See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg miejskich w Nowym Targu w sezonie 2025/2026.
Beschreibung: Zimowe utrzymanie dróg miejskich w Nowym Targu w sezonie 2025/2026. 2. Zimowe utrzymanie dróg obejmuje wykonanie czynności, których celem jest zapewnienie przejezdności oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego wywołanych takimi zjawiskami jak opady śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącej mżawki lub śliskością zimową jezdni. Do utrzymania zimowego dróg zalicza się: 1/ przygotowanie materiałów i sprzętu, 2/ usuwanie śniegu i lodu z jezdni, 3/ usuwanie śliskości tj. zapobieganie powstawaniu i likwidowanie śliskości zimowej przez stosowanie materiałów uszorstniających i chemicznych, zwłaszcza w obrębie podjazdów i skrzyżowań, 4/ wywóz śniegu z ulic w razie potrzeby wynikającej z nadmiernych opadów uniemożliwiających prowadzenie skutecznej akcji odśnieżania ulic, 5/ odśnieżanie/posypywanie chodników w strefie I w razie potrzeby wynikającej z nadmiernych opadów. 3. Ze względu na znaczenie komunikacyjne i położenie drogi, które ujęte są w planie zimowego utrzymania, podzielone są na 3 strefy zgodnie z załączonym wykazem ulic i mapą: 1) strefa I – centrum miasta, Podstrefa A – wszystkie drogi I strefy leżące na południe od potoku Czarny Dunajec bez ul. Legionów Piłsudskiego z mostem, ul. Jana Pawła II, ul. Tadeusza Kościuszki, ul. Rynek, ul. Krzywa, od ul. Kolejowej do ul. Królowej Jadwigi, ul. gen. Władysława Sikorskiego oraz ul Podhalańska bloki 26 i 28, ul. Szaflarska, ul. Waksmundzka (od ul. Sobieskiego do ul. Legionów Józefa Piłsudskiego), Podstrefa B – wszystkie drogi I strefy leżące na północ od potoku Czarny Dunajec plus ul. Legionów Piłsudskiego z mostem i ul. Jana Pawła II, ul. Tadeusza Kościuszki, Ul. Rynek, ul. Krzywa, od ul. Kolejowej do ul. Królowej Jadwigi, ul. gen. Władysława Sikorskiego oraz ul Podhalańska bloki 26 i 28, ul. Szaflarska, ul. Waksmundzka (od ul. Sobieskiego do ul. Legionów Józefa Piłsudskiego), Parkingi (I P1) – parkingi przy ul. gen. Władysława Sikorskiego, przy ul. Lotników, przy ul. Kolejowej, na os. Bereki i przy ul. Składowej. Parkingi (I P2) – parking na płycie lotniska. Parkingi (I P3) – parking przy ul. Parkowej, parking przy ul. Norwida. 2) strefa II – rejon Niwy i Grela, Nowe, Robów, Zadział, Buflak. 3) strefa III - rejon Oleksówki, Gazdy, Szuflów, Ustronie, os. Bednarskiego, Kotliny, Kokoszków Boczna, Kokoszków do schroniska. Parking (III P) – parking na os. Oleksówki Długa Polana przed wyciągiem narciarskim. Prace prowadzone będą według wykazu ulic oraz planu akcji zimowej stanowiących załączniki do SWZ. 4. Istotne postanowienia umowy: 1/ ustala się następujące rodzaje akcji, zgodnie z szczegółową specyfikacją techniczną, - akcja czynna, akcja bierna, akcja zapobiegawcza i akcja zawieszona, 2/ zamawiający zastrzega sobie, w okresach do 30 listopada i od 1 marca, prawo do wprowadzenia akcji zawieszonej z uwagi na warunki atmosferyczne, bez prawa do wynagrodzenia i konsekwencji wynikających z zastosowania kar umownych. Zamawiający ma prawo do wznowienia w dowolnym czasie zimowego utrzymania dróg, 3/ ustala się maksymalny czas przejścia z akcji zawieszonej na czynną, w okresie od 01.11.2025 r. do 15.04.2026 r., - 2 godziny od telefonicznego powiadomienia Wykonawcy. Jest to maksymalny czas po którym pojazdy Wykonawcy prowadzą akcję na drogach, 4/ ustala się czas przejścia z akcji biernej na czynną lub zapobiegawczą zgodnie z ofertą wykonawcy jednak nie więcej niż 0,5 godziny od telefonicznego powiadomienia Wykonawcy. Jest to maksymalny czas po którym pojazdy Wykonawcy prowadzą akcję na drogach, 5/ akcja czynna po uruchomieniu nie może trwać krócej niż 24 godziny, powyżej tego czasu akcja rozliczana będzie proporcjonalnie do ilości godzin prowadzenia akcji, natomiast akcja bierna rozliczana będzie proporcjonalnie do godzin rzeczywistego czasu trwania w przypadku zmiany na akcję czynną lub zapobiegawczą lub 24 godziny w przypadku zmiany na akcję zawieszoną. Po uruchomieniu akcji czynnej pełna odpowiedzialność