000 ton, der på omlastestation er læsset i åbne containere.
Interne Kennung: 24110002_1-1
Los: LOT-0002
Titel: Transport af affald fra Ringkøbing Omlastestation
Beschreibung: Transporten omfatter en årlig affaldsmængde med leveringssikkerhed på ca. 3.500 ton og en årlig affaldsmængde uden leveringssikkerhed på op til 1.000 fra, der på omlastestationen læsset i åbne containere.
Interne Kennung: 24110002_2-2
Los: LOT-0003
Titel: Transport af affald fra Nybro Omlastestation (Varde)
Beschreibung: Transporten omfatter årligt en affaldsmængde med leveringssikkerhed på ca. 5.000 ton og en årlig affaldsmængde uden leveringssikkerhed på optil 2.000 fra, der på omlastestationen læsset i åbne containere.
Interne Kennung: 24110002_3-3
Los: LOT-0004
Titel: Transport af affald fra Billund og Grindsted
Beschreibung: Transporten omfatter en årlig affaldsmængde med leveringssikkerhed på ca. 300 ton fra Billund Omlastestation og fra Grindsted Omlastestation transport af en årlig affaldsmængde med leveringssikkerhed på ca. 3.200 ton og en årlig affaldsmængde uden leveringssikkerhed på op til 2.000, der på omlastestationerne læsses i åbne containere. Entreprenøren skal acceptere, at mængdefordelingen mellem de 2 afhentningssteder kan ændres i kontraktperioden med op til 100 %.
Interne Kennung: 24110002_4-4
Los: LOT-0005
Titel: Transport af affald fra AFLD Tarm
Beschreibung: Transporten omfatter en årlig affaldsmængde med leveringssikkerhed på ca. 10.000 ton og en årlig affaldsmængde uden leveringssikkerhed på op til 7.000, der via omlastestationen bliver læsset i entreprenørens walkingfloortrailer.
Interne Kennung: 24110002_5-5
Los: LOT-0006
Titel: Transport af affald fra AFLD Fasterholt
Beschreibung: Transporten omfatter en årlig affaldsmængde med leveringssikkerhed på ca. 8.500 ton og en årlig affaldsmængde uden leveringssikkerhed på op til 7.000, der via omlastestationen bliver læsset i entreprenørens walkingfloortrailer.
Interne Kennung: 24110002_6-6