718549-2023 - Wettbewerb
Polen – Beaufsichtigung der Bauarbeiten – Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu nad realizacją robót budowlanych pn. „Budowa przeprawy mostowej przez rz. Bug wraz z drogami dojazdowymi łączącymi drogę gminną nr 390303W w m. Krzemień Wieś z drogą powiatową nr 1728B w m. Granne”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu nad realizacją robót budowlanych pn. „Budowa przeprawy mostowej przez rz. Bug wraz z drogami dojazdowymi łączącymi drogę gminną nr 390303W w m. Krzemień Wieś z drogą powiatową nr 1728B w m. Granne”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu nad realizacją robót budowlanych pn. „Budowa przeprawy mostowej przez rz. Bug wraz z drogami dojazdowymi łączącymi drogę gminną nr 390303W w m. Krzemień Wieś z drogą powiatową nr 1728B w m. Granne”, zwanych dalej „Kontraktem”. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1. Zarządzanie, pełnienie kontroli i nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych. 2. Monitorowanie postępu prac, włącznie ze składaniem okresowych raportów je określających, w których będą wzięte pod uwagę zarówno wskaźniki rzeczowe, jak i finansowe. 3. Zapewnienie płynnego wdrożenia Kontraktu w zakresie przygotowania i realizacji robót budowlanych, sprawnego i terminowego odbioru dokumentów i robót oraz prawidłowego przyszłego funkcjonowania i obsługi obiektów przez Zamawiającego. 4. Kontrolę rozliczenia finansowego Kontraktu. 5. Świadczenie usług nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych oraz udział w przeglądach gwarancyjnych i nadzorowanie usunięcia ewentualnych usterek/wad stwierdzonych w przeglądach gwarancyjnych, w ramach zawartego Kontraktu. 6. Współpracę z Zamawiającym i podejmowanie działań na jego rzecz w okresie realizacji robót budowlanych wydając polecenia, decyzje, opinie, zgody, akceptacje i wnioski dla Wykonawcy. 7. Zarządzanie procesem budowy na etapie jego realizacji w celu skutecznego wyegzekwowania od wykonawcy robót budowlanych spełnienia wymagań dotyczących jakości stosowanych materiałów i wykonania robót, kosztów realizacji oraz wykonania zadania w oparciu o dokumentacje projektowe zgodnie z wydaną decyzją zezwalającą na realizację inwestycji drogowej, właściwymi przepisami prawnymi i technicznymi, w terminie ustalonym w umowie z wykonawcą robót, aby osiągnąć cel, jakiemu przedsięwzięcie ma służyć, 8. Inżynier Kontraktu ma obowiązek pełnić swoją funkcję z zachowaniem należytej staranności o interes Zamawiającego tak, aby inwestycja została zrealizowana terminowo, prawidłowo, zapewniając długotrwałe, efektywne i bezpieczne użytkowanie powstałej infrastruktury, 9. Wspieranie Zamawiającego we wszystkich czynnościach technicznych, administracyjnych i finansowych związanych z realizacją zadania, 10. W celu realizacji usługi Wykonawca utworzy zespół specjalistów. Wykonawca zobowiązany jest dysponować inspektorami nadzoru branżowego. Na czele zespołu stać będzie Inżynier Kontraktu pełniący równocześnie funkcję koordynatora zespołu specjalistów. Inżynier Kontraktu jest przedstawicielem Wykonawcy odpowiedzialnym za cały zakres jego działań. 11. Dokumentacja projektowa zawierająca szczegółowy opis robót budowlanych, których wykonanie będzie nadzorowane przez Inżyniera Kontraktu zamieszczona jest pod adresem …….. 12. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że podział taki groziłby realną utratą kontroli nad realizacją tak szerokiego zakresu robót budowlanych. Inżynier Kontraktu nie jest osobą, lecz zespołem specjalistów, jednostką będącą uczestnikiem procesu budowlanego. Funkcję Inżyniera Kontraktu sprawuje grupa, która składa się najczęściej z inżyniera-rezydenta, inspektorów nadzoru inwestorskiego oraz innych specjalistów, w zależności od specyfiki projektu. Inżynier – rezydent jest koordynatorem całej inwestycji budowlanej i musi na stałe przebywać na terenie budowy i uczestniczyć we wszystkich ważnych zdarzeniach. Zakres zadań Inżyniera Kontraktu wyklucza praktycznie jednoosobowe sprawowanie tej funkcji, wymaga ścisłej współpracy grupy inspektorów nadzoru, pod kontrolą Inżyniera – rezydenta. Inżynier Kontraktu jest podmiotem zarządzającym projektem w sposób kompleksowy, co tym samym wyłącza możliwość podziału zamówienia na części. Reasumując, Zamawiający wypełniając obowiązek rozważenia celowości podziału zamówienia na części stwierdził, iż wiązałoby się to z dużymi problemami organizacyjnymi, prawnymi, a w konsekwencji również finansowymi, natomiast potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Istniałoby również ryzyko braku ofert na jedną lub kilka części, przedłużanie się postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, powstanie rozbieżności czasowych poszczególnych etapów procedury udzielenia zamówienia publicznego - zgodnie z ustawą Pzp każda z części zamówienia jest procedowana niezależnie od momentu składania ofert. Tym samym wybór oferty najkorzystniejszej oraz zawarcie umów na poszczególne części mógłby odbywać się w rożnych terminach, a tym samym niósłby ryzyko braku kompleksowego nadzoru nad inwestycją.
Interne Kennung: PZD1.2610.25.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71521000 Baustellenüberwachung, 71540000 Bauverwaltungsleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Inżynier Kontraktu
Beschreibung: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu nad realizacją robót budowlanych pn. „Budowa przeprawy mostowej przez rz. Bug wraz z drogami dojazdowymi łączącymi drogę gminną nr 390303W w m. Krzemień Wieś z drogą powiatową nr 1728B w m. Granne”
Interne Kennung: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71540000 Bauverwaltungsleistungen