See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wsparcie w realizacji zadań określonych przez Zamawiającego, w ramach rozwoju systemów teleinformatycznych - Konsultant IT
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usług polegających na wsparciu PFRON w rozwoju systemów teleinformatycznych w zakresie: Konsultanta IT, co do którego wymagane kwalifikacje i doświadczenie zostało szczegółowo opisane w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). 2. Przedmiot zamówienia realizowane będzie przez Wykonawcę na podstawie miesięcznych zleceń składanych przez Zamawiającego, zwanych dalej „Zleceniami”, w łącznym przewidywanym wymiarze 3000 Roboczogodzin, przy czym 1500 Roboczogodzin to zamówienie gwarantowane, a 1500 Roboczogodzin to zamówienie w ramach opcji. 3. Zgodnie z art. 441 ustawy Pzp Zamawiający w ramach Umowy zastrzega sobie możliwość skorzystania z opcji (dalej jako „opcja”) w zakresie zwiększenia puli Roboczogodzin o maksymalnie 1500 Roboczogodzin. Łączna pula Roboczogodzin w ramach zamówienia gwarantowanego i Opcji nie przekroczy 3000. Roboczogodzin w okresie obowiązywania Umowy. 4. Zamawiający jest uprawniony, lecz nie zobowiązany do skorzystania w trakcie realizacji Umowy z Opcji wielokrotnie, aż do wyczerpania limitu wynagrodzenia przewidzianego na Opcję. Zamawiający według własnego wyboru może skorzystać z Opcji, zarówno w pełnym, jak i w częściowym zakresie. 5. Zamówienie opcjonalne może być realizowane nie wcześniej niż po wykorzystaniu przez Zamawiającego zamówienia gwarantowanego. 6. Decyzja Zamawiającego o uruchomieniu Opcji będzie uzależniona w szczególności od faktycznych potrzeb Zamawiającego, poziomu świadczenia zamówienia gwarantowanego przez Wykonawcę, a także posiadanych przez Zamawiającego środków pozwalających na sfinansowanie Opcji. 7. Warunkiem skorzystania z Opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z Opcji w określonym przez niego zakresie, w terminie co najmniej 10 Dni Roboczych przed przewidywanym terminem uruchomienia Opcji, przy czym Strony dopuszczają skrócenie tego terminu. W oświadczeniu tym zostanie wskazany przynajmniej termin uruchomienia Opcji oraz liczba Roboczogodzin. 8. Oświadczenie o skorzystaniu z Opcji, Zamawiający składa drogą elektroniczną na adres poczty elektronicznej wskazany w Paragrafie 3 ust. 2 pkt 2 Załącznika nr 9 do SWZ. 9. Sposób i zasady świadczenia przedmiotu zamówienia w ramach Opcji są takie same jak w ramach zamówienia gwarantowanego. 10. Nieskorzystanie lub częściowe skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji nie może stanowić podstawy do zmiany cen jednostkowych, z zastrzeżeniem sytuacji opisanych w niniejszej Umowie. 11. W przypadku nieskorzystania lub częściowego skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji, maksymalne wynagrodzenie Wykonawcy określone w Paragrafie 7, w ust. 1 zostanie odpowiednio pomniejszone. 12. Wykonawcy nie przysługują w stosunku do Zamawiającego żadne roszczenia, w szczególności roszczenia odszkodowawcze, z tytułu skorzystania w częściowym zakresie lub nieskorzystania z Opcji przez Zamawiającego. 13. Wzór zlecenia prac w ramach zamówienia opcjonalnego stanowi Załącznik nr 3 do Umowy. 14. Na podstawie art. 95 ust 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby wykonującej czynności wskazane w OPZ dla Konsultanta IT, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w artykule 22 paragraf 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 15. Zatrudnienie osoby, o której mowa w pkt 14 powyżej, musi trwać przez cały okres realizacji czynności wskazanych w tym punkcie. W przypadku ustania stosunku pracy (rozwiązania lub wygaśnięcia) osoby zatrudnionej przez wykonawcę lub podwykonawcę przed zakończeniem realizacji Umowy, Wykonawca jest zobowiązany powiadomić Zamawiającego o tym fakcie w formie dokumentowej (pisemnie lub drogą elektroniczną na adresy e-mail wskazane w Paragrafie 3 ust 2 pkt. 1 Załącznika nr 9 do SWZ) w terminie 5 dni roboczych, licząc od dnia, w którym nastąpiło rozwiązanie lub wygaśnięcie stosunku pracy. W takim przypadku wykonawca lub podwykonawca zobowiązany jest do zatrudnienia (na podstawie stosunku pracy w terminie 1 miesiąca licząc od dnia, w którym nastąpiło rozwiązanie lub wygaśnięcie stosunku pracy z poprzednim zatrudnionym) na to miejsce innej osoby zaakceptowanej przez Zamawiającego, o takich samych lub wyższych kompetencjach, które zostaną zweryfikowane na podstawie testu kompetencyjnego tożsamego z testem przeprowadzonym na etapie oceny ofert. W przypadku nieuzyskania przez proponowaną osobę wymaganej liczby punktów (tj. co najmniej liczby punktów otrzymanych przez osobę, z którą nastąpiło rozwiązanie lub wygaśnięcie stosunku pracy), wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia kolejnego kandydata do weryfikacji i akceptacji przez Zamawiającego, zgodnie z powyższą procedurą.
Vorherige Bekanntmachung: 505229-2025
Interne Kennung: ZP/20/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 3 000 Stunden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 ustawy Pzp Zamawiający w ramach Umowy zastrzega sobie możliwość skorzystania z opcji (dalej jako „opcja”) w zakresie zwiększenia puli Roboczogodzin o maksymalnie 1500 Roboczogodzin. Łączna pula Roboczogodzin w ramach zamówienia gwarantowanego i Opcji nie przekroczy 3000 Roboczogodzin w okresie obowiązywania Umowy.