2. Verfahren
Verfahren
Titel: Høring af kontrakt om Vintervedligeholdelse Allerød Kommune
Beschreibung: Allerød Kommune udbyder i 2025 kontrakt om vintervedligeholdelse for årene 2025-2031.Formålet med høringen er at kvalitetssikre udbudsmaterialet i forhold til markedet og potentielle leverandører. Vi opfordrer derfor alle potentielle leverandører til at gennemgå det vedlagte materiale, og fremsende høringssvar med kommentarer om fundne uhensigtsmæssigheder samt forslag til forbedringer.Udkast til udbudsmateriale kan hentes af alle interesserede tilbudsgivere i Mercell. Høringssvar vedrørende udbudsmaterialet bedes sendt til Ordregiver via kommunikationsmodulet i Mercell i dokumentet "Kommentarer til høring". Høringssvar skal være kommunen i hænde senest onsdag den 12. februar 2025.Høringssvar behandles som fortroligt materiale, dog med respekt for aktindsigtsreglerne. Høringssvar vil ikke blive offentliggjort.
Interne Kennung: 244304375
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung