See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Trzebielino w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego, bieżącego utrzymania dróg leśnych i obiektów melioracyjnych, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Trzebielino w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego, bieżącego utrzymania dróg leśnych i obiektów melioracyjnych, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo-rolnej wynikające z załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia ("SWZ"). Przedmiot zamówienia zostaje podzielony na 8 części ("Pakiety"). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ wraz z załącznikami. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówienia, o których mowa w zdaniu poprzednim, nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 618271-2025
Interne Kennung: ZG.270.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025 r., opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 618271-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 - leśnictwa Miszewo i Glewnik
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego, bieżącego utrzymania dróg leśnych i obiektów melioracyjnych, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie leśnictw Miszewo i Glewnik w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówienia, o których mowa w zdaniu poprzednim, nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 1 - leśnictwa Miszewo i Glewnik
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 - leśnictwa Zieliń i Bąkowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego, bieżącego utrzymania dróg leśnych i obiektów melioracyjnych, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie leśnictw Zieliń i Bąkowo w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówienia, o których mowa w zdaniu poprzednim, nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 2 - leśnictwa Zieliń i Bąkowo
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 - leśnictwa Trzebielino i Wiatrołom
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego, bieżącego utrzymania dróg leśnych i obiektów melioracyjnych, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie leśnictw Trzebielino i Wiatrołom w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówienia, o których mowa w zdaniu poprzednim, nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 3 - leśnictwa Trzebielino i Wiatrołom
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 - leśnictwa Barnowiec i Poborowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego, bieżącego utrzymania dróg leśnych i obiektów melioracyjnych, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie leśnictw Barnowiec i Poborowo w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówienia, o których mowa w zdaniu poprzednim, nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 4 - leśnictwa Barnowiec i Poborowo
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 - leśnictwa Barkocino i Role
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego, bieżącego utrzymania dróg leśnych i obiektów melioracyjnych, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie leśnictw Barkocino i Role w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówienia, o których mowa w zdaniu poprzednim, nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 5 - leśnictwa Barkocino i Role
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 - leśnictwa Turowo i Łubno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego, bieżącego utrzymania dróg leśnych i obiektów melioracyjnych, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie leśnictw Łubno i Turowo w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówienia, o których mowa w zdaniu poprzednim, nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 6 - leśnictwa Turowo i Łubno
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9 - gospodarka łąkowo-rolna - obwód 107
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki łąkowo - rolnej, obejmujące prace polegające na zagospodarowaniu gruntów rolnych zarządzanych przez Nadleśnictwo Trzebielino, do wykonania w roku 2026 na terenie leśnictw: Miszewo, Zieliń, Glewnik, Bąkowo i Trzebielino. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówienia, o których mowa w zdaniu poprzednim, nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 9 - gospodarka łąkowo-rolna - obwód 107
Haupteinstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10 - gospodarka łąkowo-rolna - obwód 125
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki łąkowo - rolnej, obejmujące prace polegające na zagospodarowaniu gruntów rolnych zarządzanych przez Nadleśnictwo Trzebielino, do wykonania w roku 2026 na terenie leśnictw: Zieliń, Trzebielino, Barnowiec, Poborowo, Barkocino, Łubno, Wiatrołom, Role i Turowo. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówienia, o których mowa w zdaniu poprzednim, nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 10 - gospodarka łąkowo-rolna - obwód 125