2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy oleju napędowego - 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są dostawy paliwa – oleju napędowego, w zależności od temperatury otoczenia (okresu) odpowiednio: - letniego, - przejściowego, - zimowego, którego sposób dostawy oraz jakość spełniać będą wymogi określone w aktualnie obwiązujących przepisach w szczególności w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1209) oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t.j. Dz. U. 2024 poz. 1018) oraz spełniającego wymagania polskiej normy PN-EN 590+A1:2017-06. 2. Całkowita wielkość zamówienia podstawowego: 690 m3 ON.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są dostawy paliwa – oleju napędowego, w zależności od temperatury otoczenia (okresu) odpowiednio: - letniego, - przejściowego, - zimowego, którego sposób dostawy oraz jakość spełniać będą wymogi określone w aktualnie obwiązujących przepisach w szczególności w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1209) oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t.j. Dz. U. 2024 poz. 1018) oraz spełniającego wymagania polskiej normy PN-EN 590+A1:2017-06. 2. Całkowita wielkość zamówienia podstawowego: 690 m3 ON. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zakupu paliwa w ilościach odbiegających od podanych wielkości, przy zachowaniu opcji, w zależności od rzeczywistych potrzeb MPK. 4. Prawo opcji: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu podstawowego zakresu zamówienia, tj. ilości dostawy oleju napędowego w ramach realizowanego zamówienia. Największy możliwy zakres zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji wynosi 828 m3 ON. Wybrany Wykonawca zobowiązany będzie umożliwić Zamawiającemu zakup dodatkowych ilości paliwa na takich samych zasadach, jak dostawy objęte zamówieniem podstawowym. 5. Prawo opcji: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zmniejszeniu do 20% ilości zamówienia podstawowego w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, a w przypadkach wyjątkowych mających charakter siły wyższej, jak np: epidemii, pandemii, wojny, zmniejszenie ilości kupowanego oleju napędowego do 50%. 6. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy z tego tytułu nie przysługuje żadne roszczenie odszkodowawcze. 7. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zmiany umowy lub zawarcie umowy odrębnej nie będą wymagane. Zamawiający złoży na tą okoliczność stosowne oświadczenie.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu podstawowego zakresu zamówienia, tj. ilości dostawy oleju napędowego w ramach realizowanego zamówienia. Największy możliwy zakres zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji wynosi 828 m3 ON. Wybrany Wykonawca zobowiązany będzie umożliwić Zamawiającemu zakup dodatkowych ilości paliwa na takich samych zasadach, jak dostawy objęte zamówieniem podstawowym 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zmniejszeniu do 20% ilości zamówienia podstawowego w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, a w przypadkach wyjątkowych mających charakter siły wyższej, jak np: epidemii, pandemii, wojny, zmniejszenie ilości kupowanego oleju napędowego do 50%. 3. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy z tego tytułu nie przysługuje żadne roszczenie odszkodowawcze. 4. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zmiany umowy lub zawarcie umowy odrębnej nie będą wymagane. Zamawiający złoży na tą okoliczność stosowne oświadczenie.