Wykonawcy za zdarzenia na drodze będące następstwem niewłaściwego utrzymania drogi rozpoczyna się z upływem czasu określonego w ofercie dla akcji zapobiegawczej, 6/ wszystkie drogi w strefie IA i IB utrzymywane są w 2, 3 i 6 standardzie zimowego utrzymania dróg zgodnie z planem akcji zimowej stanowiącym załącznik do specyfikacji. W uzasadnionych przypadkach, dopuszcza się okresowo, w czasie występowania bardzo intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru, po uzgodnieniu z Zamawiającym, utrzymanie w 4 standardzie drogi, na której w danych warunkach atmosferycznych niemożliwe jest utrzymanie wyższego standardu. Czas doprowadzenia dróg do właściwego standardu nie może być dłuższy niż 12 godzin od ustania zjawiska. Natomiast drogi w strefie II i III utrzymywane są w 3 i 6 standardzie zimowego utrzymania dróg zgodnie z planem akcji zimowej stanowiącym załącznik do specyfikacji. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się utrzymanie w 4 standardzie drogi, na których w danych warunkach atmosferycznych niemożliwe jest utrzymanie wyższego standardu, 7/ w przypadku sporów sąsiedzkich i braku możliwości składowania śniegu na działkach sąsiednich dla dróg utrzymywanych w 6 standardzie, drogi te mogą zostać wyłączone z programu zimowego utrzymania, 8/ średnia szerokość odśnieżania dróg w strefach II, III, wynosi 3 metry. Minimalna szerokość odśnieżania drogi na os. Robów (odcinek od ul. Kowaniec do os. Zadział) drogi na os. Oleksówki (kierunek Długa Polana na odcinku od ul. Kowaniec do wjazdu na parking) oraz ul. Starokrakowskiej i ul. św. Brata Alberta wynosi 5 metrów, Pozostałe informacje zostały zawarte w SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 585414-2025
Interne Kennung: ZP.271.28.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony z na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp, ponieważ składnie ofert odbyło się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Zimowe utrzymanie dróg - strefa I – centrum miasta,
Beschreibung: Zimowe utrzymanie dróg obejmuje wykonanie czynności, których celem jest zapewnienie przejezdności oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego wywołanych takimi zjawiskami jak opady śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącej mżawki lub śliskością zimową jezdni. Do utrzymania zimowego dróg zalicza się: 1/ przygotowanie materiałów i sprzętu, 2/ usuwanie śniegu i lodu z jezdni, 3/ usuwanie śliskości tj. zapobieganie powstawaniu i likwidowanie śliskości zimowej przez stosowanie materiałów uszorstniających i chemicznych, zwłaszcza w obrębie podjazdów i skrzyżowań, 4/ wywóz śniegu z ulic w razie potrzeby wynikającej z nadmiernych opadów uniemożliwiających prowadzenie skutecznej akcji odśnieżania ulic, 5/ odśnieżanie/posypywanie chodników w strefie I w razie potrzeby wynikającej z nadmiernych opadów.
Interne Kennung: ZP.271.28.2025/1
Los: LOT-0002
Titel: 2. Zimowe utrzymanie dróg - strefa II – rejon Niwy i Grela, Nowe, Robów, Zadział, Buflak.
Beschreibung: Zimowe utrzymanie dróg obejmuje wykonanie czynności, których celem jest zapewnienie przejezdności oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego wywołanych takimi zjawiskami jak opady śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącej mżawki lub śliskością zimową jezdni. Do utrzymania zimowego dróg zalicza się: 1/ przygotowanie materiałów i sprzętu, 2/ usuwanie śniegu i lodu z jezdni, 3/ usuwanie śliskości tj. zapobieganie powstawaniu i likwidowanie śliskości zimowej przez stosowanie materiałów uszorstniających i chemicznych, zwłaszcza w obrębie podjazdów i skrzyżowań, 4/ wywóz śniegu z ulic w razie potrzeby wynikającej z nadmiernych opadów uniemożliwiających prowadzenie skutecznej akcji odśnieżania ulic,
Interne Kennung: ZP.271.28.2025/2
Los: LOT-0003
Titel: 3. Zimowe utrzymanie dróg - strefa III - rejon Oleksówki, Gazdy, Szuflów, Ustronie, os. Bednarskiego, Kotliny, Kokoszków Boczna, Kokoszków do schroniska. Parking (IIIP) – parking na os. Oleksówki Długa Polana przed wyciągiem narciarskim.
Interne Kennung: ZP.271.28.2025/3