See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Włocławskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej na terenie powiatu włocławskiego. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r.-Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024, poz 1320 ze zm.) [zwanej dalej także „pzp”] w trybie z wolnej ręki o wartości równej lub przekraczającej progi unijne.Linie komunikacyjne1)Nasiegniewo-Brześć Kujawski przez:Włocławek-Wieniec Zdrój-Wieniec-Machnacz;2)Telążna Leśna-Brześć Kujawski przez:Smólnik-Modzerowo-Włocławek-Wieniec-Machnacz;3)Świątkowizna-Brześć Kujawski przez:Bogucin-Włocławek-Łuba Druga-Kąty;4) Włocławek-Łąki Wielkie przez:Kruszyn-Boniewo-Osiecz Mały;5) Chodecz-Włocławek przez:Kłóbka-Szewo-Kowal;6)Włocławek-Lubraniec przez:Pikutkowo-Brześć Kujawski;7)Włocławek-Lubraniec przez:Wieniec-Brześć Kujawski;8)Włocławek-Siemnówek przez:Pikutkowo-Brześć Kujawski-Kazanie-Lubraniec;9)Włocławek-Izbica Kujawska przez:Brześć Kujawski-Lubraniec;10)Włocławek-Izbica Kujawska przez:Pikutkowo-Brześć Kujawski-Lubraniec-Zgłowiączka;11)Włocławek-Włocławek przez:Kowal-Goreń Duży;12)Włocławek-Lubień Kujawski przez:Kowal;13)Włocławek-Chodecz przez:Kruszyn-Choceń-Nowiny;14)Włocławek-Włocławek przez:Lubanie;15)Błenna-Włocławek przez:Izbica Kujawska-Kłobia-Lubraniec;16)Włocławek-Włocławek przez:Modzerowo-Dąb Polski-Modzerowo;17)Włocławek-Łagiewniki–Kowal– Krzewent–Baruchowo–Grabkowo–Łagiewniki–Pińczata–Włocławek;18)Włocławek–Smólsk–Guźlin-Brześć Kujawski–Kazanie-Lubraniec;19)Włocławek–Wieniec-Brześć Kujawski–Kąkowa Wola-Dąbie Kujawskie–Lubraniec;20)Włocławek-Szpetal Górny–Kulin–Fabianki–Włocławek–Kruszyn-Świętosław–Śmiłowice–Wilkowice–Kuźnice–Kruszyn-Włocławek21) Włocławek-Łagiewniki-Kowal-Krzewent-Baruchowo-Grabkowo-Łagiewniki-Pińczata-Włocławek;22)Włocławek-Smólsk-Guźlin-Brześć Kujawski-Kazanie-Lubraniec;23)Włocławek-Wieniec-Brześć Kujawski-Kąkowa Wola-Dąbie Kujawskie-Lubraniec;24)Włocławek-Szpetal Górny-Kulin-Fabianki-Włocławek-Kruszyn-Świętosław-Śmiłowice-Wilkowice-Kuźnice-Kruszyn–Włocławek.2.Planowana łączna długość linii komunikacyjnej(w km)-1161,60 Planowana łączna liczba zatrzymań autobusu na przystankach komunikacyjnych–1499532 Planowana łączna częstotliwość połączeń na linii komunikacyjnej–58869 Planowana łączna wielkość pracy eksploatacyjnej wyrażonej w wozokilometrach-2 321 481,70 Usługa przewozowa na liniach komunikacyjnych Powiatu Włocławskiego będzie się odbywać w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. 3. Przewozy będą odbywać się z honorowaniem uprawnień do ulg i zwolnień z opłat, wynikających z przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 380).Wszystkie wpływy ze sprzedaży biletów stanowią przychód Wykonawcy.4. Opłaty za przejazd obowiązują w wysokości określonej w uchwale Nr VI/56/2024 Rady Powiatu we Włocławku z dnia 29 października 2024 r. (Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. poz 6065).5. Przewozy będą odbywać się taborem autobusowym udostępnionym przez Zamawiającego na podstawie umowy dzierżawy. Zamawiający udostępni 26 nowych autobusów w tym 18 autobusów elektrycznych oraz 8 autobusów hybrydowych marki IVECO. Wraz z autobusami Zamawiający wydzierżawi infrastrukturę ładowania autobusów elektrycznych znajdującą się we Włocławku przy ul. Rolnej 12. 6. Wykonawca powinien dysponować przeszkolonym personelem warsztatowym oraz bazą techniczną odpowiednią do codziennej obsługi i napraw autobusów, w tym przede wszystkim personelem z odpowiednimi uprawnieniami do obsługi autobusów elektrycznych.7. W ramach świadczenia Przewozów Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności do: 1.wykonywania Przewozów z zachowaniem parametrów technicznych, jakościowych i ilościowych określających sposób świadczenia Przewozów oraz powszechnie obowiązujących norm i przepisów; 2.współpracy z Zamawiającym przy określeniu parametrów jakościowych świadczonych Przewozów;3.zapewnienia wykonania obowiązku, o którym mowa w art. 25 ust. 3 pkt 13) i 16) UPTZ;4.rozliczania Rekompensaty, zgodnie z zasadami określonymi w Umowie i obowiązującymi przepisami prawa.5.realizacji obowiązków sprawozdawczych zgodnie z zasadami określonymi w Umowie;6.realizacji, zgodnie z zasadami zawartymi w Umowie i obowiązujących przepisach prawa obowiązków, zadań związanych z przyjmowaniem skarg i reklamacji pasażerów;7.posiadania wymaganych zgodnie z obowiązującymi przepisami dokumentów, uprawniających do świadczenia usług powiatowych przewozów pasażerskich na liniach komunikacyjnych będących przedmiotem zamówienia.8.posiadania przez Wykonawcę tytułu prawnego do środków transportowych, za pomocą których wykonywane będą Przewozy;9.utrzymywania w należytym stanie technicznym posiadanego majątku niezbędnego do wykonywania Przewozów;10.prowadzenia rachunkowości zgodnie z postanowieniami Umowy i obowiązującymi przepisami, w szczególności załącznikiem do Rozporządzenia 1370/2007;11.zapewnienia odpowiedniego zaplecza technicznego , gwarantującego utrzymanie wynikającej z Rozkładu Jazdy liczby pojazdów w ruchu;12.zapewnienia estetyki i czystości pojazdów dysponowanych do ruchu oraz usuwania zanieczyszczeń w czasie eksploatacji autobusów, jeżeli powodują utrudnienia w korzystaniu z pojazdów przez pasażerów;13.zapewnienia ogrzewania przy temperaturze zewnętrznej powietrza poniżej 0 stopni C;14.zapewnienia oświetlenia wnętrza pojazdu po zmroku;15.likwidacji szkód, wobec pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, powstałych wskutek okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, na które to okoliczności Wykonawca musi być ubezpieczony;16.przestrzegania regularności i punktualności kursowania pojazdów;17.współpracy z Zamawiającym przy przygotowaniu i aktualizacji Rozkładów Jazdy przez Wykonawcę;Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do Zaproszenia.
Vorherige Bekanntmachung: 841966-2025
Interne Kennung: ZP.272.1.42.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001