2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Połczyn w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo-rolnej i łowieckiej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Połczyn w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo-rolnej i łowieckiej wynikające z Załącznika nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia ("SWZ"). Przedmiot zamówienia zostaje podzielony na 13 części ("Pakiety"). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ wraz z załącznikami.
Vorherige Bekanntmachung: 616926-2025
Interne Kennung: S.270.1.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025 opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr OJ S 181/2025 (616926-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung, 90511300 Müllsammlung, 45247240 Bau von statischen Stauwerken, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45342000 Errichtung von Zäunen, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 01.2026 Leśnictwo Łośnica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Łośnica w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 01.2026
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 02.2026 Leśnictwo Buślary
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Buślary w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 02.2026
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 03.2026 Leśnictwo Piaski
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Piaski w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 03.2026
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 04.2026 Leśnictwo Popielewo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Popielewo w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 04.2026
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 05.2026 Leśnictwa Ogrodno i Kołacz
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw Ogrodno i Kołacz w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 05.2026
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 06.2026 Leśnictwo Misiołki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Misiołki w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 06.2026
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 07.2026 Leśnictwo Kluczewo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Kluczewo w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 07.2026
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 08.2026 Leśnictwo Smołdzięcino
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Smołdzięcino w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 08.2026
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 09.2026 Leśnictwo Krosino
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Krosino w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 09.2026
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10.2026 Leśnictwo Stary Chwalim wraz z gospodarką łowiecką i gospodarką łąkowo-rolną
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Stary Chwalim wraz z gospodarką łowiecką i gospodarką łąkowo-rolną w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 10.2026
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11.2026 Leśnictwo Borzęcino
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Borzęcino w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 11.2026
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 12.2026 Leśnictwo Dębno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Dębno w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 12.2026
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 13.2026 Leśnictwo Krzywolas
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Krzywolas w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet 13.2026