718362-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Verpflegungsdienste für Schulen – Udbud af skolemad til Kirstinebjergskolen
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af skolemad til Kirstinebjergskolen
BeschreibungKirstinebjergskolen i Fredericia Kommune skal etablere en skolemadsordning for samlet ca. 550 elever. Skolen er udvalgt af Børne- og Undervisningsministeriet til deltagelse i en 3-årig national forsøgsordning for skolemad. Den nationale forsøgsordning er nærmere beskrevet i ”Vejledning om pulje til afprøvning af skolemadsordning i den nationale forsøgsordning for skolemad 2025 – 2028.” Udbuddet omfatter levering af frokost til to afdelinger af Kirstinebjergskolen i Fredericia Kommune: Indskolingen (0.-3.klasse) på Høgevej og udskolingen (7. – 9. klasse) på Havepladsvej. Levering af skolemad skal begynde midt i skoleåret 2025/2026 den 5. januar 2026 og slutter midt i skoleåret 2027/2028 den 21. december 2028. Skolemåltiderne skal leveres dagligt til Kirstinebjergskolen på de 200 skoledage om året i henhold til skolens ferieplan, og i overensstemmelse med de beskrevne specifikationer i Kontrakten med tilhørende bilag.
Interne KennungFredericia Kommune
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55524000 Verpflegungsdienste für Schulen
5. Los
LosLOT-0000